Претапициране на мека мебел

  • 100 473
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
geniko, има какви ли не дамаски-въпрос на вкус. Ние се спряхме на флог. Нямам снимка за да ти го пакажа но във всеки мебел магазин имат в наличност мебели с него...така че можеш да го видиш. Отказахме промазката...лесно се зацапва ако е светла а на всичко отгоре се разпъва...особено на седалките. Както писах по горе...въпрос на вкус Simple Smile
abegale...направо настръхвам като знам какво те чака  Simple Smile но с повечко търпение нещата ще се наредят  Peace

# 16
  • Мнения: 1 494
 Laughing До известна степен може да се каже, че имам опит. Навремето съм шила тапицерия за колата си- никъде няма кола с такава весела тапицерия. Laughing
После ших тапицерии за два дивана, но там беше много лесно, защото те са с идеално правилна форма. Завършила съм специализация "Шев и кройка", шила съм чанти, якета, панталони, поли...
Приемам го като предизвикателство, пък и по-грозни едва ли ще станат... Laughing На всичкото отгоре са покрити с едни демодирали губери, които пускат много прах, а и трудно се поддържат. Тъй, че почти нямам какво да губя- освен малко нерви де. Единственото ми притеснение е може би дали ще уцеля качествен плат.

# 17
  • Мнения: 531
Такерът е уважаван инструмент у нас, мъжът ми опъва рамки с него.Но платът е проблем и за мен.Може би повечето сте от София,където могат да се намерят качествени материали, а аз се надявам поне във Варна да мога да разчитам на информация.не бих се разсърдила, ако ми покажете на снимка тази материя "флог".Също ,четох за кокос, той пък откъде се купува?Гледам, новите канапета са със по-дебели и някак по-меки възглавници Това другвид дунапрен ли е, или изобщо друг вид материал?Май въпросите и претенциите ми станаха множко,но като ще развалям канапето, искам после да стане по-хубаво от преди.

# 18
драка, дунапрена но без въпросния кокос купихме от магазин за платове и дамаски-по поръчка. Кокоса не го взехме защото се рони...избива през дамаската и най-вече събира прах.Големи благодарност на магазинерката за съвета от нас  Simple Smileкогато избираш дамаска гледай не е тънка и рехава, а и цвета трябва да съобразиш...Уффф, отраднаха ни апарата на морето и просто нямам възможност да ти покажа този флог-извинявай

# 19
  • Мнения: 531
Много жалко!И за фотоапарата, и за това, че не можеш да ми покажеш дамаската.моят мъж много трудно помни наименования.Та, показали му някаква тъкан, но и забравил името.затова исках аз да видя, може да е едно и също.

# 20
Представлява плътна на пипане материя, мъхеста от лицевата страна. Иди ако имаш време в който и да е мебелен магазин и помоли да ти покажат дамаска флог.

# 21
  • Мнения: 531
Благодаря ти, ще го направя.То в нашия град не знам дали два има дори Wink

# 22
  • Мнения: 1 494
Ето малко инфо:
http://www.novinar.org/?act=news&act1=det&sql=MTQxMDs0&a … ater=MTQxMDsyMA==

http://www.ivd.ru/document.xgi?id=4296&gid=394&hid=&oid=267- в този сайт има доста идеи от типа Направи си сам. Wink


Последна редакция: ср, 09 яну 2008, 17:58 от abigale

# 23
  • София
  • Мнения: 310
http://www.forum.softweb.ru/showthread.php?t=14176
ето тук има хубава книжка по въпроса, иска регистрация но си заслужава, сайта е невероятен, цяла библиотека

# 24
  • London
  • Мнения: 292
Много хубава тема.
И аз се интересувам, за това да попитам,дали трябва да махна сегашната тапицерия(защото тя е на някакви плисета) или може и от горе?Много странен вид има цялата мека мебел,с едни плисета и посредата на облегалките вдлъбнатина пак с плисета. Shocked.
 И друго да попитам, дунапрена на седалките трябва ли нов или да залепя парче върху стариите седалки?

# 25
  • Мнения: 1 494
Аз не съм започнала претапицирането, но по мое мнение, ако смяташ, че плисетата ще си личат под новата тапицерия, е по-добре да ги махнеш. При мен няма този проблем и ще слагам направо отгоре. За дунапрена мисля, че трябва да се прецени на място- ако сложиш отгоре парче няма ли да стана твърде висока седалката. Но то има различни дебелини дунапрени, тъй че не проблем това.

# 26
  • London
  • Мнения: 292
Мерси за отговора.
Ох, то май не е само плисето ами и вдлъбнатината в средата.
Значи май трябва да махна всичко,но ме е страх,че после нищо
 няма да мога да направя. Joy Joy Joy
Мога все пак да пробвам и после ....нали има разни калъфки.

# 27
  • Мнения: 2 005
Купихме изкуствена кожа през месец Юни 2007г.. Беше много евтина - 13-14 лв. линейния метър, на ширина 2 метра. Цената варираше със стотинки до лев, в зависимост от това дали плата, който служи за основа на кожата е изкуствен или естествен. При нас от претапициране се нуждаеше кухненския ъглов диван. Не сме махали нищо, а направо върху старата тапицерия, поставихме новата, кожената. Взехме оранжева кожа, тъй като това е един от основните цветове и на стените на кухнята и на част от другите ми мебели и оборудване. Съпруга ми се справи учудващо бързо и лесно с един такер взет назаем от негов приятел - художник. Само му се наложи да търси подълги скобички, тъй като трябваше да ги набива и през старата тапицерия отзад.   

# 28
Здравейте,страхотна тема!Ние също скоро претапицирахме кухненски столове и табуретки.Всичко се получи изненадващо лесно и бързо.Спряхме се на изкуствена кожа поради ред причини-подържа се изключително лесно,проблема с рехавостта изобщо не стои на дневен ред,предлага се в голямо цветово разнообразие,цената е повече от приемлива,а и дава възможност за персонализиране на мебелите чрез декоративни шевове в контрастен цвят.
Успех на всички!

# 29
  • Мнения: 4
някой знае ли къде във варна се продава пълнеж за претапициране? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт