Творчески безпорядък или музей

  • 5 417
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 244
Все ме сърби езика (клавиатурата) да ви питам - как успявате да поддържате дома си подреден, особено майките на 2 деца.
Аз каквото и да правя все е творчески безпорядък. Докато приключа с подреждането на едната стая и мина в втората ги държа в 3 стая. А съм минала в 3 и познайте какво се случва с първите 2.  #Silly
Не съм от маниачките на тема чистене, ама гледам поне да им е уютно. Моя мъж от време на време мрънка че много му липсва музея от преди да се родят децата, ама като надомъкнат от детската разни колчки, кубчета, пъзели и каквото ви дойде на ум, и той милия става #Puppy dog
Как се справяте вие и как изглежда дома ви (според вас)?

# 1
  • Мнения: 431
Grinning  Grinning  Grinning , кой ти каза, че е подредено? Когато са и двете вкъщи, пораженията след атомна война са по-малко Mr. Green

# 2
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Ако ида сега да снимам хола...мнеее, няма да пусна такава снимка. Embarassed При това при мен има само едно малко дете, голямото би трябвало да не намесвам. Хола - защото там са по принцип играчките на Сиси. Тя няма собствена стая, леглото и е в нашата спална. Играчките и са във всичките стаи...постоянно мъкне и принася напред-назад. Rolling Eyes Гледам да е чисто...подредено просто няма как да бъде. Мечтая/ виж каква прозаична мечта си имам/ и Сиси да си има стая в която да бъдат всичките и неща и като затворя врата да не виждам, подритвам и настъпвам каквото и да е! Това лято смятам да осъществя тази си мечта.

# 3
  • Мнения: 2 452
Моят дом е комбинация от двете. Имам си "гостна", където не разхвърляме; кухнята ми обикновено е в ред, защото обичам да я поддържам така, стаята на Изабела е винаги прибрана, както и др. спални, обаче в дневната и нашата спалня е малък ужас! Нарочно отделихме едната спалня за стая на игра на Изабела, като в нея сложихме всичките и играчки; отделно целия ни долен етаж (който е доста голям) е обсипан с играчки - пързалки, замъци, пясъчници, стативи за рисуване, маси за пластелин, легла на кукли и прочие. И въпреки това, дневната ни е ПЪЛНА с играчки. Не зная откъде идват; просто извират отнякъде.... Там имаме 3 коша, които се ползват за складиране на играчките и в момента преливат. Освен това в коридора ни има конюшня, детска площадка и гара (които взехме от библиотеката за играчки). Аз прибирам стаята сутрин, но до 10 часа обикновено тя е приведена в "нормален вид", т.е. двата килима са събрани и избутани в коридора, а девойката танцува из стаята. Като и омръзне да танцува разсипва лего навсякъде и започва да строи кули.  Признавам си, обаче че най-често си прибира нещата, след като ги е ползвала, но за съжаление всичко се натрупва в дневната. Аз затова там нямам маса за кафе (т.е. имам, но е избуртана до прозореца). нека да палуват децата! Да са живи издрави, другото е маловажно....

# 4
  • Мнения: 3 562
И аз като Flash*, ако снимам хола - соц.службите може да ми вземат детето #Silly всичко е с главата надолу #Milti Гледам само пода да поддържам чист, че като се търкаля да не събира прах  Mr. Green
Половинката сега ме успокоява, че такъв бил периода 3-4 години  #Onfire и ще отмине  Rolling Eyes
И ние сме ограничени от към пространство за игра, та непрекъснато се препъвам в нещо Wink ако не прекарвах толкова време   typeuu на Гошо можеше и да е по-подредено, но след като имам подкрепата на половинката определено сме фенове на творческия безпорядък  Twisted Evil

# 5
  • Мнения: 1 581
Аз имам само един палавник, а вкъщи е подредено само вечер след 10 и когато пускам прахосмукачка - всичко е събрано на един голям куп, броени минути след това отново безпорядък  Grinning
Гледам да е сравнително чисто, а за подредено нямам амбиции  Grinning
Мъж ми мрънкосва, щото при него всичко е изчислено и подредено  #Silly ама на мене така ми е по-весело - навсякъде има музикални, цветни, моторни предизвикателства  Grinning
Ако му пречи - да си подрежда, аз имам и по-важна работа  Wink

# 6
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
Хихи Flash, ти си майка с опит Wink Мислиш ли, че собствената стая спасява положението  Stuck Out Tongue
Аз масичката за кафе в хола не съм я ползвала въобще. Все е затрупана с играчки, за пода в хола не коментирам изобщо. Неговата стая се ползва за спане или да се нахварлят играчките, когато мама се е разфучала, че е много рзхвърляно Wink Бюрото му само прашасва. Учи се и домашни се пишат в столовата.
Чудя се за какво му е негова стая  Thinking

# 7
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Цитат на: meri_ark
Хихи Flash, ти си майка с опит Wink Мислиш ли, че собствената стая спасява положението  Stuck Out Tongue
Аз масичката за кафе в хола не съм я ползвала въобще. Все е затрупана с играчки, за пода в хола не коментирам изобщо. Неговата стая се ползва за спане или да се нахварлят играчките, когато мама се е разфучала, че е много рзхвърляно Wink Бюрото му само прашасва. Учи се и домашни се пишат в столовата.
Чудя се за какво му е негова стая  Thinking


Ми искам и аз като се разфуча да има къде да ги хвърлям пустите играчки! Дори само за това да е, пак си струва:-)))) Признай, че олеква!

# 8
  • Мнения: 2 534
У дома е пълен кошмар , а откакто ходя и на работа съвсем .
На мнение съм обаче , че ще помня моментите с дъщеря си , игрите с нея докато расте , а не безпорядъка вкъщи .
Затова и в двата почивни дни които имам се старая повече да си играем навън , не се вманиачавам в чистене .

# 9
  • Мнения: 5 877
Не е музей и не смятам, че е здравословно да бъде. За мен дете, дето си пази дрешките и не разхвърля, нещо е болно. То аз сама като съм, не обичам да ми е като в музей, камо ли пък с детето. Но е вярно, че никак не спомага за семейно разбирателство, пък и малко е кофти да не можеш да намираш разни неща. Тъй че онази, дето гледа замечтано щандовете с органайзери за шкафове и си смуче пръста, съм аз...

# 10
  • Мнения: 4 244
ooooh! Успокоихте ме!
Направо в последно време сбях взела да се побърквам че само у нас цари творчески безпорядък
А най големия майтап е че обиновено мъжа ми еи този който не си намира нещата в тая лудница.
Не мога да спася даже кухнята от напор на играчки - като че ли са строени пред врата и чакат само някой от разбойниците да нахлуе с боен вик и те с него да се изтъркулят.

Вечер до не знам колко стоя да подреждам из кухнята и хола
Обаче... играчките си ги подреждат сами. Иначе .... никаква приказка за Лека нощ. Много ме е яд че тук няма предаване като нашето "Лека нощ, деца" че щях да им го пускам, ама нейсе. Не е болка за умиране! Нали им играя всяка вечер куклен театър четейки приказките

Обаче за тоя ред направо ме успокоихте, да сте живи и здрави

# 11
  • Мнения: 7 821
Оххх, и за мен това е болна тема  Sad . Не, че искам да е особено подредено, но поне си мечтая да не настъпвам разни колички и топки, въпрос на време е да се пребия  #Silly . Напоследък любимата игра на Вики е да изсипе двата коша с играчи и после да ги рита из къщата  Rolling Eyes  Shocked  Rolling Eyes . Познайте за отрицателно време на какво заприличва навсякъде.
Опитвам се да поддържам чисто, но и това си е почти невъзможно  Embarassed , само веднъж да ядат и всичко е заринато с трохи  Rolling Eyes . Мъжа ми тази седмица си беше в къщи и го помолих да ги изведе за да изчистя, а той ми вика „Ама нали вчера чисти, ти всеки ден ли чистиш?”  Shocked , не бе то само се чисти в къщи  Rolling Eyes  Wink .
Независимо, че си имат стая, в нея основно спят, там почти не играят  Sad . Тя е най подреденото място у дома  Wink .

# 12
  • София
  • Мнения: 39 743
у нас всеки допринася за творческия безпорядък
Дияна си носи играчките навсякъде - хол, кухня, баня ...

# 13
  • Мнения: 2 792
В нас е пълен безпорядък, уж забранявам да се изнасят играчки от детската #Silly , това когато съм много ядосана или ако съм стъпила на босо на някое дребно кубче Wink В общи линии гледам да е чисто, имам и две котки, та почистването ща не ща, не мога да го отложа Close .
 Повечето играчки по принцип са в детската, в хола е препълнено от всякакви пособия за рязане, лепене и рисуване, абе лудница Grinning
 Мен ми е кофти, че едно цвете не мога да завъдя или децата ще го обгрижат по подобаващ начин или котките ще го изядат Sad

# 14
  • Мнения: 6 320
Обречена кауза е това с подреждането... или поне донякъде.
У нас редовно е абсолютен хаос - гледам да поддържам чисто, но за подреденост - абсурд.
Всичко обаче си има някакви граници.
Уж малките имат забрана за изнасяне на играчки от стаята... ама... как да им забраниш да ти покажат новото си творение от конструктора, изпълнението на пиано или поредния шедьовър на бъдещия Пикасо?

Музейното подреждане винаги ми е било чуждо, но пък и не мога да понасям дрехи или боклуци по пода например.

В общи линии има основни правила, които съм наложила - малките си хвърлят мръсните дрехи в коша и си прибират играчките преди вечеря. Случвало се е да направя изключение за играчките само когато по някаква причина сме закъснели с вечерята и прибирането би забавило лягането с още половин час... и въпреки това от време на време някое кубче или част от конструктора се забиват ужасяващо в крака ми по средата на хола.

Веднъж седмично поставям абсолютно всичко по местата и за няколко часа къщата изглежда музейна... и после започваме да разхвърляме на чисто.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт