Какво е усещането по време на секциото?

  • 28 072
  • 212
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 6
За катетъра - да, слагат го, когато си в упойка, но имам операция преди няколко години и от тогава имам хроничен цистит.....Затова мисля, че ще настоявам да съм без катетър. Ако може някой, който е бил без катетър да се включи и да разкаже по - подробно:)

# 151
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Странно  Wink бях със спинална упойка , всичко е като на кино, само слушаш и наблюдаваш. Чуваш първия плач на рожбичката си, дават ти я да си я гушнеш и се заемат с теб. Катетър нямаше , както и  клизма . След кото те закърпят Wink ти слагат памперс за възрастни и те местят с количка в стаята ти. Не ти се спи, не си уморена, остава кофти тръпката от това ,че си "без" крака за няколко часа. След 8 часа идват да те раздвижат  /ей, това си е гадно/ измват те, махат ти памперса Laughing и пак в кревата. После започваш да си ставаш сама, съвет : колкото повече се движиш толкова по-бързо се възстановяваш.Следващия ден започва с въпроса "Отделихте ли газове"  Joy Joy Joy

# 152
  • Мнения: 67
Чета ви и не мога да се начудя как така не ви е боляло докато са ви слагали катетъра, освен ако не е било след упойката де...Аз направо откачих от болка и по време на слагането и след това докато не ми сложиха упойката. Идеше ми да го махна! Почнах да се обаждам по тел на всички - на майка ми, свекърва ми, приятелки и да им рева на главите. А като го махаха пък изобщо не ме болеше, дори не усетих. А чета, че някои пък тогава ги е боляло. Явно е индивидуално. newsm78

# 153
  • Мнения: 822
По време на самото секцио нищо не усещах, естествено, защото бях с пълна упойка. Преди секциото ми правиха клизма (нищо особено), слагаха катетър (най-НАЙ–ужасното нещо на света, пищях от болка  Sad ), и ме мазаха с дезинфекционен разтвор, който страшно щипеше. Всички тези процедури се правят преди упойката, за да бъде бебето възможно най-кратко време изложено на нея. А, и абокат ми сложиха, но него на фона на всичко друго изобщо не го усетих. Вляха ми упойка и заспах. След като са свършили, ме събудиха и айде в стаята... Оттам нататък почнаха страшните болки, но аз бях с усложнения.
мари79, много гаден тоя катетър! После като го махаха, не усетих толкова, но като слагаха -  Sick  И на мен ми идваше да го издърпам!

# 154
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Преди 7 дни изживях секцио със спинална упойка. А преди 13 години естествено раждане. Вече като човек преживял и двете, съм с две ръце за секциото. Peace

# 155
  • Мнения: 826
Аз нямам опит, но братовчедка ми роди онзи ден - на 17-ти здраво момиченце (да и жива и здрава малката Райна) със секцио. Сподели, че докато е била в упойка не усетила абсолютно нищо. Но сега в дъзнание я боли доста повече т.е. последствията и болките са след самото раждане. Успех и не се притеснявай. Като видиш бебо ще забравиш всичко друго Grinning

# 156
  • Мнения: 255
Момичета, темата е много полезна за бъдещи мами  Hug В 32-ра седмица съм с близаници и ще раждам секцио. Спокойствието ми вече е нарушено от страха от операцията. Искам да родя с пълна упойка. При всички родили с такава упойка ли са слагали маркучи, боляло ги е гърло и т.н. Мислех си, че вече всички пълни упойки са съвременни без маски и т.н. само инжекция във вената. Аз имам две пълни упойки по 15-20 минути при пункции на яйцеклетки и беше само с венозна инжекция. Не съм имала никакви проблеми след това - нито гадене, нито главоболие. След лежането около час ставах и двата пъти и направо на ресторант, умирайки от глад. Относно катетъра - след трансфера на ембриончетата ми сложиха - болката беше ужасна. Трансферът е без упойка, но предпочитам упойка за катетъра. Забременях, но направих толкова тежък цистит, че може би вината е на катетъра.   bouquet

# 157
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Калианна, леко раждане ти желая!
Моят син също е Ин витро / ИКСИ.
Не се притеснявай от катетъра - няма да го усетиш. Hug
Относно упойката - мисля, че лекарят (анестезиолог) е този, който ще прецени, освен това момента когато вадят бебето е несравним.
Поздрави  bouquet

# 158
  • Мнения: 1 428
Кога са ми сложили катетъра не помня.Като ми го махаха не ме болеше.

# 159
  • Мнения: 287
Аз бях с "плитка" упойка.Сложиха ми пълна упойка ,но се събудих 2-3 минути по-късно.Лошото е ,че анестезиолога не разбра това и ме болеше адски през цялото време......Хубавото е ,че чух първия плач на сина ми. Grinning Така и не ми казаха защо се случи така.Допускам ,че еуфорията ,която ме беше обхванала предварително е виновна. Thinking Дори болезненото вкарване на катетъра го преглътнах стойчески, но докато вадеха бебето постянно го блъскаха. #Crazy То тогава какво ли не ме болеше.Че и въздух ми подаваха през твърде големи интервали....Ще спестя подробностите ,за да не психирам бъдещи родилки. Crazy
Та ,на  въпроса "Какво е усещането по време на секциото?" ,ще отговоря "Кошмар ,с много много хубав край".Това е моето усещане ,но съм изключение от правилото. Wink Не искам да плаша никого ,но е хубаво да се знае ,че и такива неща се случват. Peace Ако можех да раждам естествено ,бих го предпочела 1 милион пъти ,пред това ,което изживях. 
За възстановяването- на третия ден вече бях пушка! Grinning
П.П.:По време на операцията си повтарях , "какво раждане е ,ако не са "родилните" болки!" Laughing .

# 160
  • Мнения: 209
.....Та ,на  въпроса "Какво е усещането по време на секциото?" ,ще отговоря "Кошмар ,с много много хубав край".Това е моето усещане ......

 Peace

# 161
  • Варна
  • Мнения: 1 023
.....Та ,на  въпроса "Какво е усещането по време на секциото?" ,ще отговоря "Кошмар ,с много много хубав край".Това е моето усещане ......

 Peace
Peace Peace

# 162
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Бях с пълна упойка и не мога да отговоря точно. Но пък като си видях бебчето болката ми намаля моментално  Heart Eyes
Но поста на крокодил ме озадачи много Shocked. Не ми се иска да си представям, че бих могла да изтърпя всичко по време на секциото.

# 163
  • Мнения: 255
Крокодил направо ме изплаши с това нейно раждане  newsm78

# 164
  • София
  • Мнения: 803
kalianna и мойте гамени са от ИКСИ , родих ги точно на 40г. Секциото със спинална е за предпочитане според мен, ако не се налага нещо друго по мед. причини  Wink В съзнание си , купона е невероятен , а като видиш заветните слънчица наяве си на 7- то небе. Относно болката от катетера , прави сте всички , много коварна болчица, обаче от личен опит от предишна операция знам, че е въпрос на договорка с анестезиолога , първо да се постави упойката , после катетера. При мойто секцио не стана така , поради разнобой в редиците и бой кой точно да ми отвори корема  Laughing Laughing Laughing, толкова искана никога не съм била  Wink
Усещането по време на самото секцио  newsm78, бях предупредена да очаквам дърпане , влачене , нещо такова , честно казано нямах такива усещания, единствено треперенето от системите , които са съпътстващи упойката  и са ако не се лъжа 7 наброй, ми разказаха играта , от тремора още ме боли челюстта  Laughing Laughing . Не съм предполагала , че мога да съм толкова уморена от треперенето, яко втрисане беше. И въпреки всичко , беше баси купона   bigdance2

Общи условия

Активация на акаунт