Условия за прием в детските заведения в София 2008-2009г III-та част

  • 13 376
  • 331
  •   1
Отговори
# 60
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
С ЕГНто на детенце се регваш нали на 4.02 ?

# 61
  • Мнения: 953
След успешна регистрация, потребителят на системата може да влезе в нея като за потребителско име се използва ЕГН, а за парола – паролата въведена във формата за регистрация

Значи ДА Десс

ЕГН то на детето  се въвежда за вход в системата след като се регистрираш

# 62
  • Мнения: 1 807
Имам въпрос, може вече да е обсъждано, но не помня.

Заявяваме се за 2 ДГ, ако ни приемат във втората и се запишем и в последствие в първата, в която сме заявили като първо желание (така да се каже) се освободи място (на второ или трето класиране), ще мога ли да отпиша детето от втората градина, за да го запиша в първата?

Да не стане така като го запиша детето във втората и автоматично да отпадне от другото класиране?

# 63
  • Мнения: 2 037

Да не стане така като го запиша детето във втората и автоматично да отпадне от другото класиране?
Предполагам, точно така става. Но все пак го запиши във втората, защото ако там не потвърдиш, предполагам, отпадаш. Така да се каже, от двата стола, на земята.

# 64
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Имам въпрос, може вече да е обсъждано, но не помня.

Заявяваме се за 2 ДГ, ако ни приемат във втората и се запишем и в последствие в първата, в която сме заявили като първо желание (така да се каже) се освободи място (на второ или трето класиране), ще мога ли да отпиша детето от втората градина, за да го запиша в първата?

Да не стане така като го запиша детето във втората и автоматично да отпадне от другото класиране?
Точно това е идеята на тази система - да не се пазят места в 2 градини. АКо ви приемат във втората и го запишеш в нея, отпадате от класирането. Във второ класиране участват само незаписаните деца. Няма да можеш да го запишеш във първата, ако вече е записано във втората.

# 65
  • Мнения: 9 902
в най-близката ми градина няма нито едно свободно място  #Crazy виждам, че не съм единствената, която се притеснява от това, но някоя от вас обаждала ли се е в някое ОДЗ да пита защо е така?

# 66
  • Мнения: 3 500
Записвам се и аз да следя.

# 67
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 342
Четох до някъде, уж ми се беше разяснила картинката и от 1-2 поста от 1стр. на тази тема, пак се обърках. Защо бях разбрала, че за яслите си остава подаването на молбе на ръка? newsm78 А през нета за градинските групи? newsm78 Обсъждаше се по-късното от септември пускане на детето за ясла....Ми на мен този септември ми е прекалено рано(Емма ще е на 1г и 1-2м), а до следващия прекалено късно( ще фотосинтезираме).Мои приятелки без проблем пускаха децата през януари-февруари, но като че ли тогава нямаше такъв наплив и не беше проблем. А сега  ooooh!

Признавм, че от първата тема бях спряла да следя. Бях решила, че ми се е изяснило, ама не.

# 68
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Записвам се и аз да следя.
И аз!  Peace

# 69
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Четох до някъде, уж ми се беше разяснила картинката и от 1-2 поста от 1стр. на тази тема, пак се обърках. Защо бях разбрала, че за яслите си остава подаването на молбе на ръка? newsm78 А през нета за градинските групи? newsm78

Яслите и яслените групи към ОДЗ-тата не са едно и също нещо. За яслените групи към ОДЗ се подават молбите също през нета. На ръка се подават молби само в яслите, които са си самостоятелни такива детски заведения, подчинени на Министерство на здравеопазването.
Дано ти се е изяснило. Peace

# 70
  • Мнения: 2 241
Четох до някъде, уж ми се беше разяснила картинката и от 1-2 поста от 1стр. на тази тема, пак се обърках. Защо бях разбрала, че за яслите си остава подаването на молбе на ръка? newsm78 А през нета за градинските групи? newsm78

Яслите и яслените групи към ОДЗ-тата не са едно и също нещо. За яслените групи към ОДЗ се подават молбите също през нета. На ръка се подават молби само в яслите, които са си самостоятелни такива детски заведения, подчинени на Министерство на здравеопазването.
Дано ти се е изяснило. Peace

Точно така. А самостоятелните ясли се казват "Детска ясла" или ДЯ (както можеш да го срещнеш тук).

Аз ще подавам за дъщеря ми молба за яслена група към ОДЗ, така че ще е по нета на 4 февруари.

# 71
  • София
  • Мнения: 6 259
Цитат на: Котка link=topic=254295.msg6057492#msg6057492
 А самостоятелните ясли се казват [b
"Детска ясла" или ДЯ [/b] (както можеш да го срещнеш тук).

Точно така.  Peace Или ЦДЯ - целодневна детска ясла (както е официалната абвиатура). С абвиатурите на специализираните ясли (седмични и специализирани) и тези на целодневните градини няма да ви занимавам, че да не се обърка някой.  Joy

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 576
Момичета желая ви през новата година много щастие и на всички успех в борбата за места в градините!
По мое време вълненията с кандидатстване бяха то 7-ми клас нататък, а с детето ми почваме то 3-та година, но какво да се прави.
Много благодаря на всички, които разясняват от началото проблемите с кандидатстването. Прегледах целият сайт на СО свързан с детските градини но нещо не ми е ясно. Как така някои ЦДГ обявяват N брой места в 1-ва група, а свободните са наполовина. Нали записването е от 04.02 и чак на 31.05 е класирането и подреждането на децата с предимство. За ОДЗ-тата е ясно, ама какъв е случаят с ЦДГ? Много ще съм благодарна, ако някой ми разясни този въпрос!

# 73
  • Мнения: 1 807
Точно това е идеята на тази система - да не се пазят места в 2 градини. АКо ви приемат във втората и го запишеш в нея, отпадате от класирането. Във второ класиране участват само незаписаните деца. Няма да можеш да го запишеш във първата, ако вече е записано във втората.

Е това е наистина тъпо, ако ще е така.
Щото то не се пазят места в 2 градини, а в случая аз ще го запиша във втората със сигурност. И мястото е едно. Но при второ класиране, в първата градина ако имаме шанс да ни приемат, то губим този шанс.
Общо взето "хубава работа ама българска!"

# 74
  • София
  • Мнения: 2 356
Gigi, няма как да стане след като си приета във Градина 2 и не се запишеш, хем да ти се пази мястото там, хем да участваш във второ класиране за Градина 1. Нали и други майки ще направят така за първата ти градина и за какво ще се прави второ класиране. Ако го запишеш във Градина 2, а на второ класиране се откажеш, защото вече сте приети в Градина 1, ще трябва трето класиране за освободеното място, пък и други ще правят премествания и нещата се проточват.

Пак казвам, че предпочитам желанията да са равностойни, и не смятам, че се заема място в няколко градини, защото ако ни приемат във всички градини наоколо, така или иначе между първо и второ класиране аз ще запиша детето само в една, и на второ класиране другите места са свободни, записват се децата под чертата и толкова. Така ще имам по-голям избор в момента в който записвам детето, а не половин година преди това, макар и да мога да реорганизирам желанията си по късно. Но това е само мое мнение де  Peace
Както и да го измислят все на някой няма да му е удобен варианта.

Общи условия

Активация на акаунт