Как да заобичам готвенето?

  • 4 775
  • 94
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 24 467
Мързелът и липсата на любов към готвенето нямат нищо общо. Аз не обичам да готвя, но го правя, въпреки недолюбването на тази дейност. Та и аз мога да се посмея, но  на друго, като например подобна квалификация.  Laughing Grinning Joy

# 61
  • Мнения: 337
 [/quote]
Как да не е смешно бе Никол? Аз за главата се хванах какво количество жени не обича и не умее да готви. ooooh! Обаче да искат от мъжете си да бъдат перфектни могат. Laughing
Толкова бях шокирана, че някои "перли" зачетох на мъжа ми. Той също зяпна. Каза "българките са ужасно мързеливи, но аз си намерих единственото изключение". bowuu bowuu

Не сериозно, нечии съпрузи направо съжалих. Sick Взели си кукличка в къщи да не дават пари за улични. Laughing
[/quote]

Не обичам да влизам в спорове и не това е целта ми, но не мислиш ли, че между съпруга и готвачка има разлика. Или някой мъже си взимат жени за да заместят мама зад печката. Пази Боже, моят не е от тия. Думата жена не се изчерпва само с готвене и слугуване, който иска прислужница, моля да си наеме такава. Все още се справяме и без висене в кухнята с часове.
Да допълня, че умея да върша чисто мъжки работи и с удоволствие помагам, когато се наложи, но неща който не ми се отдават и не ме влечат не мисля, че трябва да върша.  Naughty
Радвам се, че имам МЪЖКА подкрепа в това отношение и съжалявам ако някои мъже са дресирали жените си по описания начин. Много жалко за жените тогава. Sick

# 62
  • Мнения: 46 403
xenia, кой е казал, че жената трябва да готви  Crazy това закон ли е някакъв?

Домашните задължения са си домашни задължения, делят се на броя на ползващите домакинството и всеки си гледа работата.

Явно мъжът ти го устройва да живее като на хотел, щом и на теб ти харесва, не виждам защо надничате в паницата на другите Sunglasses 

# 63
  • Мнения: 4 380
Цитат
Не обичам да влизам в спорове и не това е целта ми, но не мислиш ли, че между съпруга и готвачка има разлика.

Мисля, че между готвачка и добра домакиня има разлика. Първото е професия, второто- непреходна ценност за всяка съпруга. Идеалната жена за всеки мъж е добрата домакиня, идеалната любовница, добрия приятел и перфектната майка. Едно хубаво руско стихче на тази тема:

Ищу жену, способную создать
Уют в хлеву, в конюшне благодать,
Способную ничем не омрачать,
Способную при случае смолчать,
Способную понять меня, когда
Я не в себе, то есть всегда.
Способную бессмыслиц не плести,
Невиноватой говорить "Прости",
Способную и через год увлечь,
Шить и вязать, варить, тушить и печь,
Способную построить так бюджет,
Чтоб деньги были, даже если нет,
Способную читать мои стихи,
Способную прощать мои грехи,
Способную, короче говоря,
Жить с тем, чем столько лет являюсь я..........

# 64
  • Мнения: 24 467
Ама че интересни идеалистични представи. Моята представа за идеално дете, например, е: здраво, не плаче, няма претенции, играе си само, когато се налага, учи и напредва по- добре от връстниците си, не се кара с никого, държи се прилично винаги във всякакви ситуации и ... /има и още, много/.
Това, че моите, примерно, не са такива, определено не ги прави нито лоши деца, нито мързеливи такива.
То поетът затова си е поет, има право и може да мечтае за идеални и недостижими висоти, като, за разлика от нас, по- обикновените хора, може да се изрази и по съответния начин.  Laughing
Ами какво пречи пък в някои семейства мъжът да готви, ако това му харесва, а жената да печели повечко или да се грижи за семейния автомобил? Дали пък само поради нелюбовта си към готвенето тя може да се заклейми като мързелана?

# 65
  • Мнения: 2 908
Темата ти ме развесели.просто защото аз също толкова мразя да готвя,все едно  ме караш да чистя комини... Mr. GreenОбичам да гладя,да чистя,да мия,да пазарувам(нямам миална или каквито и да било улесняващи уреди)....не ми тежи,ама да готвя-това е най-омразното нещо на този свят-ама не се опитвам да започна да го харесвам-ами не става и не става...не е болка за умиране. Crossing Armsготвя,и да ти кажа-стават винаги вкусни работи-не съм се проваляла до сега,но готвя рядко и с огромна омраза Mr. Green(ако това е рецепта...)

# 66
  • Мнения: 17 546
Вие пък! Явно не познавате xenia! Тя за мен е "перлата" на форума! Съвършената жена - домакиня в кухнята, перфектната майка, уличница в леглото и дама в обществото! Мечтай си! bouquet Тъкмо си мислех, че покрай новия аватар е спряла да прави бомбастични обобщения и заключения и надеждите ми просто рухнаха... Tired

# 67
  • Мнения: 337
 [/quote]
Идеалната жена за всеки мъж е добрата домакиня, идеалната любовница, добрия приятел и перфектната майка.
[/quote]

Ами ние не Идеалните за къде сме тогава, голям резил ooooh!
 Joy Joy Joy

# 68
  • Мнения: 46 403
xenia, идеални хора няма, колкото повече се опитваш да си идеален във всичко, толкова повече ще се издъниш накрая.

Иначе за легендите за домакинята и т.н., мда, възможно е, ако жената е избрала това за професия- супер, но ако се прибира вечер в 19-20 ч. и има време само да хапне и за 1 душ, тогава е време да се сети в кой век живее.

# 69
  • Мнения: 6 167
Според мен ксения не е много права ( сефте  Twisted Evil)
Хубаво е една жена да е добра домакиня, наистина, но светът доста се е променил от времето на Есенин.
Аз в момента съм си 'вкъщи' , но ролята на домакиня ми е крайно чужда и още по-важно -  нежелана. 
Няколко часа на ден чета обяви за работа, уча, излизам и нямам много време да броя прашинките в/у телевизора.
Чистя с външна помощ, готвя прости неща, които да не ми отнемат много време. Наистина, обичам масата да е хубава и да е подредено, не мога да ям в хаос, но това дори не отнема време, просто се случва за някакви 3-4 мин. преди хранене.
Аз съм от жените, които един боб да сготвят няма да е напльоскан с черпака, а ще е хубаво и приятно.
Което не значи, че понякога просто избутваме багажа, за да отворим място на масата  Blush
Понякога като ме обхване специално насторение мога да се постарая за специална вечеря например.
Не си представям да правя 'специални' неща ежедневно, какво специално би имало в това. 

# 70
  • Мнения: 5 877
Описаната в руското стихотворение жена живее за чуждо удобство.
Не, мерси. Да бе, и "невиноватой говорить "Прости!"
Това не е самото съвършенство, това е изтривалка. Сори.

# 71
  • България
  • Мнения: 1 090
Другарче, само не разбрах кое е смешното  newsm78

Не сериозно, нечии съпрузи направо съжалих. Sick Взели си кукличка в къщи да не дават пари за улични. Laughing
Ами някой си вземат "куклички" за жени,други..хм, слугинчета,въпрос на вкус и естетика. Laughing
(Явно според теб има само два варианта в живота Wink)
А освен това темата не е "Мързи ме да готвя", а малко по друга.


# 72
  • Мнения: 1 263
И аз съм от тези,които не обичат да готвят.  Rolling Eyes
Тенджерата под налягане,печката с много функции за печене на ястия и нарязаните в големи количества подправки съхранени за дълго време в фризера улесниха значително готвенето и времето,което отделям за него.
От малка имам някакъв страх,че ако започна да се занимавам прекалено сериозно с него ще напълнея.
От 2 години готвя почити всеки ден,но не може да се каже,че съм станала по-голям ентусиаст в тази сфера.
Към авторката:Ти желаеш да заобичаш готвенето или да го улесниш(защото според мен това са две съвсем различни неща)?

Последна редакция: ср, 09 яну 2008, 15:06 от mummy

# 73
  • Мнения: 337
Амбицирах се и се насочвам към готварските теми на форума, че да спретна и аз нещо Laughing
Дано мамите, които това им е хоби не са се престарали и да са поместили нещичко лесно и за такива като мен.  Thinking

# 74
  • Мнения: 145
Към авторката:Ти желаеш да заобичаш готвенето или да го улесниш(защото според мен това са две съвсем различни неща)?

Ох, незнам дали са различни неща за мен.. В смисъл "заобичам" може би е твърде силно понятие при положение, че в момента не го "обичам", "не понасям" и пр. глаголи (не знам кой пасва най-подходящо). Целта е да не се дразня, че ми се налага да готвя, да готвя по-разнообразно, а това си мисля, че е свързано с улесненията, които някои от момичетата тук препоръчаха, вкл. и твоите са доста на място.

Междудругото настина докато беше в готварския, темата се развиваше по- надъхващо, защото дамите, които обичат готвенето даваха доста позитивни съвети. Докато тук се изброяваме кои не обичаме готвенето и влиянието е: "яяя, не съм само аз, нещо нормално е, що пък да си давам зор..."
"НЕВОЛЬОООО, невольооо"  Laughing Simple Smile шегувам се  Simple Smile

cotton4e, стига да търсиш, в "Готварския" има всичко. Успех! Скоро ме чакай и мен там, първо да си сбера оборудването  Wink (Пак се шегувам  Simple Smile )

Общи условия

Активация на акаунт