Какво е усещането по време на секциото?

  • 27 928
  • 212
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 546
Моето секцио беше с пълна упойка и за мен най-гадно беше раздвижването  #Crazy като седнах на леглото с 300 зора ми спря дъха...едва се надигнах и направих 5 крачки и обратно в леглото....но няколко часа по-късно вече стъпвах доста по-смело.
На следвашия ден ми донесха беба и ..забравих и болка и опъване и всичко Peace

# 31
  • Мнения: 51
Здравей,
нищо не се усеща, единствено накрая ми натиснаха корема за да измъкнат бебето. Като почна да ме пуска упойката ме наболяваше доста, но ми слагаха обезболяващи и не съм имала проблеми. Станах след 12 часа, доста бързо се раздвижих. Няма страшно!  Hug Успех:)

# 32
  • Мнения: 668
това с кашлянето е много вярно!!!това беше най големия ми кошмар,нищо друго.бях с пълна упойка с две думи като станеш и вече си мама обаче кашлицата никога няма да я забравя!!!

# 33
  • Мнения: 357
мен ме хвана слабо упойката и през цялото време чувствах теглене, но поне беше кратко... един съвет пий много, ама много вода, с литри, че аз бях обезводнена и такова главоболие имах, че събрах всички лекари - адско е Close

# 34
  • Мнения: 922
Аз бях с пълна упойка и нищо не усетих.

# 35
  • Мнения: 405
Само да се  включа по въпроса с водата и главоболието.
След операцията, докато бях в реанимация /за 24 часа/ изпих почти 11  #Crazy литра вода. Бях безумно жадна и непрекъснато се наливах, а устата ми беше все пресъхнала.  Добре че имах катетър  Joy
На третия ден се събудих с най-кошмарното главоболие в живота ми  ooooh!

Мисълта ми е, че явно не винаги водата помага, явно си е до организъм, незнам.

# 36
  • Мнения: 33

Daniela75 e описала някои моменти по-подробно и точно  Peace явно сме раждали в една и съща болница  newsm03

Успех   newsm51

Аз раждах в Токуда
Да, за Токуда става въпрос  newsm10

# 37
  • Мнения: 2 000
Аз раждах секцио с пълна упойка, тъй че нямам спомени от самото раждане.
Обезболяваха ме с аналгин и то еднократно. Болките след операция изобщо не са големи. А станах да следващия ден след операцията.
Леко раждане ти пожелавам.

# 38
  • Мнения: 1 477
Родих със спинална упойка.Усетих само когато хирурга издърпа малкия.От момента в който изрева загубих ума и дума  Crazy.След като излязох от упойката не чувствах силни болки.Единственото неприятно усещане беше да не си чувствам краката.Но то отмина бързо след операцията.Вода ми дадоха само няколко капки по време на операцията.Но я повърнах...
Няма нищо страшно в цялата процедура.Важното е да си спокойна.Леко раждане!!!

# 39
  • Мнения: 8 999
По време на операцията не чувствах нищо, само че някой ме дърпа, но без болка. Като излизах от упойката започнах да се треса от студ, помолих да ме завият и с 5-6 одеала успях да се стопля. Лежах си мирно и тихо 24 часа, а после ме раздвижиха. Болка нямаше, защото си пиех редовно аулин, само имах ужасното усещане,че ей сега ще ми се отвори коремът и червата ще ми изтекат на пода /но това е само усещане, няма нищо общо с действителността/. Повече ме беше страх, отколкото ме болеше. Наистина, има дискомфорт при ставане и лягане, но до края на престоя в болницата /5 дни/ и това изчезна. Добре е да се движиш възможно най-много, но без резки движения, да пиеш много течности /дори и насила по 3-4 литра дневно поне/. Аз си бях купила една самозалепваща превръзка за раната - много беше удобно. Преди да влезеш в болницата, осведоми се дали имат от най-тънките катетри. Ако нямат, си купи от аптеката - така ще си спестиш много неприятни моменти при първото пишкане след като ти махнат катетъра. На мен при второто секцио не знам какъв катетър ми бяха сложили, но първото ходене до тоалетната беше по-болезнено от всичко, за което бих могла да си помисля, буквално виех и ревах със сълзи. При първото секцио нямах такъв проблем, защото сестрата, която ме подготви, специално ме уведоми, че ще ми сложи най-малкия катетър, защото съм й била симпатична. Ето тази болка беше най-силната болка, която съм усетила за две секцио.
Успех!

# 40
  • Мнения: 3 268
Треперенето след операцията не е задължително Peace Треперят и нормално родилите, но пак не всички.
Аз съм от треперещите.Желая ти леко и успешно раждане.По темата няма да пиша,защото не е за писане моето.

# 41
  • Мнения: 3 395
Аз въпреки,че много ще ме упрекнат сигурно бих ти препоръчала пълна упойка,за да си спестиш всички неприятни усещания като дърпане,задушаване и разни там-заспиваш и се събуждаш с бебе,разбира се ролята на анесезиолога е много важна,ако ти е дозирана правилно упойката няма нито глава да те боли,нито да трепериш,нито нищо-ако трябва си пати допълнително за хубава упойка,защото определено има разлика-аз бях с много хубава и много добре ми понесе(да чукна на дърво!),а момичета имаше след мен пак с пълна-излизането от упойк и след тов абеше кошмар поне отстрани. Аз веднага след като ме събудиха(е да речем след около 5 мин) вече четях надписите в стаята PeaceА ме беше много страх именно от пълната упойка,но предпочитам пред усещанията за спиналната и бърникането-възстановяването и болката след това мисля,че са еднакви и при двата вида упойки,боли си няма лъжа-и като дърпане е и като прерязванено това за ранното раздвижване е вярно.Моя съвет е да с еналиваш максимално с мин.вода да се изчистиш по-бързо от упойката и да не припаднеш при1-вото ставане,защото организма така реагира доста често-при мене нямаше проблем,само замайване,но аз 1-во се изправих в леглото,поседях така известно време и чак на другия ден станах права,поседях така и вечерта вече се поразходих из стаята-всичко умерено и постепенно! За щастие след 5-ия ден вече взех да позабравям операцията PeaceРазбира се много зависи и от хирурга Peace желая ти успех и леко раждане каквото и да избереш,и да знаеш,ченаистина всичко се забравя-аз бях голяма бъзла в това отношение! А и да кажа-след операцията си искай обезболяващи-на мен ми биеха Лидол мисля,че 1-вия ден след това вече сама отказвах-търпи се!

# 42
  • Мнения: 1 325
Благодаря ви за отговорите момичета!Аз ще съм с епидурална упойка , тук пълна почти не слягат, може би няма да съм с външни шевове, тук слагат или нещо като телбот или залепваща лепенка която махат на седми осми ден, даже и клизма не правят а е желатено да си сложа една глицеринова свещичка в деня преди операцията, честно да ви кажа най много ме е страх от катетара и абокада, вените са ми най слабото място и направо умирам от ужас да ми забиват нещо там Sad

# 43
  • Мнения: 3 395
Благодаря ви за отговорите момичета!Аз ще съм с епидурална упойка , тук пълна почти не слягат, може би няма да съм с външни шевове, тук слагат или нещо като телбот или залепваща лепенка която махат на седми осми ден, даже и клизма не правят а е желатено да си сложа една глицеринова свещичка в деня преди операцията, честно да ви кажа най много ме е страх от катетара и абокада, вените са ми най слабото място и направо умирам от ужас да ми забиват нещо там Sad
не се притеснявай въобще,бодването е за секундипъки това е предимството на абоката-слагат го веднъж,няма все да те дупчат я,катетъра е неприятен-да,но и това поставяне е около минутка-даже и по малко,кураж-даже съм сигурна,че после ще намираш и комични моменти в раждането си-колкото и да те е страх,аз бях голям гипс и оревах всичко докато родя,а после като се върнах назад видях,че даже е било забавно-прочети темата:"смешно ли е раждането",аз и там съм писала,ще ти е от полза Hug

# 44
  • Мнения: 4 371
Е, ти щом клизмата ще избегнеш си една крачка напред. Много ми беше гадна тази процедура Crazy

Общи условия

Активация на акаунт