Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Семейни отношения
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 53 отговора

София

Мислите ли, че цените на имотите в София са стигнали тавана си /изключвам 20% топ места и много засукани сгради/? Какво ви кара да мислите, че ще растат или ще се запазят такива. Какви са цените в другите столици от бившите соц. страни?

Цитирай

sf

Таничка, здравей пак Smile

Мисля,че темата ти е за един друг форум, сещаш се кой.
Не че подценявам мацките, но....предполагам ще ти отговорят импулсивно, точно както ти купуваш на борсата Smile Което не значи, че ще сгрешат в преценката де...Smile

Честит петък Smile
Цитирай

София

ама аз точно импулсивни отговори търся, в оня форум съм чела 2-те големи теми преди време, но нещо не ми просветна newsm78

Цитирай

Не са спряли да растат. Таванът им е много високо.
Цитирай

Не.
Чак толкова големи скокове няма да има, но и няма да спрат на това ниво.

Ама отговорът ми не е импулсивен, така че не го брой  Smile
Цитирай

Всъщност хората във форумите са доста добре извадка на средна класа в България. Компютър (което уви не е толкова често срещано дори и сега), интернет, свободно време, вероятно и някакви нормални доходи. Разбира се има и разни случайно попаднали. Така че аз лично винаги съм смятал анкетите тук за доста представителни за средната класа в Бг че дори и за част от високата. Ама въпроса е много противоречив (май и аз съм че онези 2 големи теми Very Happy ).
Отделно има хора които са материално заинтересовани от ръст или спад. Smile
Но може би една анкета: "нагоре / по-скоро нагоре / задържане / по-скоро надолу / надолу"  би била доста интересна за очакванията на обществото в момента.
Цитирай

София

ама всички отговори са добре дошли - професионални, импулсивни, сънувани, важното е да кажете какво ви шепти вътрешния глас.  Smile
Цитирай

София

Не са стигнали тавана, таван в пазарната икономика няма Smile Ще продължават да растат плавно. Не включвам в понятието "имоти" къщета по на 50 години с всякакви дефекти, чиито амбициозни собственици искат да ги пробутат на цената на ново строителство. А новото се надявам като си вдига цената, да си вдигне малко и качеството, моля Mad
Имотите ще поевтинеят като отмине глобалната криза, след 5-10 години. Не че цената ще падне, но нашите доходи ще са по-съразмерни с цените. Чакаме Smile
Цитирай

...Имотите ще поевтинеят като отмине глобалната криза, след 5-10 години. Не че цената ще падне, но нашите доходи ще са по-съразмерни с цените. Чакаме Smile
newsm78 коя криза точно?
Цитирай

София

Мисля, че средната класа имоти ще паднат с 15-20 % тази година, докато луксозните и качествените на топ места ще продължават да се вдигат. Мнението не е професионално.  Wink
Цитирай

София

Тази с петрола, тази с ипотеките и въобще масовото обедняване в световен мащаб. Всичко е вързано, а на нас като на най-бедните роднини, най-тежко ни се отразява.
Цитирай

...
Тази с петрола, тази с ипотеките и въобще масовото обедняване в световен мащаб. Всичко е вързано, а на нас като на най-бедните роднини, най-тежко ни се отразява.
И според теб "масовото обедняване" ще държи цените на сегашните нива, а като мине кризата ще паднат? На мен нещо не ми се връзва това.  newsm78
Цитирай

София

Ами няма как да ти се върже, като не четеш, душко. Изрично написах, че цените няма да паднат, просто ние вече няма да сме толкова бедни. Едно е да плащаш 1000 евро за квадрат, като заплатата ти е 500, друго е 1200 евро за квадрат, ако заплатата ти е 2500, нали? Ако и сега не вържеш, се предавам Laughing
Цитирай

Ами няма как да ти се върже, като не четеш, душко. Изрично написах, че цените няма да паднат, просто ние вече няма да сме толкова бедни. Едно е да плащаш 1000 евро за квадрат, като заплатата ти е 500, друго е 1200 евро за квадрат, ако заплатата ти е 2500, нали? Ако и сега не вържеш, се предавам Laughing
Май разбрах - ако се съди по примерите които си дала за периода от 5-10 години ти залагаш на 400% увеличение на доходите и 20% увеличение на цените. Хммм дано да си права, но на мен първото ми изглежда много съмнително, а за второто наистина не се наемам да прогнозирам.
Цитирай

София

Примерите бяха съвсем на посоки, действително "примери", а не прогнози. Но благодаря за комплимента, ако смяташ, че бих могла да прогнозирам развитието на икономиката 10 години напред, сега вече имам смелост да си подам сивито за министър Mr. Green
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 53 отговора