Проблем с едноръчкова смесителна батерия

  • 17 660
  • 20
  •   1
Отговори
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Здравейте,
Напоследък забелязвам, че едноръчкова батерия за смесване на водата се движи малко рязко. Преди се движеха по "мазно" и плавно. Предполагам, че нещо смазката е заминала в небитието. На 5 години е батерията, производство на видима. Някой има ли подобни наблдения?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 079
При родителите ми имаше подобен проблем - трябваше да се вдига рязко ръчката, за да тръгне водата, плавно - не ставаше.
Смениха главата (май така се казваше това, под ръчката, което не се вижда, а е вътре, в самата батерия и прилича на сфера) и всичко се оправи.  Peace
Купува се от всеки железарски магазин.  Peace
Дано съм ти помогнала. Hug
Успех!   bouquet

# 2
  • Мнения: 8 999
Най-добре си смени цялата батерия. Имах много проблеми с батерии на Видима. То протичаха, то избиваха, то какво ли не. Китайска батерия за 20 лева ми върши много по-добра работа, а и издържа по-дълго.

# 3
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
нямам проблем с протичането .... но и друго ме дразни. ако съм нагласил водата на дадена температура и увелича дебита (като дигна нагоре дръжката) задължително се променя и температурата  newsm78 а би трябвало не е така ....
като направим ремонта, ще звема да ги махна и да си сложа с по 2 крана да ми е мирна главата май ....

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
уууу, Лабрадоре...
Таман си викам да махна моите 2 крана и да си взема едноръчков.
На мен пък, топлия нещо ми прави въртел... Някак малък дебит дава и само с едно завъртане на студения, цялата вода е лед. Аман  ooooh!

# 5
  • Мнения: 373
Labrador, за да оправиш проблема с рязкото движение на водата , най-добре е да смениш главата на батерията.По принцип батериите на Видима са с 5 години гаранция, така че не е лошо да провериш дали твоята още важи.Simple Smile А за да избегнеш по нататъшни проблеми с изтъркване на главата, можеш да сложиш филтри на спирателните кранове за топла и студена вода(в случай , че тръбите ти го позволяват), и тогава съвсем никога няма да имаш проблеми с чешмите:)

А за промяната в температурата- рисковете на едноръкохватковия смесител  LaughingВсяко отколонение се отразява Simple Smile

baibibi, аз досега не съм чула батерия на Видима да избие, както и не съм чула китайска чешма или аксесоар да издържат на редовна експлоатация повече от 2 месеца Simple Smile

Шани , сменяли ли сте гумичка скоро?Ако не сте ,може и в това да е проблема Simple Smile

# 6
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Искам едноръчков с дигитален контрол на температурата ! аааааааа ! нагласяш водата да е нормална и в момента в който решиш да се оплакнеш със силна струя идва студена или гореща !
едноръчковия кран в банята ще си отиде на тазгодишния летен ремонт и това е!
за умивалника и в кухнята няма проблем .... там жената бара повече, ако иска ще ги сменя и тях.

# 7
  • Мнения: 373
Вземи си сесител с термо глава.Няма да сбъркаш Simple Smile

# 8
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
я дай да видя какво е това?

# 9
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
охооооооо ако е нещо ето такова
http://www.novara-plus.com/articledetails.php?ArticleID=515
520 лв !!!!!!!
по добре да си взема една мадама да ми оправя водата в банята ..... пък и други занимания ще и намеря  Twisted Evil

# 10
  • Мнения: 373
 Laughing Laughing LaughingЧакай, чакай, има и по -добри варианти.Смесителната батерия на Пафони с термо глава са около 350-400лв.

# 11
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
че и нагли ... само 2 години гаранция !!!!
за мен нормална цена за това е ~ 150 -200 лв .....

# 12
  • Мнения: 373
Такава май няма обаче  Laughing Най-добре се ориентирай към двете ръкохватки:)

# 13
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
с 2 врътки ще е , тея ръчки нещо не ми допадат, но пък добре изглеждат мамака му ....

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 515
А за промяната в температурата- рисковете на едноръкохватковия смесител  LaughingВсяко отколонение се отразява Simple Smile

baibibi, аз досега не съм чула батерия на Видима да избие, както и не съм чула китайска чешма или аксесоар да издържат на редовна експлоатация повече от 2 месеца Simple Smile


Заради таз тема сутринта пробвах нашата батерия (китайска, за 25 лв.) - не се отразява на температурата силата на струята (поне дотолкова, че да усетя).
А за да видиш редовна експлоатация вече година и 8 месеца на китайски батерии - заповядай на гости.  Laughing Пу-пу досега проблем не сме имали.

Общи условия

Активация на акаунт