Я една анкетка за плакненето на устата на бебето!

  • 4 075
  • 107
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 029
Млечницата е гъбички всъщност, обикновено майката ги предава на детето. Гъбички с вода НЕ се махат, мисля, че трябва да ви е ясно  Laughing Никога не съм плакнала нито на едното, нито на другото дете устата. Нито когато кърмех, нито когато давах АМ. Не са имали млечница. Реално от АМ няма как да има млечница. Белия език не е млечница. Все пак.

# 16
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 984
И аз гласувах с първа опция. Някак не мога да си представя, че лъжичка-две вода могат да измият каквото и да било... то все остава мляко, сиреч условия за развитие на гъбичките, ако изобщо се появят  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 1 919
не съм плакнала-първа опция засега!

# 18
  • Мнения: 2 019
След всяко хранене плакнех устичката му и не е имал млечница  Peace
Peace

# 19
  • Мнения: 745
първите дни не съм плакнала,обаче след многобройните съвети от близки и познати почнах да го правя.детето не искаше да приема вода.като млада и неопитна мама следвах съветите.е,вече разбрах,че не е трябвало.скоро разисквахме темата тук и ми стана ясно,че млечницата няма нищо общо с водата.за в бъдеще знам какво да правя вече.сега вода не давам след млякото.никога не е имал млечница.

# 20
  • Мнения: 174
Плакнех и устичката и не е имала млечница.

# 21
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Аз пък не виждам нищо затормозяващо в това след хранене да се дава малко водичка..ами то голям човек след като се нахрани си пийва малко вода.
Аз плакнех устичката на моята дъщеря и в интерес на истината единствените гъбички в устата които получи бяха от стерилизиран биберон #Crazy.Не знам защо и как, но беше факт.След изхвърлянето й проблема ми изчезна.

# 22
  • Мнения: 865
гласувах с първа опция  Peace

# 23
  • Мнения: 3 312
първа опция  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 1 555
Моето бебе е на 3 месеца и половина, така че не влизаме в категорията за гласуване, но ще разкажа при нас как стоят нещата.  Peace

В началото след всяко хранене и изплаквах устичката с вода т.е. с една лъжичка и давах вода, която тя плюеше. Обаче София започна да повръща много често. Понякога и по 5-6 пъти след ядене.  ooooh! И ми се видя безсмислено да и плакна устичката като тя след половин час примерно щеше да повърне и това означаваше, че трябва постоянно да я преследвам с лъжицата с вода. Спрях да и плакна устичката 2-3 седмици след раждането. Беше ми притеснено дали няма да се появи млечница, но досега проблеми не е имало!  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 6 011
Плакнех и нямаше млечница.

# 26
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
Гласувах с първата опция Peace, защото тогава нямах инфо за плакненето, педито ни си спести разясненията и добре че нямахме млечница!

# 27
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На големия съм давала повече вода. На малката пробвах няколко пъти с лъжичка, но тя не искаше вода под каквато и да е форма. И двамата имаха млечница(соор), големият по-дълго време. Мина им с мазила, в които има нистатин.
Млечницата е гъбички, които ми се струва, че не се влияят от водата.

# 28
  • Мнения: 8 999
Плакнех устата и на двамата. Дъщеря ми нямаше млечница. Синът ми имаше, но може и да съм пропуснала някой път и затова да е прихванал /с него бях малко по-небрежна, защото на главата ми имаше и още едно дете, което непрекъснато се вреше, а и беше още доста малка.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 249
Педиатърката ми твърдеше, че плакненето е задължително. Аз така и не успях да го правя. Първите месеци след хранене заспиваше и беше физически невъзможно да я накарам да изпие и глътка вода, после пък отказваше. Всъщност не съм и била особено настоятелна в упражнението. Пробвала съм всичко на всичко десетина пъти я има, я не.

Млечница не сме имали никога.

Общи условия

Активация на акаунт