Кълнове?

  • 3 094
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 526
Яла съм салата от кълнове и много ми хареса. Вчера в магазина за пореден път видях опаковки с кълнове и си купих. Дотук добре, но нямам идея как да ги направя  Thinking?! Дайте ми идеи за сосове, комбинации? Гледах на опаковката дали няма рецепта- нищо пише само "китайски кълнове". Стана тя и мойта работа, като тази на Вуте, дето кучето му грабнало суджука, пък той се успокоявал, че то няма инструкция как да го яде  ooooh!  Embarassed!

# 1
  • Мнения: 585
Аз ги попарвам във вряла вода или ги кипвам за 2 мин. , зависи колко са едри. После сол, оцет, малко натриев глутаминат и сусамово олио. Може и настърган морков.

# 2
  • Някъде там, ела и провери...
  • Мнения: 253
 пресовам чесън колкото повече толкова по добре и и оцет на вкус и една идея олио, слагам самите кълнове за няколко часа и те поемат от аромата и стават доста вкусни  Grinning

# 3
  • Мнения: 1 526
Ше се пробват и двата варианта! Благодаря за отговорите  Hug!

# 4
  • Мнения: 1 271
аз ги правя с оцет олио и сол но установих че ако останат за вечеря са по-вкусни   chef
и сега ги правя по-рано за да си поемат вкуса на дресинга
а идеята с чесъна и морковите ще я пробвам

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Смесвам кисело мляко, соев сос, зехтин или олио и малко лимонов сок - всичко е на око и на вкус, като киселото мляко е най-много. Кълновете се попарват за 2-3 минути и се измиват веднага със студена вода. Разстилам ги в чиния, отгоре - слой настъргани моркови и най-отгоре заливам със соса. Видът на соса не е много красив, но пък е много вкусен.

# 6
  • Мнения: 1 271
защо попарвате кълновете  newsm78

# 7
  • Мнения: 585
защо попарвате кълновете  newsm78

Ами защото инач са много дървени.
Попарвам ги докато лееееко омекнат и после веднага ги поливам със студена вода. Но аз купувам кълновете от китайските магазини, там са по-едри.

# 8
  • Мнения: 4
Аз правя салата от нарязани на ситно краставици и кълнове подправени със сол,олио и оцет.Много освежаващо ми действа.
Препоръчвам ви обаче да внимавате с консумацията на кълновете.Не прекалявайте.Аз така стигнах до спешния кабинет.Получих силни коремни болки.Оказа се че се дължат на тези кълнове.

# 9
  • Мнения: 3 927
Доколкото разбирам коментирате соевите кълнове? Макар че не споменавате вида.....Те  задължително се бланшират!

Ето малко инфо още кои кълнове как се правят и как консумират:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=6925.msg102889#msg102889

Аз лично съм си покълвала пшеница, ръж, а слънчогледа е страхотен на вкус! Скоро не съм обаче, така че мерси за напомнянето чрез темата  Simple Smile


# 10
  • Мнения: 3 830
Китайците правят много хубави салати от кълнове. Много харесвам и аз кълнове.

Китайците ги бланшират и добавят: краставици, моркови, магданоз, чесън, оцет, олио, а също добавят и соев сос.

Уф, защо ме подсетихте за тези кълнове Blush  chef

# 11
  • София
  • Мнения: 1 941
Китайците ги бланшират и добавят: краставици, моркови, магданоз, чесън, оцет, олио, а също добавят и соев сос.
И аз така я правя по спомени от китайските ресторанти.

Общи условия

Активация на акаунт