Какво е усещането по време на секциото?

  • 27 924
  • 212
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 325
Мамчета другата седмица ми предстои секцио и да ви попитам , чувствахте ли нещо по време на операцията и ако да на какво оприличавате усещането?А след колко време станахте после и обезболяваха ли ви с нещо?Благодаря ви предварително Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 4 423
Нищо не усещах, само когато вадеха бебето ми спря дъха за миг, но не е страшно.
Станах след няколко часа и исках да се разхождам, не ме е боляло страшно, а само като дърпане, слагат аналгин не се тревожи. Hug
Само ще ти кажа, че преди 17 години раждах нормално - никога в живота си не изпитах такава болка след това.
Още 10 пъти бих родила секцио.
Успех и най - здравото и красиво бебенце ти желая!  bouquet Hug

# 2
  • Мнения: 377
Не чувстваш нищо, защото си с упойка.Аз бях със спинална, но усещаш, ако тва е точната дума като вадят бебето мисля, едно дърпане
тоест че го издърпват. Поне аз това усетих - се едно ти вадят нещо, наместват нещо. Малко гадничко звучи , пък и като си го представяш .... Но иначе няма нищо страшно.УСПЕЕЕЕХ. ЗДраво бебче!

# 3
  • Мнения: 1 369
От един момент нататък треперех много силно. После ми казаха, че било нормално, обаче аз не знаех и бях много уплашена. Когато са ме шиели, усещането ми беше все едно някой ми е седнал на корема. Болка обаче не съм усещала. Раздвижиха ме на другия ден, но моето секцио беше вечерта. Слагат обезболяващи в началото. Не се притеснявай от секциото, то минава и се забравя. Стискам ти палци за едно хубаво бебе следващата седмица:)

# 4
  • Варна
  • Мнения: 161
Аз бях с пълна упойка.Не усетих нищо.Станах на вторият ден. Усеща се точно като дърпане. Посъветваха ме и да ме боли да се движа за да зараства правилно ( не знам дали правилно се изразих) и да не е цял живот да ми дърпа и да усещам дисконфорт. Във Варна в АГ бият обезболяващи редовно.Ставах и правех люлеещи движения с таза и отделно упражнения в леглото по препоръка на една от докторките.
Пожелавам ти здраво бебе и бързо възстановяване.
Успех

# 5
  • Мнения: 10 975
Аз бях с епидурална упойка. Легнах на операционната, сложиха ми упойката, дръпнаха ми зелената завеска пред очите и зачаках събитието да започне. По едно време попитах анестезиолога, който стоеше до главата ми, ще ме заболили, когато ме срежат, а лекарката се обади: "Че ние те срязахме преди 10 минути" hahaha Усещането беше все едно ти масажират корема, даже беше приятно и успокояващо. Peace После в реанимацията ми биха обезболяващо, което ме държа няколко часа и ме приспа. Вечерта отново ме обезболиха и цяла нощ спах дълбоко. Раздвижиха ме едва на следващия ден (24 часа след операцията), макар че бях готова и исках да стана още предната вечер. Вярно е, че щом те раздвижат, е хубаво да се движиш колкото се може повече. Така ще се възстановиш по-бързо и леко и дискомфортът ще изчезне.
Нямах болки и оплаквания нито по време на секциото, нито след това. Първите 2-3 дена усещах леко придърпване от шевовете, но не беше болезнено и гадно. Възстанових се много бързо.
Не се притеснявай за секциото, не е страшно! Успех и да си гушнеш едно хубаво и здраво бебче!

# 6
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз бях с пълна упойка.Не усетих нищо.Станах на вторият ден. Усеща се точно като дърпане. Посъветваха ме и да ме боли да се движа за да зараства правилно ( не знам дали правилно се изразих) и да не е цял живот да ми дърпа и да усещам дисконфорт. Във Варна в АГ бият обезболяващи редовно
Пожелавам ти здраво бебе и бързо възстановяване.
Успех
Също ама мен си ме болеше, аз малко не търпя на болка де.Обаче ако раждаш с пълна упойка да знаеш като ти се докашл после, не го прави нормално, в смисъл не се отпускай много.Аз като се събудих много ми дразнеше на гърлото (от тръбата)и си се изкашлях като хората, а болката от това си беше доста гадна...
Леко раждане и здраво бебче  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 405
Първо ти бият упойката и започват да ти се затоплята краката и да ти става хубаво и леко.
После започват с разрезите, от което нищо не се усеща.
Когато вадят бебето се усеща как го вадят - като дърпане. Хич не боли, просто е малко странно, но след това веднага си виждаш бебчето  Heart Eyes

Бързо възстановяване ти желая и здраво бебче  Hug
Аз като се събудих много ми дразнеше на гърлото (от тръбата)и си се изкашлях като хората, а болката от това си беше доста гадна...
Е да, кашлянето, кихането и смеенето са си кофти преживяване първите няколко дни, но бързо минава.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Първо ти бият упойката и започват да ти се затоплята краката ......

 Peace


Дали само при мен бях доста неприятните усещания незнам, но аз бях със спинална упойка и дори не разбрах кога започна операцията. После започнаха яката да ме натискат по корема, явно за да извадят бебка и това ми беше много неприятно, мога да кажа даже че си ме заболя (непосредствено под гърдите - там нямах упойка), и много ми опъваха корема  Shocked имах чувство че ще го разкъсат  Rolling Eyes. След операцията не съм изпитвала кой знае каква болка. Единственото което ме боля беше контрахиращата матка и това през целия ден. Обезболяваха ме с Профинит мисля че се казваше  newsm78. Станах на следващия ден. Такава е практиката в болницата, пък и не се чувствах способна да ставам още същия ден. На четвъртия ден след операцията, все едно не бях оперирана. Нищо не ми опъваше, чувствах се отлично  Laughing Леко раждане и здраво бебче   bouquet

# 9
  • Мнения: 351
Аз бях с пълна упойка!От самата операция нищо не разбрах ама след това,когато излязох от упойката беше ад.... CloseДа не говорим че ме караха(и не само мен)да си копувам Аулин за болките.#Cussing outОбезболяващи-аналгин,ми сложиха след операцията после сама да се оправям!Болките ми бяха токова ужасни че първият ден ходех като прегърбена бабичка!
Да те успокоя че едва ли ще ти се случи подобно нещо!Аз живея в дивия северозапад така че това е положението.... Wink
Вече съм позабравила болката,пък и дори съм се навила за второ. Grinning
Успешна операция и едно здраво и хубаво бебче! Peace Grinning

# 10
  • Мнения: 636
Аз раждах със спинална упойка. Като я бият, започва затопляне на краката и постепенно започваш да не усещаш тялото си от гърдите надолу. Разреза изобщо не се усеща. При вадененто на бебето усещаш дърпане, люлеене, но в никакъв случай болка. Шевовете също не болят. Упойката трае още около час-два след операцията и през това време се чувстваш на седмото небе, защото имаш бебе и няма никаква болка Peace. Като излязох от упойката започнаха болките, защото матката контрахира. Биеха ми непрекъснато аналгин. При някои момичета тези болки не са никак силни, но мен ме болеше. Въздържай се от смях, кашляне, кихане и резки движения, защото усещането е доста неприятно. Оперираха ме следобяд и затова станах на следващия ден. Първото ставане е най-болезнено...като го преодолееш, не спирай да се движиш. Колкото повече вървиш, толкова по-бързо ще се възстановиш. На четвъртия ден бях забравила, че съм оперирана.
Няма нищо страшно! Не си мисли от сега какво ще е! Мисли само за това, как ще гушнеш бебчето Hug Стискам палци всичко да мине ок и да имаш най-слънчевото бебенце! Peace

# 11
  • Мнения: X
Усеща се дърпане и ровене из корема, по едно време имах чувството, че ще падна от масата, точно преди да я извадят, като от натиска върху стомаха почва да ти се гади ама много силно, почти непреодолимо. Чак болка не бих казала, усещах нещо, като да речем разтягане, какато като имаш мускулна треска и не се натоварваш, усещаш една лека умора в мускулите.
Не е страшно, не се притеснявай, пък и бебето се вади на петата минута и след това изобщо не можеш да мислиш за себе си. Дават ти да го гушнеш....... абе няма страшно, стискам ти палци!  bouquet

# 12
  • Мнения: 287
Ами нищо почти не усещаш. Едно опъване и дърпане докато вадят бебето. Яко натискат корема и гръдния кош докато избутат бебчо през среза.
Правят се вливания, при мен бях 4 банки, от които започваш да трепериш. Аз бях със спинална или епидурална (така и не знам коя от двете) упойка.
След секциото 24 часа си в реанимация, където не ти дават да ставаш, след което те раздвижват и те карат да отидеш по малка нужда (тъй като 24те часа в реанимация си с катетър).
Зорът е след секциото, там понаболява първия ден.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 894
Аз бях със спинална упойка, която горещо ти препоръчвам да си избереш. Нищо не се усеща по време на операцията, само леко придърпване като извадят бебето (на 10-тата минута от началото на операцията)  и веднага ти го показват - вълшебен миг  Heart Eyes !!! После те шият за още 30-40 мин. - няма никаква болка! Единствено след като извадиха бебето, рязко ме заболя главата, но само за около 2-3 мин., обясниха ми, че това се дължи на някакъв медикамент, който вливат веднага след раждането на всички родилки. Каквото по-различно усетиш, казвай на докторите! Иначе упойката те държи около час и нещо, като почне да те отпуска, тялото ти почва да трепери, без да усещаш студ или нещо друго, но това е нормална реакция на организма и се преживява. Задължително 24 часа си в реанимация, през което време трябва да изпиеш 4-5 литра вода - колкото повече, толкова по-добре, за да може лесно да ти се отмие упойката от организма и да нямаш нежелани главоболие, гадене или виене на свят; можеш да си вземеш и кутия ябълков сок, но само такъв ти дават.
 Бият обезболяващи на три пъти (поне при мен беше така), а на другата сутрин те изправят на крака, правиш първите крачки с помощ от акушерките. Колкото повече се движиш, толкова по-бързо ще се възтановиш - аз на шестия ден  като ме изписаха, сама си карах колата от болницата до вкъщи!

Успех и ти пожелавам едно здраво и красиво бебче!   bouquet

Последна редакция: нд, 06 яну 2008, 10:05 от Kally May

# 14
  • Мнения: 478
Аз бях с пълна упойка!От самата операция нищо не разбрах ама след това,когато излязох от упойката беше ад.... CloseДа не говорим че ме караха(и не само мен)да си копувам Аулин за болките.#Cussing outОбезболяващи-аналгин,ми сложиха след операцията после сама да се оправям!Болките ми бяха токова ужасни че първият ден ходех като прегърбена бабичка!
Да те успокоя че едва ли ще ти се случи подобно нещо!Аз живея в дивия северозапад така че това е положението.... Wink
Вече съм позабравила болката,пък и дори съм се навила за второ. Grinning
Успешна операция и едно здраво и хубаво бебче! Peace Grinning
Ами аз съм от Пловдив и положението беше същото, опитвах седа си счупя ръката че да не усещам болката! Тъй че с добри болкоуспокояващи всичко е наред.

Общи условия

Активация на акаунт