Мастит... ще може ли без антибиотик?

  • 9 569
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Обади се пак на лекаря да попиташ за физиотерапия - в тези случаи често се ползва радар, той е ок за кърмачки (същите вълни са, както при ехографа, само че са тесен лъч).
И не преставай да опитваш да изцедиш мястото - задължително е също да те видят на ехо.
Не мисли за край на кърменето - в момента си изтощена и отчаяна, но дори в едната гърда да не успееш да възстановиш количеството, другата може да изхрани бебето Grinning Просто й трябват няколко дни да се нагоди към увеличаване на производството - детето ще изглежда гладно и ще иска да суче постоянно, както е при скок в растежа, но постепенно нещата ще си дойдат на мястото. Гледай си му памперсите за да се ориентираш дали всичко е ок, не се води само по мрънкане - ти си болна, напрегната и нещастна и бебето го усеща и реагира по същия начин, така че не приемай веднага, че е нещастно, защото не му стига млякото.

# 16
  • Мнения: 1 199
Благодаря ти много, Хедра!
Ето и сега вече става 3 часа през нощта, кисна за да мога пак да масажирам и цедя над тенджерата с вряща вода и за два часа и 10 грама не се бяха събрали Cry Добре че прочетох какво си ми писала, за да знам че още има надежда. За съжаление и откъм памперси си личи че не му стига... Утре започвам да действам, ще питам за лазер, добре че ми каза за какво да питам. Аще веднъж ти благодаря!

# 17
  • София
  • Мнения: 2 658
а пробва ли с риванола? Аз никак не вярвах да ми помогне, но се оказа, че чудесно разнася бучките Peace

# 18
  • Мнения: 1 199
Търсих Риванол, ама не намерих в аптеката Sad Нали не живея в България...

# 19
  • Мнения: 919
heureuse, незнам какво мога да допълня като съвет, искам само да кажа че ти стискам палци бързо да мине. Дай малко време на антибиотика и не се отчайвай, нормално е да ти намалее кърмата, но това се оправя след като се излекуваш.
Можеш да пишеш на доктор Нюман, момичетата от моята ЛЛЛ група казват че отговарял много бързо, дори посред нощите.

# 20
  • Мнения: 176
Аз се оправих само с тричасово разтриване от основата на гърдата към зърното с пластмасова бутилка с гореща вода, не вряла. Спирах колкото да напълня наново гореща вода... Сама почна да тече гърдата и се разнесоха бучките. Опитай, може и при теб да помогне. Разтривай все едно точиш тесто с точилка. Успех! Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 199
Здравейте момичета! Още снощи исках да ви се отчета, но бебето което уж бях приспала заплака толкова неутешимо, че баща му не можа да го успокои и аз трябваше да оставям всичко и да лягам. Първо да спомена че вече определено съм по-добре. Значи вчера сутринта първо се обадих на един телефона, на който медицинска сестра ти изслушва симптомите, дава съвети и евентуално те насочва към кой да се обърнеш по-нататък. Разбипа ме тя какво ми е, обясних й, и тя започна да ми препоръчва разни неща. Да, ама аз всичко бях правила. Накрая стигна и до Лецитина (за пръв път ми го препоръчват тук в Канада), ама разбра че и него вече взимам. Самата тя се озадачи че не може да ми каже нищо ново (ама и аз бях много добре подкована от вас Mr. Green) и накрая ми даде телефона на тукашния филиал на Ла Лече Лигата, да съм извикала консултант да дойдел вкъщи да ми обяснява. Обясних й че на този етап не ми трябват съвети, а ми трябва компетентно лице което да ми направи физиотерапия, ама тя не можеше да ми помогне. И аз като му ударих един рев... Реших да звъня в родилното, където подих. Като се обадих на първия който вдигна телефона и му споменах колко ми е голямо бебето, той направо ми каза че там работят с бебета само до десетия ми ден, ама пак ме свърза по телефона с някой друг. Обясних на другия какъв ми е проблема, записа ми телефона и след малко ми се обади специалистка по лактацията. Така или иначе се заеха с моя случай и без да са длъжни. Изслуша ме тя, каза ми че няма къде да получа физиотерапия за отпушване на канала (явно в Квебек е така Sick), но каза че евентуално може да помогне хубава (за болнични условия) електрическа помпа. Каза ми че в болницата мога да взема под наем. Отидохме веднага с мъжа ми, тя ме прегледа, сложи ми помпата да я пробваме и каза че изгледите са добри. Та сега съм с помпа, определено изцежда повече отколкото аз успявах ръчно. Преди от болната гърда изцеждах по 10-20 грама, сега стана по 30-35. Каза ми винаги първо да предлажам да суче от болната гърда, и като спре да суче от нея, да доизцеждам с помпа. Междувременно на мен възпалението чувствително ми спада и сега си мисля че няма да стане както си го мислех - отпушвам каналите и възпалението изчезва, а по-скоро възпалението ще изчезне и каналите ще се отпушат. Как ли не я насилвах горката ми гърда досега, такива болки изпатах, не става и не става. Снощи като влязох във форума видях че Гаргамелчо ми е споменала за д-р Нюман, влязох в сайта му и намерих една страхотна статия точно за тези неща:
http://www.drjacknewman.com/index.php?option=com_content&tas … 33&Itemid=219
И това вече съвсем ме успокои. При мен явно първопричината не е била запушване на канал, а мастит - бактериална иинфекция. Въпросните канали още не са отпушени, но бебето вече започва повече да суче. В статията прочетох че действително млякото от болната гърда тече по-бавно, вероятно защото подутината в гърдата притиска останалите.
Ако Хедра няма нищо против, бих искала да преведа тази статия, защото мисля че ще е доста полезна за колежките по мастит:mrgreen:
Между другото и там пише че топло на гърдата като от бутилка с топла вода е полезно. Снощи и аз го правих.
Още веднъж ви блягодаря, наистина сте чудесни и давате възможно най-актуалната информация Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 2 658
много се радвам, че си по-добре. И аз съм изпитвала тези болки и е ужасно нещо. Дано повече да нямаш проблеми. Peace

# 23
  • Мнения: 1 173
да , добре е че се подобряваш, особено без антибиотици, при мен за съжаление си беше чист мастит , който от леко твърда гърда за по малко от 24 часа се превърна в 40C, и ходене до ER, за венозен антибиотик. не помогнаха нито компреси , нито масажи , и то се случи така неочаквано като гръм от ясно небе Sad. после млякото намаля точно наполовина и каквото и да правех не се възстанови. сега сме почти на 8м и от една седмица сме отбити вече, оле аз май трябва вече и в другия форум да се преместя Thinking.
 бъди внимателна, няма гаранция че няма да се повтори , уви!

# 24
  • Мнения: 1 896
heureuse,
Страшно се радвам, че си по-добре! Прегръдки за упоритостта ти, да не забравиш като порасне Габи, да му разкажеш за тези перипетии, да разбере какви неща си правила, за за го кърмиш  Grinning
И ти пожелавам повече да няма такива усложнения  Hug

# 25
  • Мнения: 279
Браво!Още една майка героиня,защото да се справяш постоянно с отпушване на канали си е чисто геройство!поздравления и дано ти е било за последно!
Peace

# 26
  • Мнения: 1 341
Чудесно, много се радвам, че всичко отминава. Наистина дано никога повече не ти се налага да минаваш отново през това! Praynig
Браво и на малкия, че суче от проблемната гърда. И той е упорит като майка си. Hug  bouquet

# 27
  • Canada
  • Мнения: 231
heureuse,  Hug
стискам палци всичко да е минало.
Пиши как си.

# 28
  • Мнения: 1 199
Здравейте момичета! Определено ще продължаваме да се кърмим Peace Кърмата ми беше намаляла повече от наполовина. В най-лошия ден от болната гърда не течеше почти нищо, а от здравата много по-малко от преди. Продължавам да изцеждам с помпата болната гърда след всяко кърмене, въпреки че не излиза почти нищо повече. Помпам и на празни обороти за да се стимулира лактацията. Последните 2 дни бебето сука на час и половина или два. И това ми се отразява добре на лактацията. Ще го видим днес как е. Оттокът още не е изчезнал напълно, но имам да пия антибиотик до неделя включително. Вчера дори изжлеждаше по-голям от предния ден, това ме разстрои, но вечерта като започнах да масажирам (какво ти масажиране, то си е направо мачкане) и "разбих" голяма част от бучката.  И моето беше мастит. Само няколко часа преди да започна да се треса, засегнатата гърда беше напълно празна и без никакви признаци за това, което последва. Толкова бърза реакция не бях виждала, със запушените канали определено е различно. Raya_usa, много съжалявам че при теб така се е получило Cry Добре поне че е станало когато бебето ти е било на 8 месеца:hug:
Лек ден, момичета! Благодаря ви пак за подкрепата!

# 29
  • Мнения: 2 829
И на мен ми се случи такова нещо, когато малкия беше на 5 месеца, много е неприятно. Виждам, че вече се оправяш, кърмата ти ще се увеличи за няколко дни, не се тревожи. В моя случай мастита беше придружен с грип, и аз и малкия се разболяхме, и накрая дребното беше отслабнало със поне 200-300 грама за 2 седмици. Но си навакса, дори беше наддал в края на месеца. Предупреждавам те просто, ако е поотслабнало бебето-не се тревожи, ще си навакса!
Дано не ти се случва повече! Hug

Общи условия

Активация на акаунт