Вредя ли така на бебо?

  • 2 375
  • 31
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Здравейте майчета,

От две нощи се събуждам спяща по гръб, става в съня ми и няма как да го контролирам.
Лекарите все ме предупреждават да не лежа по гръб, защото плацентата не се храни добре. В 27 г.с. съм.
Сега се притеснявам дали докато спя по гръб не лишавам бебо от кислород? Доколката знам това е вредно за човешкия мозък, а пък неговия сега се развива.
Много съм притеснена. Sad
Дайте глас, моля ви.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 958
Според мен няма защо да се притесняваш чак толкова! Всички ми казваха, че не трябва да си кръстосвам и краката, но товам и беше единствената удобна поза за седене! Естествено трябва да ги ограничаваш тези пози, но това не значи, че трябва да спреш да спиш! Не се притеснявай толкова за всичко и ще си родиш едно здраво и красиво бебе! Съвсем скоро толкова ще ти тежи коремчето, че дори и да искаш няма да можеш да спиш по гръб!
Леко бременеене и по-малко притеснения ти желая!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Аз също обичам да спя по гръб. По време на бременността обаче се принудих да си променя позата на спане. Доста прочетох по въпроса - когато лежиш по гръб, нарасналата матка притиска важен кръвоносен съд, който пренася кръвта към долната половина на тялото ти. По този начин можеш да навредиш както на бебето, така и на себе си - намалява притокът на кръв към плацентата. Не съм лекар, все пак се консултирай с наблюдаващия те. Това е, което аз открих, докато бях бременна, и го спазвах.
Лека бременност ти желая!

# 3
  • София
  • Мнения: 747
Всеки човек е различен. При теб може да не се притискат така кръвоносните съдове. Ако е опасно мисля, че организмът ще ти го подскаже - това го бях чела в книга( точно по този повод).

# 4
  • София
  • Мнения: 752
Не се притеснявай...аз последните десетина седмици от бременността спях само по гръб и дори да бях будна пак така лежах...това беше най-удобната поза в легнало положение. А за кръстосаните крака направо нямам думи...бабини деветини...през цялата бременност само така седях Crossing Arms

Важното е да си спокойна а си сядай и лягай както ти е удобно Flutter

# 5
  • Мнения: 2 142
Цитат на: nadezhda
Не се притеснявай...аз последните десетина седмици от бременността спях само по гръб и дори да бях будна пак така лежах...това беше най-удобната поза в легнало положение. А за кръстосаните крака направо нямам думи...бабини деветини...през цялата бременност само така седях Crossing Arms

Важното е да си спокойна а си сядай и лягай както ти е удобно Flutter


Подкрепям напълно. На мен също това ми беше най-удобната поза, и въпреки че бях чела много неща се доверих на организма си. Той най-добре си знае. Спокойствие и лека бременност!

# 6
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
И според мен не бива да го мислиш толкова. Към края на бременността ми аз спях само по гръб - просто не можех по никакъв друг начин. Бебо си е жив и здрав.  #Milti  Така че, гледай на теб да ти е удобно. Щом ти си добре и бебо ще е добре. Laughing

# 7
  • София
  • Мнения: 15 215
Преди да забременея спях по корем. След това започнах да спя по гръб и така-докато се роди бебето. Като го гледам-здрав си е (чук-чук). И така си останах-спя по гръб вече.

# 8
  • Мнения: 2 452
Наистина не е хубаво да се спи по гръб. Ако се обръщаш в съня си си сложи по една възглавница отпред (прегърни я) и отзад, за да не можеш да се обърнеш. А има и специални възглавници за бременни.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 054
И аз спях само по гръб - така ми беше най-удобно, какво да направя...А като се замисля над такива неща - все си казвам, че трябва да правя това, което ми диктува тялото - примерно много ми ядяха мляко, яйца, плодове - просто организма има нужда от това и си го иска. Не ми беше комфортно в задушни и задимени помещения - пак организма отхвърля това, което е вредо за него. Е, щом той сам си знае как "да се пази" - тогава защо му е удобно по гръб? Защо, примерно не ти е удобно по корем - ето това вече е опасно и затова така не ти е удобно - т.е. природата си знае работата. Не знам дали ми разбра мисълта - написах нещо хаотично, прото исках да та кажа да се всушваш във вътрешните си желания и да не се заравяш толкова дълбоко в литературата, че още куп други "проблемчета" ще си измислиш  Grinning
Лека бременност ти желая и едно чудесно бебче!

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 786
Доколкото знам, най-добре е да се спи на лявата страна, но не и по гръб. Дори на мен така ми беше най-удобно...

# 11
  • Мнения: 2 327
И аз съм на мнение, че той огранизмът си знае най-добре кое трябва и кое не трябва.
Чувала съм го и това, че на ляво трябвало да се спи. Ама също съм чувала и че не трябва, защото се притискало сърцето...
Ако вземем на всичко да вярваме и да се вслушваме, ще трябва да спим овесени от полюлея, като прилепчета:-).

# 12
  • Варна
  • Мнения: 632
Цитат на: mama_na_misho
И аз спях само по гръб - така ми беше най-удобно, какво да направя...А като се замисля над такива неща - все си казвам, че трябва да правя това, което ми диктува тялото - примерно много ми ядяха мляко, яйца, плодове - просто организма има нужда от това и си го иска. Не ми беше комфортно в задушни и задимени помещения - пак организма отхвърля това, което е вредо за него. Е, щом той сам си знае как "да се пази" - тогава защо му е удобно по гръб? Защо, примерно не ти е удобно по корем - ето това вече е опасно и затова така не ти е удобно - т.е. природата си знае работата. Не знам дали ми разбра мисълта - написах нещо хаотично, прото исках да та кажа да се всушваш във вътрешните си желания и да не се заравяш толкова дълбоко в литературата, че още куп други "проблемчета" ще си измислиш  Grinning
Лека бременност ти желая и едно чудесно бебче!

Присъединявам се напълно към mama_na_misho.Това за кръвоносните съдове и аз бях го чела и отидох при гинеколожката ми под пара да я питам как стоят нещата.Тя ми каза спи си спокойно,това се отнася за след 37-38г.с и то не,че ще увреди плода,а просто матката е много тежка и натежава.Спокойно не се притеснявай.Един съвет от мен-като раждаш лежи само по гръб,защото аз се бях обърнала на една страна и бебка си измести в последният момент.
Леко бременеене и бързо раждане  Grinning

# 13
  • Мнения: 1 107
И аз се събуждам понякога по гръб и то с желание да се обърна настрани... Мисля, че организмът сам подсказва кога става напечено за бебчето и затова се събуждаме все пак Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 2 217
Много ви благодаря момичета!
вече ще си спя спокойно. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт