залъгалка - откога?

  • 2 059
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 084
Никога не е искал, а това че се успокоява на гърда и заспива е съвсем естествено - даже не толкова от гърдата, колкото от това, че те чувства близо до себе си.
Може наистина да почват и колики - не е рано, моя си го прибрах от болницата с колики...

А това, че не са ти останали сили - подготвяй се, защото още доста дондуркане те чака, а доста рано се предаваш....
Пробвай малко повече да го подържиш в себе си преди да го оставиш  леглото, може да е задрямал само като го местиш и от това да се буди.
Може да пробваш да го оставящ да спи и в количка и в шезлонг, люлка, да го носиш в слинг или кенгуру. Или най-лесно , но и много се свиква с това - просто да си легнете заедно на леглото и да спите....хем и ти ще събираш сили...
Но ако залагалката помогне - чудесно Wink Просто при нас се плюеше веднага като най-гнусното нещо на света.....

# 16
  • Мнения: 3 092
Така и не успях да и я пробутам .Имах си едно малко момиченце , което заспиваше или на цица или никак Laughing
Спеше си при мен и не се тормозех особенно.
Сега нямам проблем пък с отучването от залъгалка , което май не винаги става бързо и лесно  Rolling Eyes
Може и да има колики вече малкото .
От люшкане също не се ли успокоява ?
 И да не забравя - ЧЕСТИТА РОЖБИЧКА! Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 672
Дадоха му я още в родилното. От тогава е все с биберон, но и той много си смучеше пръстите още като ми беше в корема, та нямаше друг начин - ръкавички и залъгалка  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 586
Още в родилният дом!

# 19
  • София
  • Мнения: 5 713
Аз дадох още в родилно,защото не спираше да реве.Има залагалки още от 0-3 м.

# 20
  • Мнения: 174
ние също сме със залъгалка още от родилното smile3504

# 21
  • Мнения: 4 784
От радилното още му дадох залъгалката на моя син. Бях му взела на Авент от 0+. Сега вечер когато го приспивам си ляга с нея, но все по-рядко я търси. Мисля, че не ви е рано и може да пробваш.

# 22
  • Мнения: 151
Ако много плаче защо не още от родилния дом.Аз дадох към края на първия месец,защото си цокаше пръстчето .

# 23
  • София
  • Мнения: 6 011
Давам от самото начало, може би от втория ден.
От 6-ия месец я давам само за приспиване.

# 24
бебетата трябва да си задоволяват сукателния рефлекс за това може да се дава още след раждането.

# 25
  • Мнения: 728
той миличкия си яде ръчичките, първо мислех че е гладен но сега постоянно го прави докато е буден. И понеже постоянно плаче и се опитва да си ги сложи в устата целия се е надраскал по личицетo.. и затова си мислех че залъгалката е добър вариянт

Благодаря на всички за отговорите  bouquet

# 26
  • Мнения: 23
здравейте,
от няколко дена малкия не иска да спи нощем и постоянно плаче, предлагам му гърда защото си мисля че е гладен но той веднага заспива, тръгна ли да го слагам в креватчето почва пак да плаче, незнам какво да правя от дондуркане нощем не ми останаха сили. чудя се рано ли му е за залъгалка той е едва на 8 дена.
Вие кога дадохте залъгалка на мачуганите?

Не се тревожи-сили са ти останали и дори не подозираш колко сили има една майка, щом детето й има нужда от нейната близост. Дай му я и не се плаши - предлагам ти да оставиш креватчето за известно време и да спите заедно, ако трябва на гърдата. Никой не знае какво става в малката му главичка на едно бебче и какво го плаши и вместо да се питам какво и що, аз бих му дала това, което го успокоява. За него това е най-важното! Щом при теб му е добре, значи това му е нужно. Радвай се, че поне се успокоява от нещо, че някои бебчета от нищо не  се успокояват! Не се бой да му даваш близост, па макар и да го наричаш дундуркане - няма да го разглезиш! Успех, мамче!
Поздрави!

# 27
  • Мнения: 23

А за ръчичките-дечицата си лапат ръчички, пръсти, биберони, когато искат да се "затворят", да се уединят от околните. Да не би нещо да му нарушава комфорта, а ти да не си забелязала?
Успех, мамче!
Прегръщам те!

# 28
  • Мнения: 1 674
От 3 ден

# 29
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
От родилния дом.

Общи условия

Активация на акаунт