Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

За много години на всички! Здрава и благодатна! Дъщеря ми е на 8 месеца. Има алергия към белтъка на кравето мляко. Със захранването стигнах до кашите. Давам само безмлечни, но тя се обрива почти от всички - от ориз, елда, с плодове, ябълкова. Дайте съвет как да се процедира в този случай. Има ли някой с подобен проблем? newsm78 предварително благодаря за отговорите.
Цитирай

Според мен не е проблем да не даваш каша. Може да попиташ вашия педиатър с какво би могла да я заместиш. Сега се сещам, че съм чувала за вариант - царевично нишесте смесено с намачкан плод или купено плодово пюре.
Цитирай

София

Може и без каша,царевицата и тя е алерген.
Цитирай

София

Според мен не е проблем да не даваш каша. Може да попиташ вашия педиатър с какво би могла да я заместиш. Сега се сещам, че съм чувала за вариант - царевично нишесте смесено с намачкан плод или купено плодово пюре.
Плодовите пюрета не сме въвели още, съответно и пресния плод. По мнение на педиатъра - при проблем с кашата да се спира и да се дава АМ.
Цитирай
Знам, че оризовата каша не алергизира. Ако е безмлечна.
Цитирай

И аз така знам,и ние сме с АБКМ ,елдата не ни понесе,но от оризовата няма проблем,ти сигурна ли си ,че  от оризовата се обрива?Може и без каша
Цитирай

София

И аз така знам,и ние сме с АБКМ ,елдата не ни понесе,но от оризовата няма проблем,ти сигурна ли си ,че  от оризовата се обрива?Може и без каша
Сигурна съм. Първата, която дадох, беше оризова. За сега сме на АМ за следобедно хранене, но ако така продължава ще си яде само АМ. Ами разнообразието?
Цитирай

София

Ами ако пробваш да й вариш ориз и после да го пасираш? Аз така правя, добавям и малко плодово пюре и готово. Не е разнообразно, но поне е зърнено хранене.
« Последна редакция: ср, 02 яну 2008, 19:01 от Джурджи »
Цитирай

София

Само каши ли си предлагала? А пюрета?
Конкретен отговор на въпроса ти не мога да дам. Единстевното, което ми идва наум, е да пробваш да захраниш с друго, различно от каша.

Погледни тези линкове, дано да ти бъдат полезни:

Готови храни  и рецепти за хранене на алергични деца
Линкът е даден от Diana_T

Диетично хранене при хранителни алергии при деца
Материалът е даден от Eti. Източник: "Лечебно детско хранене", издателство Хомо Футурус

ЗАХРАНВАНЕ НА АЛЕРГИЧНИ ДЕЦА:
Захранване при алергични деца
Мога ли да се доверя на пюретата Хип?
Захранване с брашно и картофи-моля дайте ми съвет
Храни за деца с алергия към белтъка на кравето мляко
Как да давам сирене?
SOS-Какво за закуска сутрин и следобед на 6 месечно дете с алергии
Домашно пюре и АБКМ

tedi_b често се включва напоследък. Тя би могла да ти даде добри съвети. Дано да види темата ти.
Цитирай

София

Само каши ли си предлагала? А пюрета?
Конкретен отговор на въпроса ти не мога да дам. Единстевното, което ми идва наум, е да пробваш да захраниш с друго, различно от каша.

Погледни тези линкове, дано да ти бъдат полезни:

Готови храни  и рецепти за хранене на алергични деца
Линкът е даден от Diana_T

Диетично хранене при хранителни алергии при деца
Материалът е даден от Eti. Източник: "Лечебно детско хранене", издателство Хомо Футурус

ЗАХРАНВАНЕ НА АЛЕРГИЧНИ ДЕЦА:
Захранване при алергични деца
Мога ли да се доверя на пюретата Хип?
Захранване с брашно и картофи-моля дайте ми съвет
Храни за деца с алергия към белтъка на кравето мляко
Как да давам сирене?
SOS-Какво за закуска сутрин и следобед на 6 месечно дете с алергии
Домашно пюре и АБКМ

tedi_b често се включва напоследък. Тя би могла да ти даде добри съвети. Дано да види темата ти.

Много ти благодаря за съветите и информацията. Започвам да се уча. Дано открия решение. Laughing
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.