Лекция за отглеждането на преждевременно родени дечица.

  • 4 209
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 360
Мисля, че си включила достатъчно материал. Може би, би могло да се включи нещо за това какви са практиките в чужбина относно хранене, кърмене, контакт на майката с бебето и какви са реалностите тук. Нещо такова, не знам. Все ще стане добре Hug

# 16
  • Мнения: 3 926
Елпи, това не може Sad Рискувам много - материалът да се превърне в смях на гърба на нашите болници Confused А понякога нещата не зависят от нас в това отношение. Не работя във всекидневник, за да си позволявам материали от такъв тип Confused Не мога да бъда критична.
Мога да бъда полезна за майките, дори мъничко, просто за да знаят какво да търсят. Но за съжаление не мога да правя сравнения и съпоставки Sad
Представям си с какво сте се сблъскали, докато бебетата са били малки и далеч от вас. Но наистина има лекари, които не заслужават негативите да са на техен гръб. А това наистина ще са хората, на които ще им пука. Другите, тези с отвратителното отношение... тези, които работят на конвейер... тях и на първа страница да ги лепнеш - все ще им е тая Cry Безочието и дебелокожието не ходят по гората.
В случая моето желание беше поне малко да сме полезни на майките. Да знаят, че поне в малка степен част от нещата зависят от тях. Мисля, че когато човек се намира в положение, което му се струва без изход, това да прави нещо го държи на крака. А едно елементарно поддържане на лактацията може да даде на майката поне успокоението, че макар и далеч тя все пак има какво да направи и не чака само да види резултата. или дори да не е това - фактът, че можеш да изискаш да влезеш в отделението... има толкова неща, които можем да се опитаме да извоюваме, просот за да не седим безучастно...
Надявам се ме разбираш правилно Hug Аз някак се чувствам близка до ... тази ситуация. Майка ми е работила в недоносено отделение и съм израсла с разкази за бебета, тежащи 700 или 900 гр. за родителите и семействата им... А дори са ме пускали в отделението като бях малка. Да гледам бебетата, които вече могат да дишат и да се хранят сами... не знам. Но тези истории и съдби са ми близки по особен начин.

# 17
  • Мнения: 360
Не няма проблем, това беше просто идея. Разбирам те съвсем правилно.Знам много добре какво имаш предвид и за добрите доктори, работата им и т.н. Действително това не е нещо, което зависи от нас. Лекарите в България много добре знаят как е в Щатите, например, явно има прична да не процедират така и тук. Аз съм последния човек, който ще роптае срещу тях, имайки предвид какво направиха за сина ни. Няма проблем, ще чакам да излезе материала. Сигурна съм, че ще е хубав и полезен.   bouquet

# 18
  • Варна
  • Мнения: 965
Асенцето, това което правиш е страхотно!   bouquet
Бях шокирана, когато осъзнах, че на почти всички майчета на бебчета под кг (че и под 1.5кг) им казват да вземат хапчета за спиране на кърмата. И това става още в първите няколко дни след раждането - когато още не знаят на кой свят са от притеснение за бебоците си и реално не са много адекватни (да не говорим за информирани). Според мен е задължително при такава ситуация най-малкото да им се обяснява ситуацията и сами да могат да вземат решение дали ще поддържат лактацията или ще спират кърмата.

# 19
  • Мнения: 541
Аз май съм закъсняла с отговора, но мен живо ме интересува за сукателните проблеми на преждевременно родените. Нашите бебета са родени на 31 г.с. навършени , успях да запазя лактацията си , в момента се кърмим,с Али много добре вървят нещата, но Явор има някакъв проблем и не може да прави вакуум на гърдата, даже и от шише трудно пие, но съм упорита и се надявам по нататък да стане.
Също се интересувам  кога наваксват, кога се захранват, какви специални грижи изискват. По скоро ме интересува периода след изписването на бебето, когато сме у дома сами с бебетата.

Та в този ред на мисли нека и аз да кажа едно голямо Благодаря на Асето, за хъса който има, за времето което отделя , за отзивчивостта и.


БЛАГОДАРЯ ТИ АСЕ!!!

# 20
  • Мнения: 3 926
Звездичке Hug Да са ти живи и здрави мъниците.
От това, което сме говорили с докторката мога да ти кажа, че мъниците щом са тръгнали различни ще продължат да се различават в едно или в друго отношение. Но не е невъзможно момченцето да засуче. Можеш да пробваш различни трикове - най-вече да го храниш от шишето но и двамата да сте максимално разсъблечени. Примерно ти гола до кръста, той също и да сте наметнати с пелена или одеалце. ПРосто да усеща миризмата на гърдите и кожата. Когато изчезнат проблемите с храненето от шише можеш постепенно да го поставяш по-често на гърда. Когато това се случи можеш да ми пишеш лично съобщение, пък аз ще се опитам да ти обясня как да си направиш система за кърмене в домашни условия Simple Smile
За съжаление за периода вкъщи не ми остана място, а и нещата там са сложни, защото всяко бебе е вселена. Дори да се опишат стандартните ситуации няма как да се обванат всички възможни проблеми. Но пък за сметка на това ние сме насреща Hug
д-р Анета Попиванова е човекът, с когото работим в кабинета. Тя е неонатолог и особено що се отнася за преждевременно родени бебчета може да отговаря на всякакви въпроси.
ако искаш заповядай при нас в кабинета на следващата дата за отворени врати. Мисля, че ще е 29-ти март. Ще пиша и тук ако трябва, за да си запишете час, ако имате нужда.
иначе за захранването - добре е да се захранват по коригираната, а не по реалната възраст. Аз съм го писала и в материала, но ще ти кажа - когато бебетата станат на 6 месеца, спрямо термина, когато е трябвало да се родят, тогава е добре да се захранят.
Наваксването ще стане в зависимост от степента на недоносеност.
Но по принцип момичетат са справят по-бързо. Добре е тези неща да се знаят от педиатъра, който ви следи, защото не може от бебчета като твоите да се иска на 5 месеца да се обръщат от гръб по корем... нито да проходят около годинката. Нито да посягат към играчките си на 2.5 -3 месеца. ПРосто с тях трябва да имаш търпение Hug За любовта съм сигурна, че ако можеше да се побере в целия океан, щеше да е малко Heart Eyes Знам как се обичат родени на термин, представям си какво е да се обичат тези, за които сърцето ти се е свивало толкова време Heart Eyes
Обещавам да се опитам да измоля поне още един материал, който да е свързан изцяло с "догонването" и очакваното психо-моторно развитие, когато дечицата преминат 6-те месеца. Simple Smile

# 21
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
estrella - не съм при теб, но моето в момента в който го оставих гладен с едно хранене, нещата се оправиха.  Просто той сам си прескочи и когато се събуди го нахраних. Иначе трябваше да му изливам храната преди това. Това стана чак, когато го изписаха.

А поначало трудно се гледа мъж.

# 22
  • Мнения: 695
Асенце, чакам материала ти в "Моето дете" с нетърпение, а също много се интересувам и от това как мъниците догонват, какво да очакваме, кое е водещо при определяне на степента на изоставане от нормите за останалите бебчета: теглото, датата на раждане? И куп други неща... Дано успееш да напишеш и тази статия, а ако пуснеш линкове с информация ще съм ти ужасно благодарна, а предполагам и много други майчета. Между другото предлагам си услугите за превод от английски, когато не работя майка работя преподавател по английски:)

# 23
  • Мнения: 3 926
Йоана, ами сегашния материал няма да оправдае много очакванията ти, но сме се разбрали с редакторката да има продължение. Него ще го пише д-р Попиванова и ще е максимално специфично и насочено към изравнчването на възрастта и спецификите на рехабилитацията. Това, което аз съм написала е по-скоро общо и встъпително.
Като цяло много малко издания приемат такива материали, защото те се занимавали с частен проблем Shocked Да ти кажа не знам как 12% от децата на България са "частен проблем", но хубавото е, че нашата редакорка не мисли така Peace Ощеповече, че се оказва, че няма материали за недоносените дечица, написани на достъпен за маиките език. Да не говори кава огромна част от личнте лекари не са наясно със специфичните нувди на преждевременно родените... но това са неща, които вие знаете много по-добре от мен Confused
Като пишете какво ви интересува аз ще се постарая поне малко някой да обърне внимание Hug

# 24
  • Мнения: 541
...............Него ще го пише д-р Попиванова и ще е максимално специфично и насочено към изравнчването на възрастта и спецификите на рехабилитацията. ...............


А дали скоро ще се публикува или незнаеш?

# 25
  • Мнения: 3 926
Ами по това, което говорихме с редакторката ще изчака един-два броя.. т.е. юни или юли може би Thinking НО така или иначе ще ви кажа и като мине един месец от издаването целия материал ще го дам да го сложите в библиотеката.
Чакам да изтече април и ще дам и моя, въпреки, че е само встъпителен Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт