Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 25 отговора

Здравейте .
Не можах да срещна подобна тема и затова реших да ви питам:
Четете ли книжки за възпитанието на децата? Как се ръководите относно възпитанието?
Аз съм се захванала с това още от както бях бременна. Имам предвид, че когато детето расте имаме доста задължения и четенето остава на заден план.(поне на този етап рядко ми остава време да чета) Crazy
Досега съм прочела няколко книги, но тези който ми харесаха най-много са
"Изкуството да бъдеш родител-Додсън" и "Детето и ние-Гинът"
Кажете на вас кой книги ви бяха найстина от полза при възпитанието на детето?
Цитирай

Не възпитавам децата си , ръководейки се от книги. Доверявам се на собствената си преценка. Flutter
Цитирай

София

Имам ги книгите, които си споменала. Прочитам от време на време, но основно карам по интуиция  Smile За сега се справям.
Цитирай

Предполагам че и аз както всеки ще се раководя основно от интуицията си. Исках обача да прочета и науча колкото мога повече. Peace
Цитирай

София

Четях доста докато бях бременна, но книги за бременността и раждането. За възпитанието не. Смятам, че е най-добре да я възпитавам както аз реша.
Цитирай

Наистина е хубаво да се попрочита по нещо. Аз по време на бременността не четях особено (книги за бременни) и може да се каже, че ме е яд, че не четох повече. И сега мисля да отделям време и да чета... не смятам да си възпитавам детето по книга, но все пак едва ли ще навреди, винаги може да се научи нещо полезно Smile
Цитирай

София

чета,но не практикувам всичко дословно по книга Peace
Цитирай

СВИЩОВ

Наистина е хубаво да се попрочита по нещо. Аз по време на бременността не четях особено (книги за бременни) и може да се каже, че ме е яд, че не четох повече. И сега мисля да отделям време и да чета... не смятам да си възпитавам детето по книга, но все пак едва ли ще навреди, винаги може да се научи нещо полезно Smile
Peace
Цитирай

Мъжа ми е психолог в Дом майка и дете и разчитам повече на него отколкото на книгите.Но иначе у нас такава литература има и да чела съм!Най-добре да се ръководиш от инстинктите ти на родител и собственната ти преценка! Peace
Цитирай

София

Толкова щуротии изчетох в книги за бременни и отглеждане на бебета, та смятам да се въздържам категорично от това да ползвам ръководства при възпитанието на децата. Моите родители със сигурност не са чели научна литература по въпроса, пък са успели да ме възпитат. Както и да ме отгледат. Аман от теория, тя никога няма нищо общо с практиката.
Цитирай

Чета книги ,ровя се из форуми за съвети и идеи,вземам от тук и от там по нещо, добавям от себе си -каквото ми подсказва интуицията и така се възпитаваме.Дали е сполучливо времето ще покаже  35
Цитирай

София

Да, чета и мисля, че е много полезно. Това не значи, че ще ги възпитавам по книга въпреки интуицията си, а че съм по-информирана и подготвена в сфера, в която нямам никакъв опит. Никой не очаква от възпитателите в детските градини да карат само по интуиция, нали?  
Книгите са и много по-добър източник от бабите и дядовците, които ни затрупват със съвети си.
Цитирай

София

Толкова щуротии изчетох в книги за бременни и отглеждане на бебета, та смятам да се въздържам категорично от това да ползвам ръководства при възпитанието на децата. Моите родители със сигурност не са чели научна литература по въпроса, пък са успели да ме възпитат. Както и да ме отгледат. Аман от теория, тя никога няма нищо общо с практиката.
Peace
Цитирай

Варна

Последно четох *Изкуството да бъдеш родител*, естествено минах през Спок и Лоранс Пернау. И аз изчетох доста щуротии, но пък намерих и полезни съвети и не говоря за възпитанието на детето ми в една по-късна възраст, защото обикновено теорията и практиката се разминават драстично. За мен най-полезни бяха знанията за началото, когато бебето ми беше много малко и наистина не знаех какво точно да правя с нея. Да я оставя да плаче или да я гушкам, да я храня под строг режим или на поискване и т.н.
Цитирай

София

Четох книги, но не всички неща в тях ми харесаха. Всяко дете  е различно, така че и подходите ще са различни.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 25 отговора