Желаещи да влязат в Зоната?

  • 38 288
  • 584
  •   1
Отговори
# 30
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Направи ми впечатление също така,че нямаше еднозначно мнение на специалистите по въпроса за отслабването - едните си държаха да се ядат марулки и салатки,някакъв фитнес инструктор говореше как трябва да се ядат протеини,д-р Симеонов беше и за храненето с месо,а Кирил Вълчев /Киро Скалата/ все повтаряше как трябва да спортуваш по 30 мин. три пъти седмично и да пиеш разни хранителни добавки във вид на коктейли и това е достатъчно....
Дори се изказа  имнение,че ако ти е запушена някаква чакра,каквото и да правиш - може и да не отслабнеш никога...
Съвсем се обърках по въпроса за храненето... Confused
Спортът според мен си е задължителен, какъвто и режим на хранене да избереш. Там е работата, че от толкова четене на различни диети и мнения аз също се обърках и вече не знам на какво да се спра. Освен това диетите не действат с еднакъв ефект върху всички, та явно най-важното е да откриеш точната за теб.
Иначе съм пробвала точковата диета, при която въглехидратите са ограничени до минимум, набляга се на протеините, но за около 3 седмици резултатът беше само - 1 кг. А според авторът на Зоната такъв режим съвсем не е за препоръчване, обяснил го е доста детайлно newsm78

# 31
  • Мнения: 276
tuly, винаги е имало и ще има различни мнения. Нали всеки с това се опитва да си изкарва хляба - с уникалността на диетата си.

Бети, направо съм удивена от твоя 1 кг за 3 седмици. Аз на точковата диета, свалих 9 кг за един месец. Вярно, че и доста имам за сваляне, но все пак...

За това момичета, правилната стратегия според мен е по линията на опит-грешка-корекция-резултат. Почнете една диета и се наблюдавайте, ако ви хареса и дава резултат продължете, ако не - сменете я.

Аз за себе си съм си направила извода, че Зоната ми се отразява добре.

# 32
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Мдаа, като имаш предвид, че я спазвах супер стриктно и дори често правех доста по-малко точки от 40 Thinking Явно не е била подходяща за мен, до този извод стигам.
Би ли споделила колко време вече я правиш, сама ли си изготвяш менюто? И наистина ли има такъв благоприятен ефект, не само върху теглото, а и върху организма като цяло?

Последна редакция: пт, 04 яну 2008, 13:50 от Грозната Бети

# 33
  • София
  • Мнения: 595
  Здравейте! Аз също започнах да се храня в Зоната от 02.01. Даже се чудех дали да не отворя темичка и се радвам, че вече има такава. Това хранене никак не е сложно, може би на пръв поглед изглежда така, но като се прочете книжката, всичко става ясно:)
 Надявам се всички да имаме хубави резултати и да се забавляваме, слабеейки  bouquet

# 34
  • Мнения: 4 435
Аз предлагам да спрем да кломентираме кантари,предавания и т.н.,а да си говорим за Зоната и да си помогнем взаимно да си изготвих менюта и т.н.Хайде казвайте,вие по колко блокове трябва да ядете.

# 35
  • Мнения: 276
Бети, сега съм я започнала от 02.01. Миналата година я правих в продължение на 4-5 месеца. В началото изглежда трудно - сметки, мерки, теглилки... но в един момент просто вече наизуст знаеш всички правилни комбинации и няма нужда постоянно да се ровиш в книгата. От самото начало сама си правя менютата.

Melodiq smile3525 добре дошла в нашата групичка. Радвам се да чуя поне един човек, на когото му е лесно. С упоритост и постоянство няма начин да не постигнем добри резултати.

Slav4e_Av4e, твърдо подкрепям  bouquet Мен вече си ме знаеш - 11 блока. По 3 на закуска, обяд и вечеря, плюс 2 междинни закуски по 1 блок. Ти как реши да си ги разпределиш?

# 36
  • Мнения: 3
От утре съм с вас   Simple Smile Желая на всички ви и на себе си успех  Hug

# 37
  • Мнения: 276
От утре съм с вас   Simple Smile Желая на всички ви и на себе си успех  Hug

  bouquet  Добре дошла! Желая ти успешен старт!

# 38
  • Мнения: 4 435

Slav4e_Av4e, твърдо подкрепям  bouquet Мен вече си ме знаеш - 11 блока. По 3 на закуска, обяд и вечеря, плюс 2 междинни закуски по 1 блок. Ти как реши да си ги разпределиш?


Значи аз реших да си почна със 8блока,обаче ще ми трябва още малко да почета за да се ориентирам с храните и как да ги комбинирам.Ще си ги направя на таблици за по-лесно,ще си купя кантарче и тогава.По 5 ядения на ден нали така?

# 39
  • София
  • Мнения: 595
 Аз хапвам по 10 блока - 2 на закуска, по 3 на обяд и вечеря и по 1 на междинните закуски. Не се чувствам гладна, хапвам вкусно, а кантарът учудващо бързо върви надолу....Но най-важното е, че точно както пише в книгата, се чувствам много енергична и в страхотна кондиция, което е супер! Не знам вие как процедирате, но аз не меря продуктите - ориентирам се на око и явно се справям. Като ориентир за това дали храненето е било в Зоната или не използвам и описания в книгата метод - ако огладнея преди времето заследващо хранене, или пък ми се прияде сладко, значи не съм уцелила съвсем точно пропорциите...
 Момичета, не се отказвайте, само защото ви изглежда сложно. Всъщност не е, никак даже. Само малко съсредоточеност се изисква. Пък и аз, а виждам че и  blueberrygirl сме на линия да помагаме, ако има проблем. Но наистина, според мен е по-добре първо да се прочете книгата изцяло и тогава да се действа. Не е сложно, повярвайте ми. Аз се бях настроила за кой знае какви трудности, а всъщност се получава почти без усилие  bouquet
 Slav4e_Av4e, не можеш да "решиш" за блоковете, мила. Те се изчисляват, това е много важна част от цялата диета Hug

# 40
  • Мнения: 4 435
Не,не го обясних добре.blueberrygirl ми ги изчисли и се падна 7 блока на ден,обаче тя ми каза,че не трябва по-малко от 8,затова почвам с по 8 блока.Но още не съм решила как да ги разделя за деня и т.н.И малко се шашакам още. Crazy

# 41
  • София
  • Мнения: 595
 Само 8 блока? Нещо малко ми се виждат, не знам защо.....По-малко от 10 блока ми изглеждат нереални... Но щом така сте го изчислили, значи е така bouquet Не се шашкай, ще се справиш Hug

# 42
  • Мнения: 4 435
Само 8 блока? Нещо малко ми се виждат, не знам защо.....По-малко от 10 блока ми изглеждат нереални... Но щом така сте го изчислили, значи е така bouquet Не се шашкай, ще се справиш Hug

Точно затова тя ми каза да започна с 11. newsm78

# 43
  • Мнения: 276
Добро утро момичета  Hug
Тази сутрин кантара беше много дружелюбен  goodscale   Joy Joy Joy Joy

Slav4e_Av4e, храненията на ден задължително трябва да са 5. Ако се спреш на 8 блока можеш да ги разделиш така: по 2 на закуска, обяд и вечеря, по 1 на междинните закуски. Ако са 11, стават съответно по 3 на основно ядене и по 1 на междинните.
И все пак какъв е минимума според вас? Според мен е 11, така изчислява и калкулатора в интернет.  smile3506

Желая ви успешен и режимен ден  newsm51

# 44
  • София
  • Мнения: 595
И все пак какъв е минимума според вас? Според мен е 11, така изчислява и калкулатора в интернет.  smile3506

 Минимумът е 8 блока, в никакъв случай не трябва да се консумират по-малко Peace

Тази сутрин кантара беше много дружелюбен


Браво! Супер! Все така да продължава  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт