Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

sofia

Здравейте!
Чувал ли е някой нещо за преждевременно калциране на главичката на плода. Потърсих инфо, но не открих почти нищо.  Sad
Цитирай

София

Калциране на главата или на плацентата? Аз имам калциране на плацентата и при двете бременности.
Цитирай

sofia

Казаха ми за главичката. Черепчето на бебето твърде рано се втвърдявало.Питаха ме дали съм пила витамини, защото от тях се получавало.
Честно казано вече ще полудея.  Crying or Very sad
Цитирай

София

Наистина нямам представа Sad Аз също пия витамини. Направи консултация с друг лекар. Другата седмица ще ходя при Рени Ковачева. Да видя тя какво ще ми каже.
В някои случаи може да се получи пренасищане на организма с калций, но трябва да се консултираш с гинеколог.
Цитирай
        И на мен гинеколога ми забрани да пия витамини  по тази причина -   костите на главата се втвърдяват по-рано и бебето се ражда с малка фонтанела,която се затваря  рано,а това пречело на мозъка и нарастването на главата.През първата ми бременност гинеколога държеше да пия витамини и аз пиех.Синът ми се роди с 2 см. фонтанела и се затвори напълно в 5 мес. Сега е едно 4,5 годишно ,умно и с много съразмерна глава ,красиво момче, така че не се шяшкай. После нещата се регулират с по-малко витамин Д.Чувала съм също ,че се ражда по-трудно,защото главата преминава по-трудно през родовия канал,но аз родих бързо и лесно.Така че,не се притеснявай излишно и спри витамините за да си по-спокойна.

Цитирай

sofia

Най-интересното е, че не съм пила витамини. Но много ти благодаря за написаното. Подейства ми успокоително. Това ми е втора бременност. И е толкова по-различна от предишната.
Важното за мен е да знам, че това няма да навреди на бебето. Но докторите не винаги са склонни да обясняват обстойно.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.