Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Детски ясли и градини
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Варна

Ходим на ясла от септември, и въпреки, че дъщеря ми е доста комуникативна личност имахме много проблеми с адаптирането  Confused . Тя е весела и много палава, а възпитателките ми обесняват, че не била въобще такава там, не комуникирала с другите деца, очите й били все пълни със сълзи, все ги наблюдавала (възпитателките) и пр. , трябваше й повече от 1.5 месец докато спре да плаче когато я водя, но продължава да го прави когато я взимам...
А сега питането...в понеделник ще я местя в друга ясла, която ми е близо, мислите ли, че заради това ще почнем от начало, а не ми се иска да го изживее пак, все пак е стрес за детето? Crying or Very sad Моля, ако някой е изпадал в такава или подобна ситуация да ме посъветва нещо, за да се подготвя (поне аз ) психически за понеделник..или май тогава ще разбера! Crazy newsm78 Tired
Благодаря!!  bouquet
Цитирай

Мисля, че твоите притеснения са многооооо по-големи от нейните  Very Happy Сполойно, миличка. Не знам на колко годинки е детенцето, но в тази възраст не могат да задържат вниманието си дълго върху нещо. Обикновено даже забравят за какво плачат.  Very Happy Недей да си внушаваш, че целия ден се къса от рев. Нормално е сутрин да плаче и знам, че ти е тежко, но огледай се, когато я водиш - със сигурност не плаче само тя! Пък и повечето ревльовци след като дойдат да си ги вземат, пак си плачат.
Спокойно, ще свикне детето по-бързо и от теб! Успех! Very Happy
Цитирай

София

Това е труден момент за детенцето, не се притеснявай, ще отмине. Все пак трудно се свиква с раздялата с мама, всяка сутрин. Всички деца плачат, просто не трябва да те вижда притеснена, защото децата веднага усещат. Ние сме още малки за ясла, но и ние ще ходим когато му дойде времето, защото няма кой да я гледа. Плюс това, според мен е много важен и подхода на лелките към децата. Желая Ви успех с новата ясла  bouquet
Цитирай

Варна

.. Недей да си внушаваш, че целия ден се къса от рев. Нормално е сутрин да плаче и знам, че ти е тежко, но огледай се, когато я водиш - със сигурност не плаче само тя! Пък и повечето ревльовци след като дойдат да си ги вземат, пак си плачат.
Спокойно, ще свикне детето по-бързо и от теб! Успех! Very Happy
LaughingНе си внушавам, а даже съм наясно с това какво става после, налагало ми се е няколко пъти да й оправям нещата в шкафчето след като я оставя и съм забелязвала, че веднага щом влезе спира да плаче, само за  пред мен го прави ! Crazy Peace
Но питането ми е свързано стова, дали ще се почне отначало, тъй като тя е (малко или много) посвикнала с обстановката, а промяната е драстична - и децата ще са други (не, че на старите им е обръщала внимание), и персонала, и мястото...страх ме е просто, че това ще я стресира, че ще почнем отначало, това е..как мислите дали ще е така? newsm78 Rolling Eyes
Цитирай

всяка рязка промяна на тази възраст ги стресира, но нищо не можеш да направиш. Освен да го обградиш с повече внимание у дома вечер.
От друга страна, може пък да й хареса повече в новата ясла  Smile И това се случва.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.