Ходи на пръсти - да се притеснявам ли?

  • 1 710
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 350
Здравейте,
Бебето ми е на 9 месеца и прави опити да ходи (за сега по мебелите) но на пръсти. Подвило се е пръстчетата на краката и така стъпва, подскача ... чак пришчици са й излезли.  Държи си пръстчетата свити като на маймунка. Не изглежда да я боли даже напротив, правя и масаж на стъпалата от две месечна ... но още не си ги отваря.  newsm78
Моля да съвет!

# 1
  • Мнения: 472
И моята дъщеря беше така. Започна да прави опити да ходи на 9м., но само на пръсти. Като я хващах за двете ръце даже тичаше на пръсти. На една годинка още не беше проходила и педито като я видя как стои на пръсти ни изпрати на ортопед. Гледа я дали сухожилията са и добре разпънати /да не би да не са се разпънали достатъчно и като стъпва на цяло стъпало да и опъва и да я боли/ и се оказа, че всичко е наред. Просто моето диване си е такова. Проходи чак на 1г.2м. и няма никакви проблеми със стъпалата. По-късно разбрах от други мами, че и при тях е било така. Според мен няма място за притеснение, но за твое успокоение отидете на ортопед  Hug

# 2
  • Мнения: 138
Разбира се, консултацията с лекар е най-доброто, но това , което знам е, че в началото , когато децата прохождат , повечето от тях стъпват на пръсти.
Опасно е , когато вече са проходили и продължават да го правят.
Тогава може и консултацията да е закъсняла, затова , а и за твое успокоение , отидете на лекар.  Hug

# 3
  • Мнения: 2 593
Моята малката също проходи на пръсти.Няма проблеми с ходилата и сухожилията,може да стъпва и да ходи и с цяло стъпало,но още от време на време се изявява като балерина Mr. GreenПредполагам че е по навик вече..

# 4
  • Мнения: 455
Отидете на преглед при ортопед  Peace Не е толкова притеснително,но не е никак добре да остава навик и след прохождане,а това е напълно възможно.При системно ходене на пръсти се разтеглят неправилно сухожилията и се отразява на цялата походка и на много мускули.Помоли ортопеда да ти даде насоки как да стимулираш ходене на цяло стъпало или какви масажи да правиш.По добре вземи мерки от по-рано  Peace

# 5
  • Мнения: 338
В началото моят син ходеше на пръсти и с двата крака, а след това стъпи хубаво на единият-а на другия беше пак на пръсти-отмина. Сега си ходи съвсем добре и нормално. Мисля, че няма за какво да се тревожиш  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 39 718
Доста от децата прохождат по този начин. Някои даже и тичат Simple Smile След като започнат да ходят стабилно всичко се оправя. За пришчиците не знам какво да те посъветвам.

# 7
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Разбира се, консултацията с лекар е най-доброто, но това , което знам е, че в началото , когато децата прохождат , повечето от тях стъпват на пръсти.
Опасно е , когато вече са проходили и продължават да го правят...................
Повечето познати казват че и техните бебета така са ходили.Мисля че няма за какво да се тревожиш,но за свое успокоение отиди на лекар

# 8
  • Мнения: 668
моят син проходи така на 9 месеца.спрях да го слагам в паяка и го оставях с чорапки само.попитай педито си и ако има нужда отиди на ортопед,но според мен детенце си е добре  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 668
може би ще ти каже да и слагаш обувки за да стапва на цялото си ходило

# 10
  • Мнения: 454
Моето момче също в момента прави опити да прохожда и също така доста стои на пръсти. Не намирам нищо притеснително в това, не се притеснявай и ти. Колкото до пришките какво казва лекаря на детето?

# 11
  • Мнения: 4 915
Отидете на ортопед да я види. Как така не си отваря стъпалата?  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 2 910
Консултацията със специалист ще е най- доброто.
Моята дъщеря така проходи и дълго време ходеше на пръсти, не си спомням точно, но поне 1г. и нещо, след което започна да стъпва нормално.

# 13
  • Мнения: 668
не и трябва ортопед не шашкайте женицата.

# 14
  • Мнения: 350
Успокоих се малко. Все пак ще я заведа на ортопед отново (ходихме на 1 месец), защото аз съм с плоскостъпие и ако трябва да се направи нещо по-добре от сега.

# 15
  • Мнения: 451
Не е проблем, много деца стъпват на пръсти през определен период от прохождането, включително и моето.

# 16
  • Мнения: 1 217
Имоя син е един балерон..... Mr. Green
И той ходи на пръсти,и особено тогава когато е супер радостен или иска нещо да вземе.
И други мами съм питала и техните деца са ходили на пръсти.

# 17
  • Мнения: 4 915
не и трябва ортопед не шашкайте женицата.

Нищо не пречи да се посети ортопед, най-малкото за успокоение.

Причината да го препоръчам е, че детето не ходи на пръсти, а върху подвитите си пръстчета. Така разбрах аз.  Thinking

# 18
  • Мнения: 922
Това си е съвсем нормално. Всички дечица така прохождат.  Peace
Имате ли си вече обувчици за прохождане?

# 19
  • Мнения: 455
Това си е съвсем нормално. Всички дечица така прохождат.  Peace
Само ортопед след преглед може да каже дали начина на стъпване на детенцето е нормален,от виртуалното пространство можем само да гадаем  Peace
Моето дете не е прохождало по този начин,така,че не е нужно и да се обобщава  Peace

# 20
  • Мнения: 4 451
И моите деца не са прохождали по този начин. Doninka е права, че само ортопед може да изкаже компетентно мнение.

Общи условия

Активация на акаунт