жилав секрет зад носоглътката

  • 98 346
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 73
Моля,ако някой се е сблъскал с подобен проблем да сподели.Това нещо го получих преди няколко години,след прекаран грип.От носа ми секрет рядко изтича,но усещам непрекъснато една жилаво точе зад носоглътката,което не мога нито да отхрача ,нито преглътна.Извинявам се за неприятните неща ,които ви описвам но е много гадно и няма минаване.Миналата година ми извадиха сливиците,защото AST ми беше-800 и гърлото ми беше доста възпалено.Мислех,че след операцията и проблема с носоглътката ще изчезне,но уви..

# 1
  • Мнения: 423
Аз имам същия проблем, само дето не ми са извадени сливиците. Не съм намерила решение, по-скоро в един момент спрях да го търся, но наистина е гадно. Ще следя темата.

# 2
  • Мнения: 5 140
Може да е нещо алергично.
Отиди на уши, нос и гърло да видят точно какво е.

Аз съм с подобен проблем- сутрин носът е запушен, през деня или на студено тече и не спира.
Имам сливици. Това го получих от влага, преди 5 год. Пръскам Стеримар. Но ще ходя на алерголог.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
Съвет не мога да ти дам, но имам същият проблем и ще следя темата. При мен не е постоянно. Наскоро изкарах един вирус с кашлица, която влачих почти месец. След отхрачването и спирането на кашлицата обаче, въпросният жилав секрет си ми стои и адски ме дразни. Също като теб нито мога да го отхрача, нито да го преглътна. Много е неприятно и дразнещо  Sick

# 4
  • Варна
  • Мнения: 917
Присъединявам се и аз. По същия начин е и с мен- обилни секрети от носа се стичат в гърлото. Лошото е че и често усещам как ми се възпалява носоглътката и започва да ми дразни и гърлото.....не знам при вас дали се получава така...все едно постоянно си като болен само, че не се чувстваш отпаднал....от години имам и алергия- постоянно кихане, вече целогодишно- не се установи от какво, веднъж даде положителна за домашен прах, но на следващата година пак като правих тест не се прояви....та се влача по УНГ постоянно...

# 5
  • Мнения: 263
И при мен отдавна наблюдавам този проблем - стичащ се секрет, който преглъщам,тъй като няма начин да излезе през носа. Много пъти съм си задавала и въпроса на какво се дължи. Ходила съм и по лекари - най вече за проблеми около сливиците, тъй като смятам донякъде, че на това може да се дължи. Учудващо открих при посещение на д-р Папуров от Варна миналата година,че човек имал повече сливици и ето цитирам точно от неговата книжкам:"Сливиците представлявятсвоеобразни струпвания на т. нар. лимфоидна тъкан в носоглътката и гърлото и поради пръстеновидното си разположение се обединяват в т. нар.  гърлен пръстен на Валдайер - Пирогов. Последният включва: две небни сливици, една носогълтачна/фарингеална
"трета сливица"/, две тубарни / разположени около отворите на Евстахиевите тръби в носоглътката/, една езична, две ларингеални и единични зърнести образувания по гълтачната задна стена."До преди два дни бях на антибиотик, заради болки в гърлото  или заради тези зърнести образувания по задната стена на гълтача, които забелязвам. И пак почват да ме болят. Носът ми и той винаги тече, когато изляза в студено време на вън. Това всичко ми навява мисълта за някакви хронични процеси в гърлото, дори и да имате извадени сливици. А пък ако сте пушач, още по трудно се оправят нещата и дори водят до хронични болести - кашлица, храчки, алергии.
Извинявам се за дългия пост, но ако някой е намерил причините и лечение, моля да сподели!

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
От носа ми секрет рядко изтича,но усещам непрекъснато една жилаво точе зад носоглътката,което не мога нито да отхрача ,нито преглътна.

Мисля че авторката няма предвид стичащ се секрет.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
При мен положението е подобно  след прекаран много тежко вирус миналата година. Сутрин след сън кашлям, имам секрети, които се стичат назад ако успея да ги издухам всичко преключва много бързо, понякога и отхрачвам.

# 8
  • Мнения: 2 092
Аз имах такъв проблем преди 3-4год,след бронхит,който продължи ,сигурно 2 мес!Чувството беше,такова каквото вие описвате! Ще споделя на мен какво ми помогна-пих отвара от ленено семе, секрета се втечнява и се отхрачва лесно! И много помага при кашлица,поне на мен няколко пъти само това ми е помагало!
Исакм да предупредя,че ЛЕНЕНО СЕМЕ НЕ СЕ УПОТРЕБЯВА ПРИ БРЕМЕННОСТ!На опаковката пише също и от кърмачки и деца до 14г не се прилага!
Действието му е омекотяващо,меко слабително и противовъзпалително!Когато се приема се пие повече вода,както при отхрачващите сиропи!
Ако решите да го пиете,продава се в аптеките-прочетете упътването на опаковката!Там пише,че се пие под формата на воден извлек/т.е. без да се вари/ ,аз го варях,при мен и така действа!

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Имам го в нас ще пробвам още утре.

# 10
  • Мнения: 2 092
 Hug хайде, да пишете после за резултата!

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
ок ще докладвам.

# 12
  • Мнения: 73
Благодаря ви за отговорите.Хубаво е,когато човек чуе различни мнения от хора със същият проблем.Ще пробвам на всяка цена лененето семе.АЗ лично виждам малко облекчение ог гаргара със смрадлика в която слагам малко сода бикарбонат.Миналата година пак след леко зачервено гърло/а през повечето време ме е така/започнах да поддържам субфибрилна температура 37.1,37.3 Започнаха се едни изследвания и в крайна сметка ми откриха автоимунен тиреодит на Хашимото #CrazyПосле последва вадене на сливиците,но никой не се е сетил да ми вземе гърлен секрет.Смятам да отида в най-скоро време на УНГ и да се помоля да ми вземат секрет.

# 13
Аз мисля ,че можеби става въпрос за стрептококова или по-вероятно за стафилококова инфекция .За да се изчисти първо трябва да си направите изследване на нозиалния секрет ,т.е. антибиограма с направление от лич.лекар.След три дена излизат резултатите.След това при личния лекар или при уши-нос-гърло с резултатите да ви изпише подходящото лечение.

# 14
  • Мнения: 5 659
Какво означава "нозиалния секрет"т.с.какво се изследва:гърлен секрет ,храчка ?

Общи условия

Активация на акаунт