Снегът пак ни изненада

  • 5 611
  • 150
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 199
Ами в цяла Северна България валеше  Tired
А в София утъпках девствен сняг  Flutter

# 31
  • Мнения: 4 651
А мъжа ми като се прибирал слушал по радио Инфо:
"По информация на таксиметрови шофьори около 10 снегорина са се събрали на барчето на еди коя си бензиностанция. Снегорините, ако ни чувате айде ако обичате да почнете да чистите"  Mr. Green

Сводка: В Варна до дом Младост са закъсали много автобуси, платното към кварталите е запушено, всички минават в отсрещното. Внимавайте!

# 32
  • Мнения: 7 109
Волф, аз за членовете коментари нямам. Кой пълен, кой празен не е моя работа.  Wink Но ще цитирам все пак класикът Сопран - членът винаги е пълен.  Laughing
Само за темата споменах, че е извадена от нафтелина. И при това от стар Вълк.  Grinning
 Grinning

# 33
  • Мнения: 1 470
И по този повод,да помоля всички които НЯМАТ зимни гуми,просто да не излизат в това време,и още повече да се правят на майстори по пътищата,защото днес ми писна да гледам пред себе си въртящи се,и носещи коли...
А и още нещо,хората с къщи,като чистят пред тах си-МОЛЯ НЕ ГО НАТРУПВАЙТЕ НА ПЪТЯ ИЗЧИСТЕНИЯТ СНЯГ,ЗАЩОТО РИСКУВАТЕ И ВИЕ ДА ЗАТЪНЕТЕ В НЕГО!!!Както стана с нашите съседи днес,изчистиха снега пред портата си,но го нахвърляха на пътя,след което изкараха колата и се забиха точно в тяхната си купчина сняг,след това им бе нужно доста време да разриват и да бутат,за да успеят да излязат...А моят мъж отказа да им помогне,смеейки им се,та дано другият път се усетят... Hug

# 34
  • Мнения: 298
Току-що в новините казаха, че снежната покривка е 15 см., но по улиците  тук човек има чувството, че е поне 50 см. Преди 5 мин. се прибирам от ЖП Гара. Купона по централните градски улици е пълен. От " Кайсиева градина" до Жп гара не срещнах нито един снегорин, от там до Военна болница - също. На паркинга пред същата имаше 2, но паркирани и почиващи. И от там обратно до " Кайсиева г-на" същото положение.  newsm78 как ще се " слиза" утре до центъра не е ясно.

# 35
  • Мнения: 6 992
Симеоново е затрупано. Хич не ми се вярва Волф да ни изчисти. Сим. шосе е под 5 см смачкан сняг, тротоарите са поне 30-40 см затрупани. Ходих по шосето, слава богу, другарите автомобилисти бяха така любезни да ме заобикалят Crazy Сутринта, когато излизах, отварям вратата и ме посреща снежен двор, затрупаната кола на съквартиранта и прекрасна пряспа (преспа?) на стълбите. Голяма борба да се измъкна, да вземат да ми увеличат заплатата, че ме гони ентусиазъм да ходя.
Споделям и какво друго видях пред един блок в Младост 4. Гражданинът Хикс явно искаше да излезе от паркинга. Разчистваше около затрупаната си колица. Значи вдига снега пред колата с лопатата  и го мята назад. На улицата?! И то пак на 1 метър от неговата кола. Т.е. излизайки на улицата, той пак ще нагази в снега, който сам е изхвърлил на нея. Не мога да намеря логика в това действие newsm78
Трънки 15 см. На уличните платна е толкова. В София , де.

# 36
  • Мнения: 1 172
Гражданинът Хикс явно искаше да излезе от паркинга. Разчистваше около затрупаната си колица. Значи вдига снега пред колата с лопатата  и го мята назад. На улицата?! И то пак на 1 метър от неговата кола. Т.е. излизайки на улицата, той пак ще нагази в снега, който сам е изхвърлил на нея. Не мога да намеря логика в това действие newsm78
Трънки 15 см. На уличните платна е толкова. В София , де.

Хвърлят на пътя, за да може минаващите коли да разтопят този сняг. Друг е въпросът, че точно в днешната обстановка трудно ще се получи този ефект.

# 37
  • Мнения: 5 622
Тази вечер излизахме с детето, с шейната. Беше супер яко  Crazy Ужасно много сняг, накефихме се(ние във Варна сме като от топлите страни, не виждаме такова нещо често и като видим, се радваме като деца  Wink  Laughing) максимално.

Колите, които се движеха, бяха предимно джипове  Sunglasses

# 38
  • Мнения: 6 992
Гражданинът Хикс явно искаше да излезе от паркинга. Разчистваше около затрупаната си колица. Значи вдига снега пред колата с лопатата  и го мята назад. На улицата?! И то пак на 1 метър от неговата кола. Т.е. излизайки на улицата, той пак ще нагази в снега, който сам е изхвърлил на нея. Не мога да намеря логика в това действие newsm78
Трънки 15 см. На уличните платна е толкова. В София , де.

Хвърлят на пътя, за да може минаващите коли да разтопят този сняг. Друг е въпросът, че точно в днешната обстановка трудно ще се получи този ефект.
Ооо, да. Може би защото не се топеше, не съм разбрала замисъла.  Embarassed

# 39
  • Мнения: 1 813
В Бургас все още дори дъжд не вали.  Praynig

# 40
  • София
  • Мнения: 6 999
Видях  и аз ББ като говори за новият концесионер, с който самият той е подписал договора преди година. Та ББ каза, че по договор, концесионера е задължен да започне почистване "до 4 часа след спиране на снеговалежа" ама той снегът не е спрял да вали и хората са си прави да не чистят... Аз пък се питам, вместо да се пеняви ББ как "няма да им платя" /все едно парите на Общината са всъщност неговите пари/, защо не вземе да обясни що за тъп договор е подписал и кой го е съветвал така? Щото логиката изисква в договора да пише, че започват почистването "до 4 часа от ЗАПОЧВАНЕ на снеговалежа" - Ама какъвто ни е кмета такива са му и юристите... И сега и да ги съди - все тая.  Whistling

Живея с/у Майчин дом. Не стига, че от 2 месеца улицата е разкопана и затворена, а и не са я почистили все още... Родилките или ще газят в преспите или да изчакат месец два с раждането.  Tired

# 41
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675
Днес не съм видяла нито една снегорина, всичко е затрупано. Не знам къде чистят, но при нас никакви ги няма.

# 42
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 825
Направо си е е**ло макята в София. Колко пъти играх с колата лебедово езеро от нас до местоработата и обратно - не е истина. Добре, че движението е по-леко, та не срещнах коли докато се хлъзгам. А за капак на всичко си откопавах място да си паркирам колата пред блока. А пред блока-романтика. Общината има издаден заповед за почистване на стълбища и тротоари от живущите във всеки 1 вход. Бяха излъчени по 1 доброволец на вход...но българина си е българин и не чисти. Чака на готово. Wellcome in the club!!!

# 43
  • Мнения: 13 512
Страшен кеф е във Варна! Вратата на входа ни е затрупана цялата, не се вижда- от навявания. КЕф:-)
Децата поиграха вечерта на снега, утре ги чака голяма игра отново. Чист, пухкав снчг- голяма красота.
Е, предпочитах да съм в Балкана, ама...не ми стискаше да тръгна днес сама с 3 деца.

# 44
  • Мнения: 966
Направо си е е**ло макята в София. Колко пъти играх с колата лебедово езеро от нас до местоработата и обратно - не е истина. Добре, че движението е по-леко, та не срещнах коли докато се хлъзгам. А за капак на всичко си откопавах място да си паркирам колата пред блока. А пред блока-романтика. Общината има издаден заповед за почистване на стълбища и тротоари от живущите във всеки 1 вход. Бяха излъчени по 1 доброволец на вход...но българина си е българин и не чисти. Чака на готово. Wellcome in the club!!!

Да те успокоя не е само в бг така. Тук в Монреал положението сащо е гадно. Сняг да искаш. Едва се добрахме до магазина да си купим ядене. Да не говорим че е около -30*Ц.

Общи условия

Активация на акаунт