моля за правна помощ

  • 2 722
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 768


а ако започна без договор на друго място и работодателите ми по трудов договор ме "надушат" може ли да ме съдят

А на зададения по долу от звездичка въпрос вече е отговорено , но явно тя нещо не може или не иска да разбере .

не видях някой да ми е отговорил на този въпрос ... явно не разбирам  newsm78

# 16
  • Мнения: 624
donna2
Потребител


 Online

Пол:
Публикации: 560

Местожителство:
Свищов

 
  Re: моля за правна помощ
« #6 неделя, 06 януари 2008, 10:27 »   

--------------------------------------------------------------------------------

Това ,че в ТД ,пише ,че нямаш право на втори ТД ,означава ,че нямаш право на ТД за допълнителен труд и не касае въпросът свързан с гражданския договор. Можеш да работиш на граждански договор.
 
 
 
 

# 17
  • София
  • Мнения: 2 768
donna2
Потребител


 Online

Пол:
Публикации: 560

Местожителство:
Свищов

 
  Re: моля за правна помощ
« #6 неделя, 06 януари 2008, 10:27 »   

--------------------------------------------------------------------------------

Това ,че в ТД ,пише ,че нямаш право на втори ТД ,означава ,че нямаш право на ТД за допълнителен труд и не касае въпросът свързан с гражданския договор. Можеш да работиш на граждански договор.
 
 
 
 

за гражданския го разбрах, но аз питам ако започна БЕЗ трудов договор дали могат да ме съдят и въобще това доказуемо ли е...

# 18
  • Мнения: 624
Извинявай ама имам чувството че отговарям на масиянец .
без трудов договор означава граждански,трудовия догоовр е само писмен ,форма за действителност и има реквизити по КТ.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 768
Извинявай ама имам чувството че отговарям на масиянец .
без трудов договор означава граждански,трудовия догоовр е само писмен ,форма за действителност и има реквизити по КТ.
извинявай, но ти не си ли чувала че има хора които работят БЕЗ никакъв сключен договор-нито граждански, нито трудов, НИКАКЪВ!!! това е сивата икономика... чувала ли си, необявени приходи и т.н.
и ако не ти се отговаря на въпросите ми, не отговаряй

# 20
  • Мнения: 624
Това е вид граждански договор/както му викаш ти без договор и сива икономика/ ,няма значение че не е писмен. И по-вече от теб знам ,но по-вече няма да обяснявам!

Предполатам ,че разбра инъче ще стане като вица за тъпия студент и професора. Mr. Green

А сега ходом марш към сивата икономика .....ау питам се ,ако те хванат ,че поработваш колко ли майчинство трябва да получаваш и с какъв ли акт ще те зарадват от НОИ ,виж отговора и на това го знам ,ама ще те оставя сама да го откриеш.

Последна редакция: чт, 10 яну 2008, 08:14 от donna2

# 21
  • София
  • Мнения: 2 768
Това е вид граждански договор/както му викаш ти без договор и сива икономика/ ,няма значение че не е писмен. И по-вече от теб знам ,но по-вече няма да обяснявам!

Предполатам ,че разбра инъче ще стане като вица за тъпия студент и професора. Mr. Green

А сега ходом марш към сивата икономика .....ау питам се ,ако те хванат ,че поработваш колко ли майчинство трябва да получаваш и с какъв ли акт ще те зарадват от НОИ ,виж отговора и на това го знам ,ама ще те оставя сама да го откриеш.


в такъв случай сърдечно "БЛАГОДАРЯ" за помощта по темата, която гласеше [b]моля за правна помощ[/b]

# 22
  • Мнения: 4 181
Звездица, нещо и аз не разбрах какво искаш. Едновременно да получаваш майчинство, да си в годишен отпуск и да работиш на друго място  ooooh!

Идеята ти е да работиш без договор на едно място и да получаваш майчинство така ли?
А след като ти изтече майчинството какво ще правиш, предвид, че очевидно няма как да се мултиплицираш та да работиш на 2 места едновременно?

# 23
  • София
  • Мнения: 2 768
Звездица, нещо и аз не разбрах какво искаш. Едновременно да получаваш майчинство, да си в годишен отпуск и да работиш на друго място  ooooh!

Идеята ти е да работиш без договор на едно място и да получаваш майчинство така ли?
А след като ти изтече майчинството какво ще правиш, предвид, че очевидно няма как да се мултиплицираш та да работиш на 2 места едновременно?
със сигурност няма да се върна на старото място и ще напусна, въпросът е "кога"
затова и пуснах темата, за да ми се изяснят нещата и да реша!
една от идеите е да съм в майчинство и да работя на друго място, другата е да напусна и да започна на другото място но пък ще загубя 1/2 от парите за майчинство. а за платения отпуск мисля дали да не го пусна сега и после да напусна... ето това ми бяха чуденките..
поизясниха ми се нещата
не ми стана ясно как може да ме хване НОЙ и каква санкция ще последва...

Последна редакция: чт, 10 яну 2008, 22:24 от звездица

# 24
  • Мнения: 624
Звездице на теб много неща ти бяха обяснени не по веднъж и два пъти , като чета май пак не си разбрала , сега пък имаш други идеи ...Като се пита се поставя конкретен въпрос ,на който се отговаря ,на твоите сега така после инък никой не е длъжен да се спряга ,а и някои неща бе следвало да ги знаеш от обща култура.

Върху сумите по граждански договори също се дължат налози , ако ти са внесени тия налози  Mr. Greenмного лесно ще се разбере ,че работиш ,а другото и при една проверка ненадейна . Пък и тоя възложител трябва да ти даде служебна бележка за полученото, и ти 2009г. да подадеш декларация ........но това е друга тема.
В края на краищата много хора щият чаршафи у дома без договор или работят скрито по разницехове скрити от света по същата причина -да избегнат опасността да ги хванат че получават нещо на черно.

# 25
  • Мнения: 4 181
Звездица, нещо и аз не разбрах какво искаш. Едновременно да получаваш майчинство, да си в годишен отпуск и да работиш на друго място  ooooh!

Идеята ти е да работиш без договор на едно място и да получаваш майчинство така ли?
А след като ти изтече майчинството какво ще правиш, предвид, че очевидно няма как да се мултиплицираш та да работиш на 2 места едновременно?
със сигурност няма да се върна на старото място и ще напусна, въпросът е "кога"
затова и пуснах темата, за да ми се изяснят нещата и да реша!
една от идеите е да съм в майчинство и да работя на друго място, другата е да напусна и да започна на другото място но пък ще загубя 1/2 от парите за майчинство. а за платения отпуск мисля дали да не го пусна сега и после да напусна... ето това ми бяха чуденките..
поизясниха ми се нещата
не ми стана ясно как може да ме хване НОЙ и каква санкция ще последва...
Няма никакъв смисъл да си пускаш платения отпуск, а НОИ как може да те хване това не знам, сигурно си имат някакви механизми.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 768
Звездице на теб много неща ти бяха обяснени не по веднъж и два пъти , като чета май пак не си разбрала , сега пък имаш други идеи ...Като се пита се поставя конкретен въпрос ,на който се отговаря ,на твоите сега така после инък никой не е длъжен да се спряга ,а и някои неща бе следвало да ги знаеш от обща култура.

Върху сумите по граждански договори също се дължат налози , ако ти са внесени тия налози  Mr. Greenмного лесно ще се разбере ,че работиш ,а другото и при една проверка ненадейна . Пък и тоя възложител трябва да ти даде служебна бележка за полученото, и ти 2009г. да подадеш декларация ........но това е друга тема.
В края на краищата много хора щият чаршафи у дома без договор или работят скрито по разницехове скрити от света по същата причина -да избегнат опасността да ги хванат че получават нещо на черно.


дона, това е форум за взаимопомощ а твоите постинги отдавна задминаха добрия тон. ако не искаш-не отговаряй, никой не те задължава, но не прави излишни и безмислени коментари и определения за членовете на форума /визирам себе си в случая/. откровено казано не искам повече да се занимавам с твоите коментари и не искам да падам на твойто ниво и да продължаваме с размяната на епитети, така че СПРИ!!! и накрая да добавя че твоята помощ бе  колкото полезна толкова и заблуждаваща. Вече намерих начин да се консултирам с юрист и това ми стана ясно. 

# 27
  • Мнения: 624
 Mr. GreenАко не е лъжа за да излезеш от положението ,не му завиждам на нервите на човека или ти си била подготвена от тук. Няма нищо заблуждаващо в това което ти написах от правна страна ,от друга обаче ти просто си божа напаст .Хайде със здраве  Mr. Green
Искаш да получаваш цялото майчинство и нещо отгоре "ама на черно" ,моли се за това "на черно "  да не излезе на бяло .....най -малкото което ще върнеш с лихвите половината майчинство   bouquet сори ако не ти харесва ,но е така.

# 28
  • Мнения: 2
Zdraveite,
imam niakolko vaprosa, na koito shte se radvam ako moje niakoi da mi otgovori.
Az rabotia na postoianen trudov dogovor ot 5 godini. Predi 1 mesec zapochnah na vtori trudov dogovor na 4 chasov raboten den. Da obache predi 1 sedmica razbrah che sam bremenna. Sega neznam kakvo da pravia s vtoria rabotodatel.Shte se izmoriavam da hodia na dvete mesta, no puk shte si zaslujava ako kato rodia shte vzimam 315 dni po 90% ot vaznagrajdeniata mi i ot dvete mesta. Vsashnost vaprosa mi e shte vzimam li i ot vtoria rabotodatel maichinstvo? Ima li niakakvo uslovie primerno da sam rabotila pone 6 meseca pri nego? I Kakvo stava ako mi se naloji eventualno da izlezna po rano v bolnichni?
Mnogo molia ako moje niakoi da mi raziasni. Blagodaria predvaritelno

# 29
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Звездица, Донна2 се постара да ти отговори и аз не откривам твърдяната от теб "заблуда" в отговорите й. Определено считам нападките ти за неоснователни. Странно е, че търсиш "малко правна помощ" точно тук с Ясното съзнание, че ще работиш на черно! Чудя се как очакваш добронамереност, при положение, че не целиш спазване на действащото законодателство?
И татито ли работи на черно? Един от въпросите в първия ти пост е за прехвърлянето на отпуска за отглеждане на малко дете.
Колебаех се дали изобщо да пиша по темата и от мен конкретика не може да очакваш, именно поради декларираната от теб "привързаност" към сивата икономика.
Този подфорум е на СНБМ. Мацките се борят за спазване на установени разпоредби и създаване на такива, к да регулират неуредени въпроси. В този смисъл "молбата ти за помощ" е доста непочтителна.

Общи условия

Активация на акаунт