Какво е усещането по време на секциото?

  • 27 926
  • 212
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 451
Не се усеща никаква болка. Моите усещанив бяха по-скоро натиск и подръпване. Слагат задължително обезболяващи, най-често течен аналгин. Който на мен не ми помагаше особено при болката. Затова вторият път се уговорих с опероращият ме гинеколог за някакви по-силни обезболяващи и бях много доволна.

# 46
  • Мнения: 1 586
Аз раждах секцио по спешност с 8см. разкритие.От секциото нищо не усетих защото бях с пълна упойка,но подготовката за операцията ми се видя цяла вечност,виж контракциите - тях определено ги усетих.......................... ooooh!Станах на следващият ден.важно е да се движиш.Обезболяващи слагат постоянно - не се притеснявай.Успех! Peace

# 47
  • Мнения: 806
Подновявам темата, че е интересна.

# 48
  • Мнения: 4 335
Подновявам темата, че е интересна.
Не се бой толкова,вси4ко ще мине добре HugДнес те заси4ам и с друг вьпрос за секциото WinkС каква упойка ще си Thinking

# 49
  • Мнения: 518
Аз родих нормално и като ви чета никога не бих решила доброволно да родя секцио. Shocked Не знам другите жени как се навиват на подобно нещо. Извинявам се, че се намесвам в тази тема с подобно мнение.

# 50
  • Мнения: 2 334
Аз раждах секцио със спинална упойка.Като ми поставиха упойката усетих затопляне между краката и изведнъж не усещах нищо от кръста надолу.По време на операцията усещах все едно ме люлат лекичко  Mr. Green нищо друго и само когато вадят бебето леко натискане за да излезе бебето през разреза.След като ме пусна упойката усетих лека болка и ми биха обезболяващи които ме държаха почти до сутринта.Мой съвет пий много вода и се движи колкото можеш повече Peace

# 51
  • Мнения: 91
ами почти нищо не се усеща само дърпане няма болка при мен само като вадиха бебето анестезиолога го избута и ме натисна пред ребрата само това беше по неприятното станах на следващия ден при раздвижването бонаболва малко но не е болка за умиране, бият някакви обезболяващи но май няма кой знае какъв ефект  Tired Peace

# 52
  • Мнения: 1 701
Не усещах никаква болка, само на моменти яко дърпане и теглене, чак ми стана лошо...  Sick
Няколко часа след това ми вливаха обезболяващи, а като започна да боли много, си поисках инжекция течен аналгин, че не се търпеше...  Rolling Eyes

# 53
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 847
Отговорите са доста подробни и описват в общи линии усещането.
Исках само да вметна, че на мен анестезиологът ми каза да НЕ пия нищо поне 4 часа след операцията. Не знам каква е целта на това, но го спазих. Нямах никакви странични ефекти от упойката (спинална) - нито треперене, нито гадене, нито главоболие.

# 54
  • Мнения: 388
Аз родих нормално и като ви чета никога не бих решила доброволно да родя секцио. Shocked Не знам другите жени как се навиват на подобно нещо. Извинявам се, че се намесвам в тази тема с подобно мнение.
Понякога въпросът не е до "навиване", много често се налага по медицински причини.
Бебето ми беше разположено със седалището надолу и се наложи секцио. Страх ме беше за  момента на биенето на упойката - задържах дъха си, а то се оказа, че в І-ва АГ е абсолютна рутина - не я усетих. Дръпнаха ми зеленият параван и след 6-7 минути чух " Честита мома"  Simple Smile . Усетих само едно подръпване. След 15-на минути започнах да треперя, после разбрах, че е от банките - температурата им е по ниска от телесната и затова ти става студено. В реанимацията ме завиха с две одеяла и след това съм заспала. Когато ефекта на обезболяващото премина усетих силни болки при опит да се обърна на другата страна. Раздвижиха ме след 20ч. Но първите дни се чувствах безпомощна - болеше ме при сядане, при лягане - нормално - коремните ти мускули са срязани. Трябва да се пият поне 1,5-2л. течност на денонощие. Много е полезен сокът от ябълка - все пак има някакви калории, аз лично умирах от глад, а диетата е ужасна и малко като количество. За да се предотврати главоболието вследствие на упойката ми препоръчаха Солпадейн. Операцията ти напомня за себе си ок.10-на дни, след това ти остават само малкото същество, което от онзи момент е преобърнало живота ти на 180 градуса. Когато ставаш майка боли, независимо как ще родиш. Леко раждане!

# 55
  • Мнения: 806
Подновявам темата, че е интересна.
Не се бой толкова,вси4ко ще мине добре HugДнес те заси4ам и с друг вьпрос за секциото WinkС каква упойка ще си Thinking

Ами май са ме хванали хормоните и страхът.  Ще е с епидурална упойка.  Има още много време, но започнаха да ме налитат едни мисли...

# 56
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Нищо не усещах. От упойката ми беше топличко и приятно, леко ми се доспиваше. Слушахме радио ZROCK и си приказвахме с екипа.  Simple Smile
Не ми е ставало лошо, не съм усещала дърпане.

# 57
  • Мнения: 806
махам линка по желание на Дуци - Гадни снимки, няма да плаша момичетата!

Ето снимки които намерих за секциото - направо се ужасих.  Но повечето мами казват, че белезите им не са лоши.

Последна редакция: вт, 23 сеп 2008, 16:27 от Албена13

# 58
  • Мнения: 4 371
Албена, май е по-добре да изтриеш тоя линк. Снимките са умопомрачителни просто.

# 59
  • София
  • Мнения: 6 011
То и на тези снимки има не лоши белези също, не всички са ужасни. Просто са снимани много отблизо и като го видиш така направо се шокираш.

Не се притеснявай излишно отсега, моят белег вече не се забелязва, с цвета на кожата е и е толкова ниско долу, че можеш да си носиш всякакъв вид бельо и бански баз проблем.

ПП. Разреза ми не е шит с отделни конци, а се един цял, минаващ отвътре.
То всъщност не е конец в истинския смисъл на думата, а нещо сато рибарска корда. От двата края на разреза имаше две пластмасови копчета, които го държаха.
Този вид шиене явно е много щадящ откъм белези, защото като цяло разреза и белега е изключително тънък.

По-добре говори с оператора като дойде времето какъв точно шев ще ти направи, този вид ми го предложи моят лекар, доверих му се и много се радвам, че операцията ми изглажда толкова добре.

Общи условия

Активация на акаунт