Вашата кола и близнаците

  • 6 486
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 655
Дойде ми музата да пускам теми, но мисля, че за някои ще са полезни.
Сега писах отговор свързан с шофиране и се сетих за колата ни и кошовете, които едвам побрахме. Тогава изпозвахме кошчета за кола Джейн, но мисля, че проблемът беше повече в колата-Ситроен С3 Плюриел-миньонче. Сега имаме и голяма кола-Тойота, защото те порастнаха и им взехме по-големи столчета. И все пак те не искат да стоят винаги в столчетата и се налага да ги залъгваме или да седя отзад, когато сме със съпруга ми, за да ги пазя.
А при вас как е в това отношение?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 414
Нищо лично,мисля че темата е за клюкарника.

# 2
  • Мнения: 655
Нищо лично,мисля че темата е за клюкарника.
Щом казваш. Аз реших, че може би ще е интересна тук, защото близнаците и колата, която родителите притежават са пряко свързани заради трудностите свързани с това.

# 3
  • Мнения: 1 744
Моите седят на столчетата не повече от час два. Омръзва им и почвам да ги залъгвам със солети, вода, биберони, пак солети и така, докато може. Иначе отзад няма място да седне възрастен човек. Вики седи между двете столчета и ги обслужва с каквото има. Онзи ден пътувахме 5 часа от провинцията и полудяха.  ooooh!Бяхме само с едно столче и взимах ту единия, ту другия в мен, по едно време Вики седна в столчето, аз ги държах двамата, направо кошмар. Добре че карахме сравнително бавно.

# 4
  • Мнения: 1 174
Ние имахме малка практична кола,но като се родиха децата се оказа,че за да отидем където и да било,количката не се събира в багажника,а камо ли огромния багаж нужен за две деца ooooh!Купихме си комби,доволна съм.Иначе сега единия си има стол,а другия стои в една кошница за бебета,която слагам в средата и така се набутвам до тях.Вече са големи и скоро ща трябва да купим още един стол,но незнам като немога да седна до тях как ще е,ако тръгнем по-надалеч Rolling Eyes
Лятото като ги водихме на море бяха по-малки и повечето време спяха,но сега май много не им се стои вързани в столчетата и незнам newsm78

# 5
  • Мнения: 655
nadiaeuro, представям си каква лудница е било при вас!
yoana77, е те като са в столчета и са закопчани и имат шишенца с вода на достъпно място можеш спокойно да си седнеш отпред. Аз само ако не са вързани сядам при тях.
И един съвет за краен случай-пуснете тихо някоя песен която знаете, че харесват и да видите как ще крокнат. Но е важно да е тихо, защото няма да умят за да я чуват. Това го направих веднъж и подейства. Не съм пробвала втори път, защото не ми се е отдала възможност, но както знаем музиката окротява зверовете, а какво остава за нашите недорасли зверчета.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 711
И ние си купихме комби когато разбрахме, че чакаме близнаци, именно заради количката и багажа... но се събираме и в другата ни кола, която не е комби. А иначе за момента все още се возим в кошниците, като еданата седи посредата и така има място за един възрастен да седне до тях. До сега не съм ги возила сама и не смея. А сега като видях темата се замислих когато вземем по-големите столчета, които гледат напред, дали ще може едното отново да е отзад посредата, за да може да седи някой до тях... Те за сега са доста кротки, сърдят се само от време на време и то когато сме спряли на светофар и не се движим Simple Smile но в повечето случаи заспиват в колата... е ние все още сме малки, като порастнат може и да не са толкова кротки Simple Smile

# 7
  • Мнения: 405
Здравейте!
Ние отскоро сме с кола-комби ,но още не съм ги возила!Чудя се какви столчета  да вземем-кошница или направо за по-големи?Въпроса ми може да глупав,но нямам идея кое е по-функционално?!В момента сме към 7кг....

# 8
  • Мнения: 302
Liddi ако имаш откъде да вземеш назаем кошници - вземи, иначе ако ще купуваш, по-добре направо столчета, ще ги ползвате доста време. Само дано да седят децата в тях, че моите ревяха неистово и се изпъваха винаги като ги сложехме в столчетата в колата Sad. Знам бебенца и по-големи деца, които си седят или лежат без възражения в столчета, ама моите - не и не!!! Когато се налагаше да пътуваме по-надалече /повече от 1 час път/ пътувахме винаги късно вечер или рано сутрин, за да са заспали и правехме "спалня" на задните седалки, а аз сгушена по средата пазех момичетата  Peace

# 9
  • Мнения: 983
Здравейте!
Ние отскоро сме с кола-комби ,но още не съм ги возила!Чудя се какви столчета  да вземем-кошница или направо за по-големи?Въпроса ми може да глупав,но нямам идея кое е по-функционално?!В момента сме към 7кг....

Ние сме с 2 столчета от 0 до 18кг, откакто са се родили. Кошници не сме ползвали, а когато бяха на 2 месеца ходихме до София да си купим климатик с тях Mr. Green Стояха си отзад, а аз м/у тях. Идеална кола за тази цел е WW Пасат- комби. После, ходихме с тях на морето. Пак си кротуваха. И сега кротуват, само когато са в столчетата. Сама не мога да ги удържа. Преди месец пак пътувахме до София и пак слушаха.

# 10
  • Мнения: 7 640
нямаме проблеми, возят си се сами отзад и не протестират. Знаят си, че това са техните места и това е.
Аз пък бебешките кошници още ги вкарвам в употреба като се наложи да си прекарам с моята кола на късо разстояние.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 711
Ние отскоро сме с кола-комби ,но още не съм ги возила!Чудя се какви столчета  да вземем-кошница или направо за по-големи?Въпроса ми може да глупав,но нямам идея кое е по-функционално?!В момента сме към 7кг....

Няма смисъл да купувате кошници, вие вече сте големи и направо си вземете столчета за кола. Ние все още ги ползваме, защото сме ги купили така или иначе, но след някои друг месец като им омалеят ще вземем и ние столчета.

# 12
  • Мнения: 471
И ние вече сме с комби, нищо че има още време до момента, в който ще ни потрябва. Но мъжа отдавна искаше да сменяме колата и скоро след като разбрахме за близнаците намери новата Simple Smile Иначе старата ни беше Пежо 160 - миниатюрно, в него се събирахме ние двамата и багажа и беше ясно, че е невъзможно да возим и две бебета в него.
Чудех се дали ще можем в комбито да се возим децата отзад, а ние отпред, и сега виждам, че вие го практикувате, та ако са кротки - така мисля да е, ако не - ще се смествам и аз отзад.

# 13
  • Мнения: 4 965
Аз на този етап още предпочитам по-малката кола - нищо, че събира по-малко неща. Е, улеснението е, че отдавна забравихме за количката.
За сметка на това, малката кола ми дава повече сигурност - столчетата спокойно се събират на една страна, а и за по-кратки разстояния ги връзваме направо с коланите отзад /имаме детски колани/. Возят се спокойно и без протести, че са вързани - обичат да пътуват с кола, а и съм спокойна, когато отзад няма врати, които да отворят.
Ние сме с Форд Фиеста - с 2 врати и Сеат Толедо, но основно ползваме Фиеста-та.
Станат ли 3 обаче - ще вземем Зафира  Mr. Green.

# 14
  • Мнения: 3 638
Засега не сме си сменили колата, но количката и кошничките определено не влизат в нея заедно  Simple Smile Ако това лято се навием да пътуваме до БГ с кола сигулно ще трябва да я сменяме. Иначе засега ползвам кошничките и ако ходим някъде с тях ги и придвижвам. Слагам ги и двете отзад, не сядам при тях, защото винаги са кротки в колата, а е и трудно да се наместя, нали трябва и двете кошнички да са завързани с предпазните колани.
А пък тук без кошничка за бебето не те изписват от болницата - задължителни са  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт