Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора

Варна

Здравейте момичета,от ден два на дребния му е обложен езика.В средата е по-червен а отстрани е бял,какво ли може да означава.Дали  е признак на нещо.В сряда бяхме при педито,явно не го е забелязала.Чудя се дали да отида до спешното,но да не ме изритат,че ходя за глупости
Цитирай

Варна

Ами наблюдавай детето си дали няма признаци на някакво заболяване. Много често езикът е огледало за здравословното състояние на човек при редица заболявания. Обложен е примерно при стомашни заболявания, заболявания на гърлото и др., както и цвета също е от значение.
Цитирай

Варна

Забравих да спомена,че до сряда беше на АБ заради ларингит
Цитирай

Sofia

Понякога от АБ се нарушава PH на стомаха и езикът е обложен. В тези случаи се дава лактофлуор(за смучене)
Цитирай

Варна

Наблюдавам го,но засега няма никакви признаци на някакво заболяване.Дано да е било от АБ,а в понеделник задължително ще го заведа на лекар.
Цитирай

софия

Голямата ми от малка е почти постоянно с обложен език. Какво ли не предприемахме - нищо. Просто аз я наблюдавам и съм забелязала че при прием на определени храни и става така. А щом скоро сте и боледували - съвсем нормално е. Но наистина има връзка със стомаха и храносмилането според мен. Но ако няма нещо друго не се шашкай.
Цитирай

Sofia

Давй повече кисело млекце. Нали то съдържа уж живи бактерии, те ще помогнат да се оправи киселинноста на стомахчето, която АБ е нарушил.
Цитирай

И моята от малка е все с обложен език .А при вас може да е е от антибиотика .Намажи го с Дактарин ако имаш или със сода
Цитирай

Горно нанадолнище

От АБ  е  Peace Давай повече течности  Hug
Цитирай

Sofia

Течностите не оправят киселинноста в стомаха така както Лактобацилус булгарикус. Затова препоръчах лактофлуор.
Цитирай

Варна

Благодаря ви момичета.Този лактофлуор какво представлява?
Цитирай

Не забравяй да предлагаш повечко течности..
Цитирай

Sofia

Това са едни хапчета за смучене( съдържат бактерията лактобацилус булгарикус). Имат приятен вкус. Ако детето не може да смуче питай дали не се предлагат като сироп. Киселото мляко върши добра работа също, затова като се приемат АБ се дава  400гр. кисело мляко на ден.
« Последна редакция: нд, 06 яну 2008, 14:51 от ivben »
Цитирай

Варна

Благдаря ви Hug
Цитирай

Sofia

Сетих се и друго , понякога езикът е обложен ако има заден ринит. Хърка ли му нослето когато спи?
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора