Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Туризъм
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

До сега не сме излизали зад граница с децата, тази година ще ни е за първи път. И искам да попитам тези, които вече са го правили кое според тях е най-подходящото транспортно средство за средно далечни разстояния по суша.
Както и да го мисля, все неудобно ми се вижда Tired
Цитирай

Варна

Според мен най-удобно и подходящо е със самолет.
Цитирай

Аз само като си помисля за самолет и вече ми е прилошало. А децата сигурно ще повръщат, на тях им призлява дори в кола. Само в нашето семейство ли сме толкова кекави? newsm78
Цитирай

И на мен в кола ми става лошо(освен ако не шофирам), но в самолет нямам никакви проблеми.
И аз съм на мнение, че особено с деца самолетът е за предпочитане. Моята щерка не създава абсолютно никакви проблеми, когато е в самолет. А с кола от Бургас до София спираме поне 5 пъти, като винаги гледам да пътуваме, така, че поне през половината път да спи. И не защото й става лошо, а защото не й се стои на едно място.
Цитирай

Пътуваме основно с кола. Минавали сме по 1200 км за около 12 часа, с кратки почивки по пътя.
Проблеми сериозни не съм имала. Вероятно е въпрос и на "свикване".
Пътувайки със самолет (зависи каква е дестинацията), имай предвид и "висенето" по летищата (особено ако сменяте полети) и последващото придвижване до крайната цел (кога, как, с какво).
Цитирай

София

Здравей,
Малкият ми е на 4 и половина.
Два пъти сме го водили в чужбина, но и в двата случая разстоянието не беше по-голямо, отколкото до Бургас (където ходим всяка лято с кола, че бабата на мъжа ми живее там и където го заведохме за пръв път на 3 месеца).
Едното ни пътуване с малкия беше до Тасос есента- до Керамоти с кола и оттам - с ферибоот. Никакви проблеми.
Сега по НГ бяхме в Анталия със самолет. Като се изключи проблемът със самолета заради блокираното летище София на връщане (чакахме самолета в Анталия в 14.00, а той още не беше излетял от София) и тръгнахме много късно и кацнахме тук на заснежената писта около 20.00 часа чак (при едночасов полет!). Колата си бяхме оставили на летището и слава богу, че не се знае в тази суматоха как и кога щяхме да вземем такси.
С кавото и да пътувате, задължително носи храна и много вода за децата. Не че няма по пътя и по летищата, но е по-добре да си имаш.
Ако има нещо - питай. Ние с мъжа ми много пътуваме и с готовност ще ти отговоря, на каквото мога.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

С личен автомобил ми се види най-удобно. Можеш да спреш когато си решиш и където си решиш.
И моите не са кротки агънца, когато пътуваме, но нямат избор. Лошото е, че дребен издържа много без да спи, а щерката на първия половин час път е готова за сън. И се почва едно бутане, пречкане, крясъци кой да легне... чудо.
Но 2-300, до 5-600км. на ден ги минаваме и те издържат.
Храна, вода, занимавки, задължително.

Дори нещо, в което може да се пишка... не ми се смейте, но след като на 09.09 м.г. пътувахме в колона от 5-толъчката, до началото на магистралата (около Загоре-то), разбрах, че и за пиш-пауза не може да се спира  Confused. После няма начин да се тръгне и да се включиш отново в колоната...
Цитирай

Ние ще пътуваме до Инсбрук, който е на 1400 км. Confused Като ходим до морето- 500 км. им идва в повече.
А със самолет ще ни дойде много скъпо newsm78
Уф, не знам какво да правим Thinking
Цитирай

Рени, а дали нямате възможност да го минете с поне едно преспиване?
Цитирай

И този вариант го мислих. На мъжа ми няма да му хареса, но ще ни е най-удобно така.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

а бре доста километраж си е...
Наистина - помислете за една нощувка по средата.
Цитирай

Белгия/София

Самолет. На никого не му прилошава, не бой се.  Hug Има филми, списания, храна, сокчета, други деца, игри и закачки, няма по-бързо и удобно придвижване.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.