събира си очите

  • 1 683
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15 223
От няколко дни забелязваме, че мялкия си събира очите от време на време. първите 2-3 пъти се учудихме, но не обърнахме внимание. но той започна да го прави всеки ден по няколко пъти. забелязахме, че го прави най-често след въртене на главичката /когато не иска нещо той си върти главата отрицателно/.
моля ви, кажете ми вашите дечица правили ли са така?  Praynig

# 1
  • Мнения: 24 467
Да, но на много ранна възраст, което е нормално, както съм чела. При по- големи деца, мисля че видях, че твоето е на годинка, е по- добре да се консултирате с педиатъра и още по- добре- със специалист по очни заболявания. Очичките се събират нормално когато се постави предмет много близо /до носа, напр./ и бебето просто проследява предмета и с двете си очи, при което ги събира, но когато извръща глава очите следва вече да гледат синхронно. Проверката не пречи с нищо, но можете да отстраните евентуални проблеми в зародиш или поне навреме.

# 2
  • Мнения: 5 393
Бебетата го правят като малки, за след 1 годинка обаче не знам дали е нормално.Най-добре вземи направление за специалист.Няма да навреди един преглед.Ще ти подейства успокояващо най-малкото. Hug Hug Hug

# 3
  • Мнения: 4 668
На тази възраст не е нормално . Посетете специалист !

# 4
  • Мнения: 33
Нашия педиатър каза, че до 1год. и 4месеца, това явление е физиологично, защото още не са им се заздравили очните нерви /или нещо подобно/. При вас, може просто да е моментно положение, не се притеснявай предварително. Най-добре първо се консултирайте с педиатъра си, и ако се наложи със специалист.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Консултирайте се със специалист. Не разчитайте само на педиатъра, той не е офталмолог. Peace

# 6
  • Мнения: 15 223
благодаря ви момичета  Hug
той го прави няколко пъти на ден за секунда само, но само, като го видя и полудявам направо. ще говоря с педито още утре и ще искам направление  Peace
стискайте палци да не е нещо сериозно.
като по-малък го е правил само 2-3 пъти, а и ние знаехме, че е нормално до годинка. но на тази възраст  Rolling Eyes

# 7
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Посетете офталмолог.
След годинката вече може да е проблем.
От лекар знам, че очните мускулчета заякват от 7 мес до годинка и всички тези "събирания" тогава вече са напълно отшумели

Общи условия

Активация на акаунт