Питанка за депресиите?

  • 2 602
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 336
Пак съм аз - днес май ми върви на пускане на теми.
Че съм си в перманетна депресия, така е.
Но на моменти съм просто изключително зле. Та въпросът ми е как излизате от тези моменти. Аз ям шоколад, огромни количества. Тези дни не само един дядо Коледа изядох ( Годзила едва ли може да ме стигне). Може да се каже, че малко ми помага, ама малко. После като се сетя обаче как се отразява на размера на д-то този шоколад още по - зле ставам. И така в омагьосан кръг. Вие какво правите? Дайте някоя свежа хрумка, че с този шоколад сто кила ще стана.

# 1
  • Мнения: X
Това е трета депресарска тема, която се пуска.
Мисля този път никой да не я изтрива.
А по темата - аз изтрещявам периодично - примерно с вино. После 1 седмица ми е добре. И така нататък.

# 2
  • Мнения: 2 863
Не знам  как, просто гледам някак сама да си дам кураж, понеже идеално знам какво блато е депресията и не искам никога да се окажа на дълбокото там...Та това ми помага... Преди като съм била зле, прсто си ревях, това ме облекчаваше и после си хвърля един душ, направя си кафе и така.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 999
И аз съм депресирана тези дни.
Какво правя ли?
Ей сега се пробвах да изрина терасата от снега /30 кв.м. е/ Успях да изчистя около 2 квадрата... Пробвах се да направя снежен човек - не става. Поседях в снега /буквално/ и се прибрах.  ooooh!
Ходя на фризьор... Flutter
Казвам това, което мисля във форума  Mr. Green
................................................ /това е цензурирано  Wink Mr. Green/



# 4
  • Мнения: 463
Пускам си весела музика и танцувам.Отивам по магазините.Играя на "не се сърди човече",Елица не обича да губи и става доста забавно.Обаждам се на един приятел който казва "леле каква си лигла,я се стегни".

# 5
  • Мнения: 1 731
Гледам да не мисля. Или да си купя нещо ново. Независимо какво.
Ако подходим по темата сериозно - пих антидепресанти година и половина.
Психиатър и терапия. Наложително беше. Confused

И нещо друго...Депресията е изключително сериозно заболяване, с което ви пожелавам да си нямате работа...вЕервайте ми - не е едното реване...

# 6
  • София
  • Мнения: 6 999
Сабина, права си Simple Smile

Ама е голяма красавица тази Вяра бе... Сгрява ми сърцето като я погледна. пу, пу, пу...

# 7
  • Мнения: 2 863
ох и аз тва щях  да пиша... пу пу.. не знам как ще я вардиш като порастне newsm78

# 8
  • Мнения: 1 731
Ама е голяма красавица тази Вяра бе... Сгрява ми сърцето като я погледна. пу, пу, пу...
Аха...добре, че е тя да ме радва, щото... Mr. Green
Как ще я вардя и аз не знам - дано не се метне на БНД-то, че тогава дупе да ми е яко. Sick
Ама отсега събирам пари за пушка, че ако някой постъпи с нея като с мен (да не чуе дявола baby_neutral), ще го застрелям като глиган по Коледа.

# 9
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Някъде из темите се мотаеше линк за онлайн пазаруване на оръжие, и Калашници имаше, да го търся ли Mr. Green

По темата - нищо ново няма да кажа, аз се заривам с работа, ама много baby_neutral
Всъщност така попаднах и на сегашните си работодатели преди 'амнайсет години, не ми беше достатъчно ангажиращо това, което за момента вършех, за да не мисля за глупости, заех се с допълнителна дейност. Та понякога има и такъв момент, дефектът се обръща в ефект. Не при всеки става обаче, а и аз по някое време като задобрях в областта се изтарикатих да мисля и работейки ooooh!

Сняг също съм чистила, рампата към гаража хич не е малка, а мъжете шофьори от блока обикновено седят, попипкват се и ме гледат или пък директно през снега с колите и организират една хубава ледена пързалка Twisted Evil. Но това е песен сега, в Панчарево чистех сняг от трева Crazy, страхотна терапия.

Също така съм ревала, филми съм гледала, музика съм слушала, обикаляла съм безцелно града с колата... ей-такива неща.

# 10
  • Мнения: 911
оооооооф, ей-на пак си дойдохме на темата  Wink

Сиси, абе какъв шоколад в примишлени количества, бе душо? Ти не кърмиш ли?

Иначе си е прекрасно средство шоколадът - образува щастие, спор няма (като не се замисля човек за д-то и други части, които далече по-бързо се повлияват от шоколада, отколкото главата, например...)

Ми аз...говоря по телефона. Прозвънявам де що има приятелка и мрънкам до насита; рева на майка ми по телефона, за да не товаря други (което хич не е благотворно, щото тя като правило ме овиква, и се получава още по-зле); ползвам и шопинг-терапия - обикновено си купувам поредния чифт обувки, които така и не иде ред да обуя, ама поне за момент се чувствам по-добре. Ама и това не е лек.

Имах един много черен период, в който в дамската ми чанта винаги имаше деанксит, от който накрая съвсем сумнамбулясах... абе, отврат е това депресията, както всички си знаем. И накрая се допитах до специалисти. Но не попаднах веднага на такъв, който да ми помогне. Даже първият, с когото имах два сеанса, ме накара да се чувствам много ужасно - не знам, може пък това да е било част от терапията; после обаче намерих една много читава психоложка, която мисля, че ми помогна много.
Може би най-доброто е да не се оставя човек да затъне много дълбоко, че излизането е ужасно трудно.

# 11
  • Мнения: 2 336
Кърмя, ама Ангелчо не се е оплакал от многото шоколад.

# 12
  • София
  • Мнения: 175
И аз залагах на шоколада, докато един приятел не ми изчете лекция на тема: Що е то бананът? Има ли полза от него и как стимулира отделянето на ендорфин? Оказа се напълно прав - бананите са плодовете на щастието и хапването на два-три от тях влияе на отделянето на повече ендорфин, което рефлектира върху настроението ни. Доста тъпо го обясних  newsm78
Исках да кажа с думи прости: като се почувствате смачкани, хапнете няколко банана и ще усетите положителен ефект. Понякога ги ям насила, но помагат гадовете  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 2 336
Аз и бананите много ги уважавам.

# 14
  • Мнения: 463
И при най-слабия намек за депресия,не гледай моля те"Море от любов".Даже мене днес ме депресира,добре че имам и шоколад и банани. #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт