«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

’оби (общ)
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-74 от 74 отговора

ћнени€: 1 489
Ќ€кой претапицирал ли си е меката мебел вкъщи?

“ърс€ практични идеи или съвети за това. Ќавремето си купувах едни немски списани€ за обзавеждане и там б€х вид€ла такива идеи. «а съжаление съм загубила списани€та. –еших, че с малко дунапрен, дамаска и един такер за тапициране ще успе€ да обнов€ старите, но иначе здрави мебели в хола.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 257
јз съм претапицирала, кухненски ъгъл с дунапрен, кокосова вата отгоре и отдолу на дунапрена,  за да не потъва дупето до долу и дамаска с малки пирончета и тапицерски такер не е трудно, повече ме измъчи едно кухненско разтегателно диванче, съпруга ми го разглоби и аз му уших нови калъфки за възглавниците и върху старата дамаска сложихме нова с такера. ”спех  newsm10
÷итирай

Ѕлагодар€! bouquet
јз искам холовата гарнитура да обнов€вам. “и как подходи? »зр€зваш парчетата плат и после? ћисълта ми е дали ги поръбваш предварително или просто ги подгъваш на м€сто и запечетваш с такера? ƒали тр€бва да се разглоб€т страничните облегалки- подлакътниците, за да може да се скрие между т€х м€стото на захващането? ћай без това н€ма да минем...»мах и иде€та с малко дунапрен да промен€ формата на подлакътниците, за да стане пром€ната пълна- да ги облека отгоре с дунапрен- така ще станат по-пухкави и обемни. ј дунапрена как се захваща?
÷итирай

—офи€

ƒунапрена се фиксира само отгоре с дамаската, т€ тр€бва да се опъне добре, поне така правихме ние. «адължително  тр€бва да € разглобите на части меката мебел и така € тапицирай , за да скриеш м€стото на захващане и аз не съм подгъвала на машина плата а просто го подгъвах и фиксирах с такера, ама и аз едно об€снение му праснах hahaha, дано си ме разбрала, ако има нещо питай то не че аз съм с гол€м опит  35, но ако мога да съм ти полезна с нещо Peace пиши и успех и чакаме снимки с готовите мебели  Peace
÷итирай

–азбрах те, разбира се! Hug
÷итирай

ћнени€: 994
≈то една иде€ за претапициране

÷итирай

ћнени€: 531
 “ози фотьойл ми изглежда доста комфортничък.
јз съм вдигнала мерник на нашето канапе, но искам и да го префасонирам,освен новата дрешка.—амо мъжът ми, в началото възприе иде€та, а после взе да се опъва, та още го обработвам.јко н€кога стане, ще покажа снимки преди и след.
÷итирай
«дравейте! Ќаскоро претапицирахме стара холова гарнитура и кухненски столове. Ќие също използвахме такер. »махме проблем с подлакътниците на дивана и фотьолите, както и със седалката на дивана-тр€бваше предварително да се уши€т на машина и след това да се прикачат. »мъчихме се ама...получи се страхотна нова гарнитура Smile
÷итирай

ќткачахте ли ги и вие? (подлакътниците) — какво са захванати? “ака ми се искаше сама да се оправ€ без мъжа ми...ама май н€ма да мина без него. “ой е малко бързак и пон€кога претупва нещата. Ќашата гарнитура е доволно стара, но пък е здрава. ќтделните и части са с прости форми и мисл€, че н€ма да ме затрудни, а съм шила доста неща.
ј какъв плат ползвахте? Ќ€какви препоръки за матери€та?
÷итирай

—офи€

ћнени€: 309
“емата е мн. интересна и за мен.јз също искам да претапицирам едно малко диванче и столове за кухн€. акво е такер?“ова като телбод ли? newsm78ј откъде се купува?
÷итирай

ћнени€: 994
“емата е мн. интересна и за мен.јз също искам да претапицирам едно малко диванче и столове за кухн€. акво е такер?“ова като телбод ли? newsm78ј откъде се купува?
≈то така изглежда такера, мо€ си го купих преди 7-8 години за 12 лева, продава се по железариите, сега може малко да е поскъпнал, но китайски винаги могат да се намер€т по евтино  Smile

http://www.best.bg/stock.asp?cat_id=1104&id=8987
 ћиналата година претапицирах едни кухненски столове, но в момента н€мам никакви снимки, подгъвах на м€сто, става много лесно и бързо, успех!
÷итирай
»зползвахме дамаска купена от мебелен магазин. Ќашата е на 11 год Smileи н€ма да ви об€сн€вам какъв зор вид€хме, защото подлакътниците б€ха прикачени към основата дивана с гредарски пирони. Abigale  Smileбез съпружеското т€ло н€ма да успееш... »мо€т е бързак но се забав€ в определни случаи Smile ∆ела€ ви успех
÷итирай

ќк- ще мобилизирам и мъжа, но ще обмисл€ отнапред всички ходове. Ќай-веро€тно и нашите подлакътници са с пирони- в по-зр€ла възраст са от вашите. Laughing
÷итирай

—офи€

ћнени€: 309
ју страшно ме запалихте.ќтивам да търс€ такер.јко може кажете точно каква дамаска е качествена?ƒайте снимки мол€€€€€€. Smile
÷итирай

ћнени€: 80
и аз имам 2кресла за тапициране,та ще ви след€ с интерес
÷итирай
geniko, има какви ли не дамаски-въпрос на вкус. Ќие се спр€хме на флог. Ќ€мам снимка за да ти го пакажа но във всеки мебел магазин имат в наличност мебели с него...така че можеш да го видиш. ќтказахме промазката...лесно се зацапва ако е светла а на всичко отгоре се разпъва...особено на седалките.  акто писах по горе...въпрос на вкус Smile
abegale...направо настръхвам като знам какво те чака  Smile но с повечко търпение нещата ще се наред€т  Peace
÷итирай

Laughing ƒо известна степен може да се каже, че имам опит. Ќавремето съм шила тапицери€ за колата си- никъде н€ма кола с такава весела тапицери€. Laughing
ѕосле ших тапицерии за два дивана, но там беше много лесно, защото те са с идеално правилна форма. «авършила съм специализаци€ "Ўев и кройка", шила съм чанти, €кета, панталони, поли...
ѕриемам го като предизвикателство, пък и по-грозни едва ли ще станат... Laughing Ќа всичкото отгоре са покрити с едни демодирали губери, които пускат много прах, а и трудно се поддържат. “ъй, че почти н€мам какво да губ€- освен малко нерви де. ≈динственото ми притеснение е може би дали ще уцел€ качествен плат.
÷итирай

“акерът е уважаван инструмент у нас, мъжът ми опъва рамки с него.Ќо платът е проблем и за мен.ћоже би повечето сте от —офи€,където могат да се намер€т качествени материали, а аз се над€вам поне във ¬арна да мога да разчитам на информаци€.не бих се разсърдила, ако ми покажете на снимка тази матери€ "флог".—ъщо ,четох за кокос, той пък откъде се купува?√ледам, новите канапета са със по-дебели и н€как по-меки възглавници “ова другвид дунапрен ли е, или изобщо друг вид материал?ћай въпросите и претенциите ми станаха множко,но като ще развал€м канапето, искам после да стане по-хубаво от преди.
÷итирай
драка, дунапрена но без въпросни€ кокос купихме от магазин за платове и дамаски-по поръчка.  окоса не го взехме защото се рони...избива през дамаската и най-вече събира прах.√олеми благодарност на магазинерката за съвета от нас  Smileкогато избираш дамаска гледай не е тънка и рехава, а и цвета тр€бва да съобразиш...”ффф, отраднаха ни апарата на морето и просто н€мам възможност да ти покажа този флог-извин€вай
÷итирай

ћного жалко!» за фотоапарата, и за това, че не можеш да ми покажеш дамаската.мо€т мъж много трудно помни наименовани€.“а, показали му н€каква тъкан, но и забравил името.затова исках аз да вид€, може да е едно и също.
÷итирай
ѕредставл€ва плътна на пипане матери€, мъхеста от лицевата страна. »ди ако имаш време в който и да е мебелен магазин и помоли да ти покажат дамаска флог.
÷итирай

Ѕлагодар€ ти, ще го направ€.“о в наши€ град не знам дали два има дори Wink
÷итирай

≈то малко инфо:
http://www.novinar.org/?act=news&act1=det&sql=MTQxMDs0&a … ater=MTQxMDsyMA==

http://www.ivd.ru/document.xgi?id=4296&gid=394&hid=&oid=267- в този сайт има доста идеи от типа Ќаправи си сам. Wink

« ѕоследна редакци€: ср, 09 €ну 2008, 17:58 от abigale »
÷итирай

—офи€

http://www.forum.softweb.ru/showthread.php?t=14176
ето тук има хубава книжка по въпроса, иска регистраци€ но си заслужава, сайта е неверо€тен, ц€ла библиотека
÷итирай

London

ћнени€: 226
ћного хубава тема.
» аз се интересувам, за това да попитам,дали тр€бва да махна сегашната тапицери€(защото т€ е на н€какви плисета) или може и от горе?ћного странен вид има ц€лата мека мебел,с едни плисета и посредата на облегалките вдлъбнатина пак с плисета. Shocked.
 » друго да попитам, дунапрена на седалките тр€бва ли нов или да залеп€ парче върху стариите седалки?
÷итирай

јз не съм започнала претапицирането, но по мое мнение, ако см€таш, че плисетата ще си личат под новата тапицери€, е по-добре да ги махнеш. ѕри мен н€ма този проблем и ще слагам направо отгоре. «а дунапрена мисл€, че тр€бва да се прецени на м€сто- ако сложиш отгоре парче н€ма ли да стана твърде висока седалката. Ќо то има различни дебелини дунапрени, тъй че не проблем това.
÷итирай

London

ћнени€: 226
ћерси за отговора.
ќх, то май не е само плисето ами и вдлъбнатината в средата.
«начи май тр€бва да махна всичко,но ме е страх,че после нищо
 н€ма да мога да направ€. 35 35 35
ћога все пак да пробвам и после ....нали има разни калъфки.
÷итирай

√орно нанадолнище

ћнени€: 1 998
 упихме изкуствена кожа през месец ёни 2007г.. Ѕеше много евтина - 13-14 лв. линейни€ метър, на ширина 2 метра. ÷ената варираше със стотинки до лев, в зависимост от това дали плата, който служи за основа на кожата е изкуствен или естествен. ѕри нас от претапициране се нуждаеше кухненски€ ъглов диван. Ќе сме махали нищо, а направо върху старата тапицери€, поставихме новата, кожената. ¬зехме оранжева кожа, тъй като това е един от основните цветове и на стените на кухн€та и на част от другите ми мебели и оборудване. —ъпруга ми се справи учудващо бързо и лесно с един такер взет назаем от негов при€тел - художник. —амо му се наложи да търси подълги скобички, тъй като тр€бваше да ги набива и през старата тапицери€ отзад.   
÷итирай
«дравейте,страхотна тема!Ќие също скоро претапицирахме кухненски столове и табуретки.¬сичко се получи изненадващо лесно и бързо.—пр€хме се на изкуствена кожа поради ред причини-подържа се изключително лесно,проблема с рехавостта изобщо не стои на дневен ред,предлага се в гол€мо цветово разнообразие,цената е повече от приемлива,а и дава възможност за персонализиране на мебелите чрез декоративни шевове в контрастен цв€т.
”спех на всички!
÷итирай

ћнени€: 4
н€кой знае ли къде във варна се продава пълнеж за претапициране? Smile
÷итирай

—офи€

ћнени€: 326
Ќ€кой може ли да ми даде координати, къде мога да занеса мебелите, за да ми ги претапицират (наготово). Ќе мога, а и не ми се занимава с такива неща.  ой знае какво ще се получи накра€.  newsm78.
“ам дали само нова дамаска слагат?? ј дали може и нов дунапрен да сложат вътре???
÷итирай

ћнени€: 11
¬ къщи преди година претапицирахме меката мебел...н€ма да ви казвам каква борба беше, понеже модела е сложен Twisted Evil...разглоб€ват се до дърво и дунапрен, крои се новата тапицери€....после с такер се тапицира....гол€ма мъка  Sad ¬€рно,резултата си струваше, но съм сигурна че в ѕрофесионален цех за тапициране ще е по-бързо, по-рентабилно и по-скъпо  Wink
÷итирай
мол€ да ми кажете от къде да си закуп€ тапицерски телбод/ тракер/  и колко струва ?
 Smile
÷итирай

—офи€

ћнени€: 459
мол€ да ми кажете от къде да си закуп€ тапицерски телбод/ тракер/  и колко струва ?
 Smile

Ќие купихме от ћетро - телбодът и допълнителни кутийки с телчета излезе около 20 лв мисл€ Peace
÷итирай

ћнени€: 1 038
Ѕаща ми има фирма за мебели. Ќаучих се да тапицирам на 15 години.  ойто има въпроси, мол€. Smile

...но съм сигурна че в ѕрофесионален цех за тапициране ще е по-бързо, по-рентабилно и по-скъпо  Wink

—тава много бързо, защото се работи с професионални пневматични пистолети. «а секунди излизат десетки телбодчета. ≈дин стол се пре-/тапицира за 5 минути /ако н€ма шиене/. Ќаскоро претапицирах два фотьойла на свекърва ми с такер - ужасно беше. ÷€л ден 1 фотьойл ooooh!, освен това ръката ми стана червена. Ќе е за жени работа. Laughing Ќа втори€ ден извиках мъжа ми на помощ и стана доста по-бързо. јко ги б€хме занесли при баща ми, щ€х да ги направ€ за половин ден и двата, но той е на 1200 км от нас и н€ма как.

Kokolin@, да може да се сложи и нов дунапрен и даже да ти промен€т модела, но не всички се наемат да го прав€т. ¬сичко може.

Ov4ar4eto kalitko, и ти можеш да подмениш дунапрена, за да заличиш вдръбнатината. ѕо-евтини€т вариант е да запълниш м€стото с вата, а отгоре да сложиш тънък пласт дунапрен 1-2 см. ѕласт дунапрен ще е нужен и за всички останали седалки, за да не станат различни. Ќо ватата е само за хлътналите части. —тари€т плат определено е добре да го махнеш. ”спех!
÷итирай

ћнени€: 1 145
ћного полезна тема  Smile
¬ момента съм на тази вълна. ѕо точно от една година, когато си купих едни ужасни калъфи от илиенци  ooooh! още не моа да свикна с т€х.
ќбаче все си задавам един въпрос  newsm78
√оре-долу за какви пари става въпрос ако сама си € претапицирам гарнитурата?
’аресва ми варианта с кожатана облегалките и плата  тук
÷итирай

алака, много зависи от вида на гарнитурата. јко си изчислиш точно количеството плат, който ще ти е нужен и знаеш цената му, лесно ще пресметнеш. »наче обикновено за гарнитура отиват от 18 до 25 м., но това е много общо.  ато се има впредвид цената на метър плат, още повече кожа, точните сметки са от полза. Wink ќтделно добав€ш малко пари за телбод - стандартът е постав€нето им на 10 см разсто€ние един от друг. Ќужното количество пак е трудно изчислимо и отново зависи от вида на гарнитурата  - има такива, при които почти н€ма шев, а други пък са почти изц€ло шити и прикрепети с телбод на много малко места. ўе ти тр€бва и такер, ако можеш да вземеш назаем от н€кого, сметката ще намалее.
ќще нещо -  по-обикновен и евтин плат за гърба на дивана /в случай, че н€ма да се вижда/ и за долната /скрита/ част на възглавниците за с€дане.
ѕо-точна сметка едва ли би могла да се направи, докато не си спр€ла на плат - цените му са твърде разнообразни.
—пециално за показани€ модел гарнитура - основната работа е шиене. ўе тр€бват и здрави конци, но те не са съществен разход Wink
÷итирай

√ол€мо см€тане ще падне ....... Thinking
ўе пиша когато съм готова  Wink
÷итирай

ƒжунгланди€

ћнени€: 3 802
ћного интересна тема, един от линковете назад много ми допадна.
јз само съм обл€кла всичко в къщи с дамаска, така че да мога да си ги свал€м и пера, но май вече ми омръзнаха и може  и аз да се замисл€ за нещо по- мащабно... Thinking
÷итирай

» аз искам да ги свал€м и пера  Wink
ето тук има претапицирани мебели
http://www.finesbg.com/page3.php?ImageGalleryPage=16
÷итирай

ƒжунгланди€

ћнени€: 3 802
мисл€ че в темата се говори повече за претапициране с телбод, при което дамаската не може да се свал€... newsm78Ќо ако търсиш съвети за свал€ща се дамаска- моите ги правих като от вестници си направих кройки на различните елементи за да пасне възможно най- добре. ¬сичко е овързано със система от връвки Mr. Green на н€кои места от вътрешната страна на дамаската съм зашила ширити за да се опъне по- добре. ”спех!
÷итирай

ћнени€: 983
мисл€ че в темата се говори повече за претапициране с телбод, при което дамаската не може да се свал€... newsm78Ќо ако търсиш съвети за свал€ща се дамаска- моите ги правих като от вестници си направих кройки на различните елементи за да пасне възможно най- добре. ¬сичко е овързано със система от връвки Mr. Green на н€кои места от вътрешната страна на дамаската съм зашила ширити за да се опъне по- добре. ”спех!
ј дали мога да те замол€ за снимки и малко повече об€снени€ ...като за новаци? Blush
ќт каква матери€ е? newsm78
÷итирай

» аз искам да ги свал€м и пера  Wink
јко гарнитурата ти е подобна на тази, ко€то показа, н€ма проблем - почти всичко е възглавници и може да ги ушиеш с цип. ќсновата /рамката/, на ко€то са всички възглавници за с€дане, обл€гане, тр€бва да скроиш точно и за прикрепиш към съществуващи€ плат с велкро - лепките, които се използват за €кета, обувки и прочие. ¬елкрото може да се използва и за затвар€не на големите възглавници, ако ти е по-лесно. «а малките - по-добре скрит цип, защото и двете страни ще са видими.
÷итирай

ћисл€ основата да € направ€ в по-тъмен цв€т или кожа ко€то не се свал€ а останалата част да са възглавници или дунапрен на които дамаската да се свал€ и да е в по-светъл цв€т.
÷итирай
ќт много време се канех да махна дунапрена на дивана в хола, защото едно, че се сплескал, второ запарва и не е никак при€тен, и вчера си поръчах от ≈кон €дрото на матраците от пенолатекс - в събота ще си ги взема, но още не съм си купила дамаската, че и не€ ще смен€м(само средната част и ще уши€ възглавници за декораци€, защото н€ма да намер€ същата замаска , а и останалата част от дивана си е читава). »мам един такер от китайските до 8 мм и не зна€ дали ще стане с него, но ще пробвам. јко н€кой знае откъде да си куп€ по-хубав, мол€ да сподели. »нтересува ме също дали над матрака тр€бва да сложа нещо преди дамаската, че гледам на сегашната има нещо б€ло между дунапрена и дамаската и как се казва и откъде да го куп€.
Ѕлагодар€ предварително.
÷итирай

≈кк, след дунапрена или пенолатекса се слага полиестерна вата, но не знам откъде се купува на дребно.
÷итирай
 дано помогна на н€кой
http://torrents.ru/forum/viewtopic.php?t=1298211
÷итирай

най-шареното м€сто

ћнени€: 5 159
записвам се и аз - ще претапицирам два стола скоро - н€ма как да стане по класически€ начин, защото не мога да ги разглоб€...
÷итирай

¬ј–Ќј

ћнени€: 871
¬ момента ши€ калъфки за двата дивана,но ще са смен€еми,за да мога да ги пера.ƒетето и котарака ги приведоха в такъв вид,че с€каш сме ги взели от градското сметище.Ќо ми е нужен такер,защото в долната си част калъфа ще се закрепва към дивана с велкро.«нае ли н€кой,каква минимум тр€бва да е дебелината и дължината на използваните телчета за такера?¬ ѕрактикер не б€ха особено информирани.
÷итирай

«нае ли н€кой,каква минимум тр€бва да е дебелината и дължината на използваните телчета за такера?
ƒължина 12-14 мм, но зависи и от вида на дървото, в което ще се забиват. ¬ бук 12 мм трудно ще се заби€т с такер, но в чам - н€ма проблем. ƒебелината е стандартна, еднаква, може би имащ впредвид ширина - т€ зависи от модела на такера, на него тр€бва да е указано с какъв тип телбод работи.
—порна работа! Smile
÷итирай

—офи€ по рождение

ћнени€: 661
 Party ще ви чета първо
÷итирай

—офи€

ћнени€: 529
ћакар че тема е стара,имам въпрос,ако н€кой може да ми отговори! Rolling Eyes
 ак варират ширините на дамаските?
ћога ли да намер€ ширина 150 примерно,или са около 2 метра?
’аресали сме си едни дамаски за диванчето в кухн€та от тук:
http://vvr-28.com/index.php?page=damask
но н€мат цени и размери! Rolling Eyes
ј диванчето ни е с доста парчета,но ще тр€бва да се обикал€ по магазините... Smile
÷итирай

повечето са по 1.40
÷итирай

—офи€

alaka   bouquet
÷итирай

Ќови пазар-обл.Ўумен

ћнени€: 119
’ем да се запиша ,хем н€кой може да ми даде н€ко€ иде€.  Hug
¬иждам че са се изписали доста неща по тази тема,но все още никой не е показал снимки.  Crying or Very sad
’айде бе хора покажете какво сте сътворили,за да ни дадете смелост и ние да направим нещо  Praynig
„акам с гол€мо нетърпение н€кой да покаже нещо. Hug
јз,така доста се замисл€м дали да не си продам холовата гарнитура и да си направ€ нов ъглов диван за хола или просто да си претапицирам старата гарнитура или да и смен€ модела,стига да успе€ да се справ€.
«атова ако има н€кой ,който не само си е претапицирал мебелите в къщи ,Ќо и ги е ѕ–≈ћќƒ≈Ћ»–јЋ- нека да покаже или да даде съвет ,
ћооооооооол€€€€€€€€€€  Praynig
÷итирай

shampu аз правих калъфи тъй като мисля че това е по-добрия вариант. Така мога да ги свалям и пера когато искам. Също така от 2 фотьойла направих диван двойка.
Снимка сега не мога да покажа защото не съм си вкъщи.

http://images.google.bg/images?hl=bg&source=hp&q=cover%2 … p;sa=N&tab=wi
« ѕоследна редакци€: ср, 23 сеп 2009, 14:14 от  alaka »
÷итирай

Ќови пазар-обл.Ўумен

shampu аз правих калъфи тъй като мисл€ че това е по-добри€ вариант. “ака мога да ги свал€м и пера когато искам. —ъщо така от 2 фотьойла направих диван двойка.
—нимка сега не мога да покажа защото не съм си вкъщи.

„акам с нетърпение снимките. » аз си мислех този вариант да направ€ от двата фотьойла едно двойно диванче.
 alaka -с удоволствие ще ти разгледам снимките ,когато ги качиш.  Hug
÷итирай

—офи€

¬еднага щом претапицираме нашето диване,ще ви представ€ "ѕреди" и "—лед"! Peace
÷итирай

където не се пуши

ћнени€: 668
запис,темата е много интересна ще € прочета и ще чакам снимки Peaceбраво момичета,страхотни сте
÷итирай

ћнени€: 1 378
ј къде ши€т калъфи? ћо€ диван е ъглов и не се разглаб€ много, ама искам калъф, защото става много мръсен в кухн€та. ѕреди слагах едни одеала, ама много грозно ми се види, пък и точно, където е ъгъла е овален и не мога да намер€ с какво да го постел€. ƒайде идеи Laughing

http://napravi-si-sam.blogspot.com/2008/05/blog-post_7020.html ето какво намерих, може и такова да си направ€
« ѕоследна редакци€: ср, 20 €ну 2010, 19:38 от Dai4eto »
÷итирай

Ќови пазар-обл.Ўумен

«а тези ъгловите кухненски диванчета съм чувала да продават готови комплекти калъфи. ≈дна мо€ позната си купи от Ўумен от един магазин-(мисл€ че беше такъв за спално бельо-магазинът де  Very Happy) “€ ми каза ,че е имало комплекти на различни цени-започващи от 30 лв. и нагоре. Ќейни€т струвал 60 лв.,защото бил от по-добър плат.  Hug
÷итирай
Ќ€кой може ли да ми даде координати, къде мога да занеса мебелите, за да ми ги претапицират (наготово). Ќе мога, а и не ми се занимава с такива неща.  ой знае какво ще се получи накра€.  newsm78.
“ам дали само нова дамаска слагат?? ј дали може и нов дунапрен да сложат вътре???

«дравей, предполагам, че се включвам много късно, но все пак да сподел€  Smile. ѕреди месец една позната си претапицира холова гарнитура с доста сложен модел. ќстана много доволна от крайни€ резултат и от цената, плати около 250 лв за труд. ѕолзва услугите на варненска фирма, беше  очарована, че са € консултирали изключително коректно и професионално. јко все още не си решила проблема с тапицирането можеш да погледнеш тук. http://www.tapiciram.com/g1.php
÷итирай

ћнени€: 0
ћоже би се включвам и аз много късно по темата, но аз ползвах услугите на един тапицер в ѕЋќ¬ƒ»¬.„естно да си призна€ много се страхувах дали холовата ми ще изглежда след ремонта като нова понеже е 20 годишна а и в днешно време не на всеки можеш да се довериш.“елефона му взех от една позната и реших да опитам. ќбадих му се и се разбрахме да дойде да € види. »змери € и ми каза колко дамаска да взема. Ќа следващи€ ден дойде да € вземе и след 2 дни ми € върна. Ќезнам дали ще пов€рвате но изглеждаше като че ли сме € купили от магазина.ѕреди ремонта от седалката изкачаха н€колко пружини и беше ужастно. «а работата ми взе 200лв като в т€х влиза транспорта, разгоб€ването, разтапицирането, тапицирането и шиенето. јко н€кой иска номера му да пише на лични.
÷итирай

ћнени€: 158
ћомичета, аз също искам калъф за трапезен ъгъл. јбсурд да се справ€ сама. »наче модела на дивана е широко разпостранен.
 ъде бих могла да намер€ готови калъфи?
÷итирай

ћнени€: 1
«дравейте на всички! «а първи път пиша тук и см€там, че в услови€ на криза тази тема е доста полезна Smile —игурно отговора на мо€ въпрос е много елементарен Embarassed, но не мога да си представ€ как се прав€т заоблените и извитите форми на н€кои дивани Smileјко н€кой ме е разбрал ще се радвам да ми отговори.
÷итирай

¬арна

ћнени€: 8
«дравейте на всички! «а първи път пиша тук и см€там, че в услови€ на криза тази тема е доста полезна Smile —игурно отговора на мо€ въпрос е много елементарен Embarassed, но не мога да си представ€ как се прав€т заоблените и извитите форми на н€кои дивани Smileјко н€кой ме е разбрал ще се радвам да ми отговори.
v.r.     виш това дали ще ти свърши работа  http://picasaweb.google.com/partic4/FacaVocaMesmoTapecaria#
÷итирай

ћнени€: 1
Ѕлагодар€ за снимките. »сках само да си пооправ€ грозното старо диванче, но изглежда доста трудно за непрофесионалист  Smile  явно ще тр€бва да се примир€ със старата му форма.
÷итирай

¬ј–Ќј

ћнени€: 871
v.r.,ако искаш пиши ми на лични.ўе се опитам да ти помогна за диванчето.“ова е смен€ема дамаска http://drozofila.multiply.com/photos/album/4/4#photo=133  ,но съм си шила и калъфки и за стари€ ъгъл.
÷итирай

Ѕургас

ћнени€: 120
записче
÷итирай

ћнени€: 0
ћоже би се включвам и аз много късно по темата, но аз ползвах услугите на един тапицер в ѕЋќ¬ƒ»¬.„естно да си призна€ много се страхувах дали холовата ми ще изглежда след ремонта като нова понеже е 20 годишна а и в днешно време не на всеки можеш да се довериш.“елефона му взех от една позната и реших да опитам. ќбадих му се и се разбрахме да дойде да € види. »змери € и ми каза колко дамаска да взема. Ќа следващи€ ден дойде да € вземе и след 2 дни ми € върна. Ќезнам дали ще пов€рвате но изглеждаше като че ли сме € купили от магазина.ѕреди ремонта от седалката изкачаха н€колко пружини и беше ужастно. «а работата ми взе 200лв като в т€х влиза транспорта, разгоб€ването, разтапицирането, тапицирането и шиенето. јко н€кой иска номера му да пише на лични.
«дравейте забравих да кажа че тапицера ме беше изненадал с наколко възглавнички от дамаската на холовата
÷итирай

ћнени€: 40
ј, ето тема, ко€то  може да ми свърши работа Smile «аписвам се да след€ Smile
÷итирай

—офи€ по рождение

ћнени€: 661
и аз търс€ по-пресна информаци€ за претапициране в софи€? мол€ н€кой ако е претапицирал да си каже мнението и препоръка.
÷итирай

ћнени€: 2
запис
÷итирай

ћнени€: 125
«дравейте.
Ќужна ми е информаци€ ако н€кой знае. ƒобър тапицер в ѕловдив. Ќо не точно за претапициране, а по-скоро за см€на пълнежа на седалките на диван. ¬ момента е н€какво странно чудо, което не е дунапрен. “върдо е и след само година ползване се слегна непри€тно. ƒори дамаската отгоре започна да се намачква тъй като материалът вътре н€ма никаква еластичност, а се сл€га.

»скам да сложа възможно най-добри€ материал (предполагам, че това е дунапрен) така че да бъде меко и комфортно при с€дане.

Ќамерих от интернет само един сайт на н€каква фирма "ћарио 81".
ћолбата ми е ако н€кой е от ѕловдив и е извършвал подобна манипулаци€ на седалките на диван, да ми препоръча тапицер.

Ќе искам да си го правим сами, а да ни го направ€т.

азаха ми, че добро било н€какъв високоеластичен дунапрен. ¬земал се от завода в севлиево. ѕоне така каза този тапицер, с когото говорих.
÷итирай ѕубликувано от: компютър

айро

ћнени€: 92
ћомичета, аз също искам калъф за трапезен ъгъл. јбсурд да се справ€ сама. »наче модела на дивана е широко разпостранен.
 ъде бих могла да намер€ готови калъфи?

¬ магазините в които се предлагат дамаски обикновено може да се поръча калъф или покривало за дивани и  спални, защото повечето имат уговорка с шивачка за извършване на услугата, а иначе може да се поръча от http://www.adita-bg.com/order.php
÷итирай ѕубликувано от: компютър
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-74 от 74 отговора