Как да съм сигурна дали е разтройство???

  • 518
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 334
Така, как да знам дали е разтройство или си ака нормално??? Значи изцяло на АМ сме, вече на 2 кутия милумил, допреди това бяхме на Аптамил, но новия не му понася... Но днес ака 4 пъти... не съм сигурна дали е много по-рядко от обикновено като съдържание.Но докато бяхме на Аптамил акаше по веднъж на ден, а сега... по 3 пъти даже днес 4 пъти... но на цвят си е нормално жълтичко. Още не съм давала нищо друго, в смисъл не съм захранвала. Питам тъй като знам, че е нормално по 3 пъти на ден да ака особено като е на АМ, (чела че като е изцяло на кърма може по често) и сега не знам аз ли психясвам от всяко нещо или наистина може да има разтройство. Азси падам малко параноична, и затова искам първо малко странични мнения преди да го водя на лекар:)

# 1
  • Мнения: 445
Ами моя си беше голям "дрисльо"  Grinning. Случвало се е и по 6 пъти. Направо тънехме в ако.  Изчакай няколко дни - може за него да си е нормално. Нали не са съвсем течни и слузести. Освен това попитай лекарката му за твое успокоение. Аз си мисля, че всичко си му е наред на бебо.

# 2
  • Мнения: 581
На нас консултацията ни каза, че ако е разтройство ще изтича от памперса и ще е като вода. Казаха, че ако се сымнявам, че е разтройство най-вероятно не е, понеже, когато наистина има разтройство няма как да не го позная. Много пыти сым се чудила, и разбрах едва преди една седмица, когато видях, че панталоните му бяха мокри. Оказа се..познай какво - и панталоните и дрехите,  всичко беше подгизнало и водно....ето това наистиан си беше разтройство и нямаше сымнение. Разбира се най-точен отговор ще ти даде лекар, но това е което ми каза моят. ДА Е супер водно, изтича от памперс (и често има неприятна силна или кисела миризма)

# 3
  • Мнения: 5 393
Не е разстройство.
Просто новото мляко явно се обработва по-бързо от стомахчето.Милумил не беше ли лечебно АМ?
Илче е права- разстройството при бебетата е като вода.И с много неприятен мирис.
Иво акаше по 5-6 пъти на ден(на кърма).

# 4
  • Мнения: 1 334
Малко ме поуспокоихте Simple Smile Благодаря! Май не е разтройство, защото е по малко, течно е... последни 2 акания, но малко и все пак не е като вода. Но си е смрадливо... не бих казала че акото му мирише особено приятно и понякога е дори ...киселееща миризма. Ако стане ..... хммм по-смущаващо ще се обадя на лекар, но засега мисля че по-скоро аз си психясвам Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 986
Утре запази последния памперс и бегом с него при педиатъра. Една консултация никога не е излишна, особено при малко бебенце.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 912
допреди да започна захранването, и на моето бебче акото беше твърде рядко, но после видях и какво е това разстройство - все едно някой е изцапал памперса - всичко попива, само цвета остава  ooooh!

# 7
  • Мнения: 2 131
допреди да започна захранването, и на моето бебче акото беше твърде рядко, но после видях и какво е това разстройство - все едно някой е изцапал памперса - всичко попива, само цвета остава  ooooh!
Да, при разстройство всичко попива в памперса  smile3521 Иначе - никой не е казал, че бебето трябва да ака точно по три пъти на ден, то си е индивидуално. Но пък в интерес на истината моят син е стигал до 7 пъти /не разстройство/ и поради тази причина педиатърката ни изписа Нормофлор, а после - Креон.
От написаното от теб, не виждам повод за притеснение. НО - ако се притесняваш /независимо дали основателно или не/ най-добре е да се консултираш с лекар. Ние тук можем само да споделяме своя личен опит.

Общи условия

Активация на акаунт