Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 1 ян. 2008, 19:19 ч.

Изучаване на език вкъщи?

• 1 167
  • 14
  •   1
Отговори
Искам да си опресня знанията по френски и английски,но доакто съм си вкъщипрез майчинството.Има ли вариант за изучаване на език вкъщи,но наистина искам да понапредна-нека да кажат тези от вас,които знаят перфектно поне един език,само с ходене на курсове ли става? Яд ме е,че съм позабравила доста неща,а си говорех почти свободно,но беше преди години докато бях в езикова гимназия...

# 1
  • Germany
Щом си била в ЕГ знаеш как става работата. Може и от вкъщи, взимаш старите учебници и 3 месеца ги преговаряш и след това може да курс високо ниво за да си опресниш нещата и с помощта на учител. Успех.

# 2
аз исках да питам по-скоро нещо то сорта на релакса дали има в нета,макар едва ли ще стане..а тези учебници по които аз съм учила са страхотни и ги няма никъде

# 3
  • ПЛОФДИФ
Аз си имам Релакса на компютара Simple Smile и сега ходя и на курс по английски Simple Smile но незнам ти дали ще можеш да го свалиш... мога да ти го пратя по скайпа ако искаш  Laughing

# 4
  • в моя свят на мир и любов
И аз да се включа със същите намерения - да изучавам език от вкъщи.
Моля за напътствия в тази посока.

Колко до "Релакса", съм доста скептична.

# 5
  • София
За човек, който е с езикова гимназия не виждам защо да не опреснява стари знания сам. Още повече, че четенето на литература на този език влияе добре.
Ако мотивът е повишаване на знанията, то си има частни уроци. Но майчинството променя начина на живот и записването на курс за по-високите нива дава възможност за социални контакти и подобрява настроението.

# 6
  • София, Младост 2
За какво ти е Релакса, щом вече си учила езика? Релакса-та е за начинаещи.
Намираш си в нета сайтове на тема, която те интересува, само че да са на въросния език - и почваш да четеш Grinning Така става най-лесно, най-приятно и най-неусетно възстановяването на знанията. Далече е от тренировка за говорене, естествено, но пък чудесно възстановява и обогатява познанията ти.
Чичко Гугъл също много помага - пускаш един сърч с `онлайн курс еди-какъв си език` и ще ти излязат купища неща.
about.com имат хубави безплатни курсове на всякакви езици за по-ниските нива, ползвала съм ги за френски и определено ми допадаха, защото имаше тренировки и за четене, и за слушане с разбиране. Пращат ти урока с всичките му линкове направо в пощата, много е удобно.

# 7
  • Боса по асфалта вървя си ...
http://www.kabinata.com/products.html. Уроците обаче са платени

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=211152.msg4602384#msg4602384

# 8
  • Варна
аз исках да питам по-скоро нещо то сорта на релакса дали има в нета,макар едва ли ще стане..а тези учебници по които аз съм учила са страхотни и ги няма никъде
Аз преди няколко дни си свалих Релакса за начинаещи и средно напреднали.И аз съм решила да свърша нещо полезно докато съм в майчинство и да понауча малко език.Сега ще ти дам линк кък замунда: http://www.DMCA-removal-from-Google/details.php?id=32851
http://www.DMCA-removal-from-Google/details.php?id=33631

# 9
  • София
Относно курсовете подкрепям мнението на Радостина - опресняване и социални контакти. Това е всичко обаче, курса няма да ти даде нищо повече. Намирай време всеки ден да попрочиташ по една статия на съответния език в нета. Друга полезна опция е чат с  носители на езика. Намери си приятели (ако нямаш такива) англо и френско говорящи и поддържай контакта.
Да споделя - аз съм с 4 чужди езика, в майчинство в момента, така правя. 

# 10
 Hugблагодаря! не съм толкова сигурна в знанията си,че да си пиша с чужденци....

# 11
  • София
Ти пък... знаеш ли колко чужденци го практикуват специално с английския, дори самите англичани и американци са доста толерантни.  Аз преди  години си пишех с един американски писател, също бях доста притеснена в началото, той обаче - никак.  Не си поставяй сама бариери.

# 12
  • София
Стига да не се налага да се пишат мноооого официални документи и научни статии, не виждам защо се притесняваш. Въпросът не е в "перфектното" знаене на който и да е език, защото такова животно няма. Езикът, независимо роден или не се използва като средство за комуникация. Ако човекът отсреща разбира за какво му пишеш/говориш, няма проблем. Да не мислиш, че чужденците много се впрягат на тема "правилност"? Когато ползват чужд език и те имат проблеми с правописа, граматиката, акцента и др. Разликата е, че не им пука, не се комплексират и не чакат да използват езика след като го научат "идеално".

# 13
Аз ще ти дам един сайт, последно беше все още в процес на разработка, но все пак го разгледай. От там ме намериха хора да им помагам с българския Wink
www.myhappyplanet.com

Иначе съм съгласна с Радостина - много четене на съответните езици. А за по-нови изрази - гледай ТВ, слушай радио онлайн, че то на РФИ не са им много модерни изразите. В краен случай можеш да си говориш с мен на двата езика Mr. Green
Идеята за курс също не е лоша, стига да има на кого да оставяш детето Simple Smile

# 14
  • София
     И аз бих ти препоръчала разговори с чужденци.  Peace
     Аз го правя постоянно по работа, и отначало също като теб не си бях упражнявала езика от години, но влизаш в крак точно за няколко дни, айде седмица най-много. Регистрирай се  някой сайт за запознанства (международен, не елмаз  Naughty) и почни да си пишеш с някой съобщения, а като се почустваш по-уверена, минете на чат. Ако си мислиш, че те са много грамотни, много се лъжеш, така че няма какво да се притесняваш.  Simple Smile

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт