Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 27 отговора

Здравейте момичета!
Бременна съм в 7 месец и от вчера съм сополива.Предписаха ми СТЕРИМАР - микродифузна физиологична морска вода.Мога ли да я ползвам спокойно,листовката е доста кратка и няма точна информация.
Цитирай

София

Стеримар не са капки за нос, така че можеш спокойно да ги ползваш. 
Цитирай

MA

Ползвай Стеримар без притеснение.
Цитирай

София

СтериМар е морска вода- по никакъв начин не може да навреди на теб или бебчо, но при мен изобщо не действа този спрей! Все едно си пръскаш вода! Аз лично си пръскам хомеопатично спрейче и понякога и обикновенни капки- и двамата ми лекари казаха, че може без да се прекалява  Peace
Цитирай

Стеримара е стерилна солена вода..... не лекува хремата, а само промива пътищата....
Цитирай

Моят гинеколог ми беше казал, че капките за нос несъдържащи АБ са безвредни за бременни. Аз лично съм ползвала Виброцил. Стеримара, както са ти писали и другите момичета, само прочиства носа, но не лекува. Спокойно можеш да го ползваш, изписват го дори на едномесечни бебета Peace
Цитирай

Варна

Да добавя Еуфорбиум, предполагам, че ако си капеш и вит Ц в носа няма да ти навреди.
Цитирай

Вит Ц е противопокоазно да се капе в носа, защото обонянието намалява!

А относно Виброцила - на него пише, че не трябва да се ползва от бременни и кърмачки. А и личния така ми каза Peace
Цитирай

Ами на всички капки за нос, които съм виждала пише да не се ползват от бременни, но лично на мен гинекологът ми ми каза това - че няма проблем да се ползват и е по-добре хремата да се лекува, отколкото да стане хронична Confused. Обясни ми го с това, че на бебето може много повече да навреди недостатига на кислород (вследствие на запушения нос на майката, отколкото локално приложеното лечение).
Цитирай

София

Ползвала съм едни, мисля,че се казваха Пинсол, или нещо такова,те са на билкова основа.
Цитирай

Стара Загора

Като бях бременна се разболях от пневмония. Изписаха ми Биопарокс - нещо като инхалация пръсках си  в устата, а на листовката пише, че се впръсква и в носа. Има си специални накрайници за уста и нос. Много бързо ми помогна и не ми навреди. Изписват го за бременни. Peace
Цитирай

вече в собствен дом

Ксилометазолин слагах.
Цитирай

Варна

изписаха ми Мукосептонекс Е.
Цитирай

Няколко дни преди да родя имах лека хрема и слагах 3 дена Ксилометазолин, мина ми много бързо!
Цитирай

Софендия

Миналата седмица бях с хрема и си пръсках Биопарокс.
Преди това личната ми каза, че може капки Ксилорил.
Мисля че на всички капки, които ще помогнат пише, като презастраховка, да не се ползват по време на бременност.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 27 отговора