Не ще да спи, скъсва се да реве... идеи за вероятна причина?

  • 930
  • 14
  •   1
Отговори
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 976
Здравейте, мами!
Моля дайте акъл! Моето момче е почти на годинка. Много е добричък и послушен, рядко плаче, не е капризен. Винаги си е заспивал сам, само го слагаме в леглото, навиваме му музикална играчка и излизаме от стаята.
От 3 дни, обаче, всичко се обърна. Не желае да спи, особено през деня. Умира за сън, търка си очите, реве, но като го сложим в леглото започва да пищи и не ще да заспива. Пробвах да легна с него на спалнята - същото положение. Три нощи реве по 1 час преди заспиване! Не помага галене, песнички, носене на ръце - успокоява се временно, след което отново гръмва рев. 
Расте му зъбче, но не вярвам това да е причината за странния обрат в поведението му. Три зъба изникнаха, без дори да усетим, разбрахме за тях чак когато бяха избили. Щом заспи, по цяла нощ не се събужда. Ако го боли, би следвало и нощем да е нервен.
Не изглежда болен. Има апетит...

Случвало ли ви се е подобно нещо?

П.п. пуснала съм същия постинг и в подфорум "Майки бъдещи и настоящи" с идеята да събера повече мнения.

# 1
  • Мнения: 4 668
Децата много пищят от уши  Confused Трябва да го види лекар дали не е възпалено ушенце . Това е единственото от което моят син така е плакал .
Също е възможно и зъби да са , това че трите са били безпроблемни не значи , че не го мъчат ...

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Току-що щерката "излиза" от такъв едномесечен период. Крещи като луда като излизам от стаята, а преди беше херувимче. Освен това, дори и да заспи през деня, спи по половин час, тя, която е "отнасяла" по 3-4ч. следобеден сън! ooooh! Малко подобрих положението като не затварях плътно вратата и я оставях да се надява, че ще се върна всеки момент. Но е по- големичка и разбира доста.
Мислих, мислих и освен зъби, друго не измислих. Пробиха и четирите кътници и най-вероятно това я е тормозило. Може и при вас да е подобно. Проблеми с прдишните зъби също не е имала, но тези ни разказаха играта.
Дано скоро премине! Hug

P.S.Сега видях, че не ми излиза лентичката, та да добавя, че малката ми дъщеричка е на годинка и половина. Не знам дали има някакво значение, де. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 268
Боли го ушенцето.Идете на лекар.Децата най-много от това плачат.

# 4
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 976
Да де, но като е буден и е наоколо няма никакви признаци да го боли каквото и да е. Играе си, хили се. Храни се добре. Няма температура. Нощем спи като пън. Ако го боли ушенце, няма да спи по 12 часа без спиране...  Rolling Eyes ... според мен

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Според мен не е ушенце. Ако има отит ще е с температура и няма да е спокоен през деня. Аз си мисля, че е период някакъв, който е свързан или със зъбките или просто емоциите му удват в повече.

# 6
  • Мнения: 4 668
Колкото и да е странно моят син пищеше точно преди лягане ... така няколко дни .
Логично е човек да си помисли , че ще плаче непрекъснато ако го боли , но не беше така ...
Ако е такъв период , не знам ... не ми се е случвало .

# 7
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 976
Е, дано е период и още по-дано да е кратък!

# 8
Nashata moma (1g., 2 mes.) veche cial mesec e taka - na 13tia si mesec riazko smeni rejima si ot 2 spaneta (1: ot 10 d0 12h & 2: ot 15 do 17h) na 1 spane (samo za chas i polovina - ot 13h do 14:30h maximum), kato se ima predvid, che i na tova spane zaspiva s trista zora. I postoianno prystite i sa v ustata...poniakoga imam chuvstvoto, che shte si iziade rykata. Drug syprovojdasht problem e, che otkazva vechernoto hranene (obiknoveno kym 20:30h) i samo ia izdebvam da zatvori ochi v polusynica kym 22h i rygvam shisheto s kiseloto mliako sys zahar! I taka - shte vidim do koga! No opredeleno me pritesniava tozi fakt i ne uspiavam da mu nameria reshenie, vypreki che vseki den davame hapchencata Dentokind za oblekchavane rasteja na zybkite.
Otnosno komentara za bolka v ushite - mislia, che ako deteto ima takyv problem, dori niama da ti pozvoliava da mu pochistvash ushichkite sled bania, bi vreshtialo spored men.
Ako sluchaino pri vas izleze niakakvo reshenie na tozi problem sys spaneto - spodelete mi, molia!

# 9
  • Мнения: 4 784
От около седмица сме в подобен период. Не иска да заспива самичък и почва да плаче. Вика ме и иска да ме вижда просто докато заспива. Когато влезна в стаята се успокоява и си заспива. Мисля че е започнал да се страхува. Поне на такова ми изглежда.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 171
Общо взето си спомням, че на същата възраст, дъщеря ми започна да се буди нощем с рев. Вярно, почти светкавично заспиваше след това, но мисля, че някак си емоционалността на децата започва да се обостря точно около годинката.
Ако детето е здраво, какъвто явно е случаят, според мен просто е период, който търпеливо трябва да изчакате да отмине.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И при нас имаше такъв период-за щастие бързо отшумя Peace

# 12
  • Мнения: 9 814
Зъби, бебешки пубертет, рязка промяна в Т- беше 35 градуса, стана 20, промяна в атмосферното налягане.
Колкото и да си мислим, че тези външни фактори не се отразяват на децата, всъщност не е така.

# 13
  • София
  • Мнения: 607
Уфффф - като си спомня за този период и ми се изправя косата.... Същата работа, но през нощта - да речем между 2 и 4ч. Направо бях изтрещяла. Нищо не помогна, на маймуна станах. И в един прекрасен ден - детето започна да не се буди, спи си кротко. Чак не можех да повярвам. Така, че въоръжи се с търпение!  Hug

# 14
  • Мнения: 2 960
Боли го ушенцето.Идете на лекар.Децата най-много от това плачат.

и аз така мисля,от зъбките сякаш по малко страдат ,но уши-болят доста!!

Общи условия

Активация на акаунт