майчинство

  • 594
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 72
Честита Нова Година! Желая ви здраве, късмет и щастие! Имам един проблем родих на 17.12. ,но от септември съм болнични и още не съм получила паричките си. Октомври ми върнаха единият болнични защото в болницата бяха го сгрешили. Поправихме същият и следващият и към края на октомври го върнах,но все още нямам нищо. Незная към кого да се обърна? Ако може някой да ми помогне с някаква информация да ми пише и също така какви документи ми трябват ,за да си получа еднократната помощ и в какъв срок да ги подам.Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 9
Ч.Н.Г. здраве,късмет,любов.Отиди в НОИ там ще ти направят  пълна справка.Поне в Бургас е така.За еднократната помощ оригиналния акт за раждане на детето ,ако имаш други деца копия от техните актове за раждане,акта за граждански брак ,личните карти твоята и на съпруга ти и там на място се попълва една декларация. Това се носи в Социални грижи не знам дали има срокове,но като си вземеш акта за раждане на детенцето ги занеси защото там се бавят поне 20 дни докато ти отговорят дали имаш право на тази помощ или не и после около месец докато ти ги преведат така че..............

# 2
  • Мнения: 72
Много благодаря!

# 3
еднократната помощ се дава на всички можеш да си я потьрсиш до три години

# 4
  • София
  • Мнения: 1 603
Справки в НОИ се правят и по телефона, но трябва да се въоръжиш с много търпение. За София тел. 926-10-10. Ако отидеш до там обаче, най-добре си вземи и ПИК - така може да си проверяваш от вкъщи кога и колко парички са ти превели.
За еднократната помощ ти трябва само акт за раждане /оригинал/ и една декларация, която попълваш на място.

Общи условия

Активация на акаунт