Какво е усещането по време на секциото?

  • 28 011
  • 212
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 806
оххх мами, като ви "слушам" ......си представям нещо мн. страшно или съм голямо шубе.

И мен ме хваща страхът, но какво да правим, бебо трябва да излезе.  По добре мисли за срещата с малкото бобче, отколкото самата процедура.  Само това ме утешава,  Peace

# 136
  • Мнения: 6
Момичета,

може ли секциото да бъде без катетър? Този въпрос много ме вълнува!

# 137
  • Мнения: 1 226
zoie на мен ми казаха, че не може без катетър. Но са ми го слагали след  като съм заспала. Бях с пълна упойка. Нищо не усетих. Станах на 5я час. не болеше, чак толкова, колкото ме плашеха. Даже бях изненадана. Обезболяващи не съм ползвала. На следващия ден си взех дребната при мен.
Пак бих родила така, като гледах как се мъчи едно момиче с нормално.

# 138
  • Мнения: 265
Момичета,

може ли секциото да бъде без катетър? Този въпрос много ме вълнува!
Може Peace.Докторът,при който се чудя дали да раждам,ми каза,че при тях"Майчин дом Варна"вече практикували така,за да предотвратяват евентуални уроинфекции.
Аз пък да попитам,на някоя мама да са и махали миомен възел по време на секцио?

# 139
  • Мнения: 4 371
Имах миомен възел, доктора при който ходих на фетална ми го откри. Казах на тази, при който щях да раждам, той каза че така не се практикувало, а и до края на бременноста можел да се свие. Не ми го махна по време на операцията наистина. Скоро трябва да ходя на контролен преглед и ще го питам какво е положението Thinking

# 140
  • София
  • Мнения: 4 897
оххх мами, като ви "слушам" ......си представям нещо мн. страшно или съм голямо шубе.

Не се притеснявай, миличка! Наистина звучи много по-страшно, отколкото всъщност е! На мен пък нормалното раждане ми се струва ужас и половина, но сигурно и то не е толкова страшно, катосе преживее. Така е и със секциото. Страх при всички положения ще има и той е обусловен от факта, че ти предстои нещо, с което не си се сблъсквала до сега. Но е много важно да се опиташ да преодолееш този страх. Каквато е психологичната нагласа, такова е и изживяването!
Успех ти желая   bouquet !

Момичета,
може ли секциото да бъде без катетър? Този въпрос много ме вълнува!

Не мисля, освен ако няма някаква супер важна медицинска причина за това! При мен и поставянето и свалянето на катетъра не болеше изобщо.

# 141
  • Мнения: 571
Без катетър май не може!!На мен поне ми го сложиха след упойката защото най-болезнената част от всичко беше махането му #CrazyСвитки ми излязоха и после 2 седмици едва пикаех-така ме болеше!!!Това беше най-страшното!Упойката не боли после нищо не усещаш а аз лично нямах болки и след това макар че ми биха обезболяващи не по мое желание!Питах даже сестрата дали е нормално да не ме боли!!Тя много ми се смя!Ама наистина не ме болеше!Аз си представях егати канските мъки а то какво било!Да си кажа честно винаги ме е било повече страх от нормално отколкото от секцио!макар да е операция и не знам си какво!И нямаше нищо страшно!!Аз даже гледах клипчета за секцио/всичко  най-големи подробности/и знаех във всеки един момент какво точно ми правят! PeaceСега почти месец след раждането съм забравила колко ме е било страх!За болка не коментирам казах вече защо!Не се страхувайте момичета!Бебетата трбява да излязат а щом това се случи ще забравите не смао раждането ами и че някога сте били бременни Hug

# 142
  • София
  • Мнения: 6 011
Мен също най-големият страх ми беше от клизмата и катетера.  Laughing
За клизмата се пазарих като циганка на Кирков и в края на краищата вдигнаха ръце и не ми направиха, просто ми предписаха очистително да пия предишният ден.
За катетера обаче бяха категорични, че няма да се спазарим и ми сложиха. Не болеше нито слагането, нито махането.
И да ви кажа честно - много им бях благодарна, че ми го сложиха. Да викам през 5 минути някой с подлога след като не можеш да ставаш няколко часа, пък и ставането после си е малко трудно - би ми било по-унизително. А и си представям в някоя голяма болница с много родилки кой ли пък ще се яви да ме обслужи бързо?
Иначе филмчета за самата операция обичам да гледам и сега, въобще това е нещо, което не може да ме уплаши.

# 143
  • Мнения: 371

Аз пък да попитам,на някоя мама да са и махали миомен възел по време на секцио?
[/quote]

На мен не,но на две от момичетата,с които бяхме в реанимация,да Peace
През цялата бременност са им го следили и всичко е било планувано

# 144
  • Мнения: 5 591
Момичета,

може ли секциото да бъде без катетър? Този въпрос много ме вълнува!
Може.На мен не  ми сложиха  катетър.

# 145
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Момичета,

може ли секциото да бъде без катетър? Този въпрос много ме вълнува!
Може.На мен не  ми сложиха  катетър.

В такъв случай след операцията къде пишкате? newsm78 В подлога ли ?

# 146
  • Мнения: 2 149
Аз имам само хубави спомеми от моето секцио.Нищо не усетих,катетъра не ми беше неприятна процедура,възтанових се бързо и т.н. За съм с две ръце Wink

# 147
  • Мнения: 5 591
Момичета,

може ли секциото да бъде без катетър? Този въпрос много ме вълнува!
Може.На мен не  ми сложиха  катетър.

В такъв случай след операцията къде пишкате? newsm78 В подлога ли ?
Да в подлога.

# 148
  • Мнения: 78
ami azsa6to bqh sas sekcio ,no predi 10 godini,sega pak 6te sam s planovo.po vreme na samoto sekcio ni6to ne se use6ta.ka4vat te na masata za operacii,biqt ti palna upoika i sled 1 minuta,ve4e spi6 seriozen san.se6tam se 4e kogato sa izkarali da6terq mi aku6erkata mi bie6e 6amar4eta  za da me sabudi i da mi kaje 4e imam momi4ence.no ob6to vzeto 2 dena samo spi6-taka te unasq taz upoika.... a sled tova si stavah spokoino,savsem leko se 4uvstvaha 6evovete,daje do 8 den v bolnicata bqha padnali koncite.vsi4ko minava........i ima6 edna golqma radost v ka6ti.uspeh na vsi4ki mami-ne se strahuvaite,kura6-posle vi 4aka malka,malka usmiv4ica. Hug

# 149
  • София
  • Мнения: 4 897
ami azsa6to bqh sas sekcio ,no predi 10 godini,sega pak 6te sam s planovo.po vreme na samoto sekcio ni6to ne se use6ta.ka4vat te na masata za operacii,biqt ti palna upoika i sled 1 minuta,ve4e spi6 seriozen san.se6tam se 4e kogato sa izkarali da6terq mi aku6erkata mi bie6e 6amar4eta  za da me sabudi i da mi kaje 4e imam momi4ence.no ob6to vzeto 2 dena samo spi6-taka te unasq taz upoika.... a sled tova si stavah spokoino,savsem leko se 4uvstvaha 6evovete,daje do 8 den v bolnicata bqha padnali koncite.vsi4ko minava........i ima6 edna golqma radost v ka6ti.uspeh na vsi4ki mami-ne se strahuvaite,kura6-posle vi 4aka malka,malka usmiv4ica. Hug

Ами аз също бях със секцио, но преди 10 години, сега пак ще съм с планово. По време на самото секцио нищо не се усеща. Качват те на масата за операции, бият ти пълна упойка и след една минута вече спиш сериозен сън. Сещам се, че когато са изкарали дъщеря ми акушерката ми биеше шамарчета, за да ме събуди и да ми каже, че имам момиченце. Но общо взето 2 дена само спиш - така те унася таз упойка ...........а след това си ставах спокойно, съвсем леко се чувстваха шевовете, даже до 8 ден в болницата бяха паднали конците. Всичко минава......... и имаш една голяма радост в къщи. Успех на всички мами - не се страхувайте, кураж - после ви чака малка, малка усмивчица  Hug


ПИШЕТЕ НА КИРИЛИЦА !!!

Общи условия

Активация на акаунт