Гоблени-LANARTE

  • 4 820
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Моля за помощ!!!Някои може ли да ми обясни как се шият тези кръстчета!!!Благодаря предварително!!!

# 1
  • Мнения: 141
Има тема само за гоблени.Попитай там.Сигурна съм, че ще ти отговорят.

# 2
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Това е тема : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=251995.320
но все пак...можеш да погледнеш и тук ; http://www.hintsandthings.co.uk/workshop/cross%20stitch.htm

# 3
  • Мнения: 2 923
кой гоблен искаш да шиеш?
И кое те притеснява ? Нещо с легендата ли?

# 4
  • варненка от София
  • Мнения: 4 877
И аз да ти кажа, защото в момента шия такъв гоблен. Понеже е много ситна панамата и за това кръстчето се шие през една нишка. Като го започнеш, ще влезнеш в час, сигурна съм, но началото е малко респектиращо.

# 5
  • Мнения: 18
мерси много!!!леко по леко схваштам!!! Hug  bouquet

# 6
  • Мнения: 178
И аз да ти кажа, защото в момента шия такъв гоблен. Понеже е много ситна панамата и за това кръстчето се шие през една нишка. Като го започнеш, ще влезнеш в час, сигурна съм, но началото е малко респектиращо.

Чакайте да се изложа.  Embarassed През колко нишки последно се шият кръстчетата? През 1 или 2??? На обикновена неразграфена панама аз шия през две нишки - иначе става много ситно... Има един друг вид панама, при която нишките са доста дебели и май точно тя е за шиене с кръстат бод - там шия през една. newsm78 Та как е правилно?

# 7
  • Мнения: 2 923
И аз да ти кажа, защото в момента шия такъв гоблен. Понеже е много ситна панамата и за това кръстчето се шие през една нишка. Като го започнеш, ще влезнеш в час, сигурна съм, но началото е малко респектиращо.

Чакайте да се изложа.  Embarassed През колко нишки последно се шият кръстчетата? През 1 или 2??? На обикновена неразграфена панама аз шия през две нишки - иначе става много ситно... Има един друг вид панама, при която нишките са доста дебели и май точно тя е за шиене с кръстат бод - там шия през една. newsm78 Та как е правилно?
правилно шиеш. Simple Smile
Онази за която говориш е Аида.
При нея не се прескача. Дупчиците са видими и е много лесно да се шие.
Има различни видове- и по-ситна , и по-едра, и цветна
Ето така изглежда

# 8
  • Мнения: 178
Е, добре тогава. Има надежда и за мен, значи.  Wink Благодаря за снимката! Точно това е, за което говорех!

Общи условия

Активация на акаунт