Как да заобичам готвенето?

  • 4 774
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 398
Абе не знам, ама всички добри готвачи и готвачки, които познавам, са все чревоугодници.  Laughing
Просто няма начин да обичаш вкусно ядене и да се задоволяваш с полуфабрикати или готови неща. Ако обикнеш храната, ще обикнеш и готвенето. Иначе просто няма как да стане.  Mr. Green

# 16
  • България
  • Мнения: 1 090
Как Сийке ,имаш право! Crazy
Аз наистина много не си угаждам през годината,то и килограмите ми са доста скромни,де,обаче като отида на гости на майка ми лятото ,веднага ставам "лакома"и напълнявам. У нас като няма кой да го наготви ,не ми се отваря апетит,пък аз съм зодия Телец,капризна съм,инат  и чревоугодник и хем ми се яде хубава храна,хем не ми се готви . Crossing ArmsНе ям кво да е иначе ,ама и не готвя! Mr. Green Виждаш ли "дълбоката" драма и противоречие тук?  Joy
Ама поне мъжа ми готви,та не съм се затрила хептен.. Laughing
"Записвам" се май в тази тема. newsm78

# 17
  • София
  • Мнения: 4 730
Абе не знам, ама всички добри готвачи и готвачки, които познавам, са все чревоугодници.  Laughing
Просто няма начин да обичаш вкусно ядене и да се задоволяваш с полуфабрикати или готови неща. Ако обикнеш храната, ще обикнеш и готвенето. Иначе просто няма как да стане.  Mr. Green
Е, явно в това ми е проблема  Thinking Яденето е необходимото зло за мен, от малка съм злояда.

# 18
  • Мнения: 385
Опитай да направиш еклерите на Иви. Много лесна за приготвяне рецепта - става за нула време, а няма цапане, месене, точене, втасване. За по-лесно вземи готов крем, например "Оле" на д-р Йоткер, вместо да правиш. Става за начинаещи и определено ще впечатлиш близките си с резултата. А реакцията им определено ще ти бъде стимул да продължиш да опитваш Wink, поне при мен това действа Hug.

Последна редакция: нд, 06 яну 2008, 23:00 от kalynka

# 19
  • Мнения: 145
Здравейте,

Значи записвам си следната рецепта за улесняване и о-приятняване процеса на готвене:

* Запис на рецепти на ястия, които са ми харесали от мами, баби, комшийки, махленки, форумки и пр.
* Хубава кухненска техника - печки, роботи, таймери и пр.
* Добро настроение, подкрепено от музика/филмче/друго забавление
* Лесна рецепта за приготвяне (поне в началото, после може и по-сложни)
* Предварително надъхване с красиво изглеждащи ястия (тук е момента да кажа: pina, снимките на приготвените от теб ястия ми събраха очите, евала!)
* Задължително чаша вино или друго питие за отпийване ( и за овкусяване  Wink)
* По възможност в компания, че е по-весело.

norah, със сигурност не си сама, не сме и само двете. Аз се сещам за още доста хора, на които тези съвети биха помогнали.

Момичета, много ви благодаря за подкрепата. Сбирам всички сили и се взимам в ръце и махам негативното отношение на пипане на сурово месо, миене на ориз, рязане на магданоз, дебнене на тенджерата и пр. от сорта. Просто гледайте следващия път като се пусне тема "Коя е любимата Ви глазура" как ще съм в топ 5 на отговорилите...  Mr. Green Тук вече се шегувам.
Настина БЛАГОДАРЯ! и ще се възползвам от лесни рецепти, които са публикувани тук.   bouquet  bouquet  bouquet

# 20
  • Мнения: 2 208
* По възможност в компания, че е по-весело.

За мен като че ли това е най-същественото условие, че иначе скуката е пълна....
Иначе готвя всеки ден, ама от немай къде - по задължение и без никакво желание!
Понятие като "да се храним красиво" и разни подобни, за съжаление, не присъстват в ежедневието ми.

Следя темата с огромен интерес!

# 21
  • Мнения: 99
На мен също готвенето ми е терапевтично и успокояващо! Също ми харесва, че така правиш от нищо нещо - много е интересно, и като ми се получи яденето и ми го харесат съм много щастлива! Рязането на хубави, добре измити зеленчуци ми харесва, разбъркването на печката, мириса на доматено пюре в тигана... абе супер си е! Докато готвя само и почти съм се наяла - пробвам от всичко по няколко пъти!!! Гледах вчера едно предаване по Евроком май за един мъж, който готвеше на едни строителни работници, ама така, джаста-праста и с голям мерак...Oliver's Twist се казваше. Е, и аз така готвя!!!
Идеята, че правиш нещо, което доставя радост по същността си, просто с това, че го има, е много готина - това ме вдъхновява. Преди да започна да живея сама, което стана на 22 години някъде, не можех да готвя грам, после опитах и много ми хареса. А бабите ми от малка ми предричаха, че нямало никой мъж да ме вземе, защото не съм била домакиня... ooooh! Laughing

# 22
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Знам , че на прощъпулника ми съм хванала лъжицата  Joy
Преди си мислех , че означава че само ще ям, но сега като се замисля и имайки предвид колко ми е приятно готвенето, май съм улучила в целта.
Аз не се притеснявам от критики, даже ми дават повече стимул следващия път да е по- добро изпълнението, отначало всички имат спадове, но никой не се е родил научен, наистина е важно нещо да ти харесва за да го правиш добре, но пък готвенето не трябва да се приема като задължение, храната носи радост.
Чети по често форума, има страхотни рецепти, придружени от картинки, коментари, опити, ще видиш че накрая ще се учудиш от себе си..Успех!!!

Последна редакция: пн, 07 яну 2008, 14:09 от Lindita

# 23
  • Мнения: 3 830
Харесва ми да готвя. Другата ми любима домакинска дейност е да мия и търкам нещо си.

Още повече заобичах готвенето, когато започнах да експериментирам.
Сега никога не изпълнявам точно дадената рецепта за някое ястие, а си добавям или махам разни неща, понякога променям самото приготвяне.

Пробвай да импровизираш и се надявам и при теб да подейства. Успех! Peace

# 24
  • Мнения: 1 505
До преди 1 година аз също не можех да готвя ама грам,понеже нямаше за кого.Сега вече когато се намерихме с мойта половинка сам изчела почти всички рецепти от тук и всеки ден приготвям нещо различно,и най-важното,че заради него го правя с огромно желание.И сега като се замисля,че преди не съм можела да готвя,се питам как не съм се научила преди това.Просто вече ми доставя удоволстие като е  за човек,който ще го оцени.

# 25
  • София
  • Мнения: 18 679
Ще бъда гадна - според мен, не ти иде отвътре, няма начин да го заобичаш. Цял живот ще го правиш по задължение, това е! Ами поне се обзаведи с механизирани помщници, та да ти отнема по-малко време. Боже, мене нищо друго не ме успокоява така, както правенето на тортички hahaha Виж, ютията като видя и ми призлява Sick

# 26
  • Мнения: 274
При  мен мощен стимул при готвенето е...ядът. Да, точно. Когато съм ядосана, майсторя най-вкусните неща, излизали някога изпод пръстите ми. Вдигнат ли ми кръвното - запрятам ръкави и влитам в кухнята. Точно снощи направих уникална торта......
Иначе ми помага да се настроя вкусната....упс, хубавата музика, обикновено нещо, което става и за танцуване. Кой знае каква гледка съм с черпак или бъркалка в ръка, поклащайки съблазнително бедра из кухнята..... Laughing

# 27
  • Мнения: 2 556
Аз готвя без проблем, като знам, че е за децата. И ми е кеф. Без деца ли сме, рядко готвя. Просто децата са ми единствения стимул за тая работа. Знам, че трябва да хапват хубава храна и ми е добре да я приготвям аз. И при баба си хапват само хубави неща, въобще в това отношение съм спокойна.

Обаче аз пък никога няма да харесам домакинската работа - чистенето най-вече. Върша си я ежедневно, няма как, но я ненавиждам. Живея в очакване на деня, в който ще връча това задължение на някоя подходяща жена и ще си отдъхна. Този ден наближава и това ме крепи. Simple Smile

# 28
  • Мнения: 884
Ох, малко граничи с мазохизма, ама ето и моя опит-години наред майка ми ме обиждаше-как за нищо не ставам, щото стаята ми разхвърляна, шкафовете ми , както казваше-котка да се окоти, няма да си намери котенцата, щяла свекърва ми да ме върне, като ме видела как съм с "две леви", а аз бях на 20, и ме интересуваше какво казва огледалото , преди да изляза...
 Омъжих се, толкова бях слушала за скучния семеен живот, за еднообразието на домакинята-нищо такова....Кухнята се оказа изключително приятно място, така, докато се опитвах да се докажа, че не съм вързана от никъде и за нищо, постепенно се научих да правя толкова много неща. Сега уча и майка си на някой от тях newsm48. Та думата ми е -намери си някой на който много държиш, и го накарай хубаво да те нахока колко си лоша, щом не можеш да готвиш. Crazy
 Или, мила, просто си гледай живота. Това наистина не е важно-готвенето  трябва да ти е за удоволствие, за да ти се получи добре. Ако не ти харесва-голяма работа, свиркай си и да не ти пука!

# 29
  • Мнения: 5 877
Не готви, като не ти е кеф.
Насила да се накараш да обичаш нещо - не можеш.
Ето, майка ми обича да извади съдържанието на бюрото или шкафа и да подрежда, да подрежда, а на мен ми се струва пълна загуба на време, обидно безсмислено.
За нея пък идеята да направя торта-замък (нещо, за което се вълнувам седмици по-рано и правя с огромно удоволствие) предизвиква само реакцията "да бе, ще се чанчиш". Изобщо готвенето й се струва досада.
Има различни хора, няма нужда да огъваме природата си.

Общи условия

Активация на акаунт