Отговори
  • Мнения: 59
Здравейте на всички момичета! Първа бременност ми е се паникьосвам. Затова Ви моля за съвет. В момента съм някъде в шеста гестационна седмица. От 3-4 дни ми е адски зле - гади ми се непрекъснато, чувствам се адски отпаднала, очите ми парят и освен това на моменти ме втриса адски все едно имам много висока температура, а всъщност е 36,9 - 37 градуса. Ходих на лекар в петък (гинеколог, при личната не съм била още) и тя каза че било нормално да ми е лошо и нямало лек. Но нормално ли е да ми е чак толкова лошо? Направо не издържам.

# 1
  • Мнения: X
Според мен си е от бременността. В началото има такива симптоми, може да ти е и още по-лошо.

# 2
  • Мнения: 9 973
така е!
Не се става лесно мама Hug
повече почивки Peace
честито   bouquet  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 2 658
и аз бях така и установих, че се чувствам по-добре от средно кисели храни и напитки, например чай от каркаде много добре ми действаше на гаденето. На други жени им понася  по-добре нещо солено-солети или сухар. Ти сама ще установиш от кое се чувстваш добре. Гледай да хапваш по малко и много начесто, за да не ти се гади толкова. Поддържането на ниска температура и аз го имах, само че на мен беше точно в най големите жеги, така че може и по-зле да е. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 516
Маслинки ми помагаха на мен за гаднеенто.Когато се оплачех на мама, че ми е лошо, тя ми казваше: Не се става лесно майка, затова се обичат децата толкова... Дано скоро да ти мине отпадналия период и да се почувставаш по-добре , зада се насладиш на бремеността си Simple Smile Hug

# 5
  • Мнения: 317
Ментовите бонбони също помагат срещу гадене. Но зависи, все пак при всеки е индивидуално! Сама ще установиш от какво имаш нужда, но дори и да ти се гади хапвай по нещо, защото иначе става по-зле. И повече почивка - това е моят съвет! Лека бременност! В началото винаги е така, но скоро всичко ще отшуми! Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 39 758
В началото и аз поддържах темп. от 37 - 37.1 Не ме е втрисало, но пък ми се спеше ужасно. С Дияна много ми се гадеше, почти нищо не ми помагаше. Сега пък са ме нападнали киселини.

# 7
  • Мнения: 636
Така е, почти нищо не можеш да направиш...след 3-я месец всичко ще отмине Peace
Леко бременеене ти желая Hug

# 8
  • Мнения: 59
Благодаря на всички Ви за отговорите - щом вие сте оцелели и аз трябва да намеря начин да се преборя някак си Wink
Макар че нямам идея как - пробвах какво ли не - обикновени бисквити, чай от мента, солети, солени бисквити, нищо не помага.
Не намаляват ли поне тези неразположения с времето? Ако трябва още месец и половина да е така ми се струва ужасна перспектива.
Трябва да ходя и на работа, а така ми е адски трудно.
Даа, явно лесно не се става мама, но има и щастливки, които не изпитват никакви неразположения. Praynig

Такива са повечето жени, които аз познавам и сигурно затова сега ми е толкова трудно.

# 9
  • Мнения: 1 516
Опитай още лимон , някакви други цитруси и не забравяй маслините, колкото и странно да ти звучи Simple Smile

# 10
  • Мнения: 589
И на мен лимон ми помагаше срещу гаденето.
Трудно е в началото, и аз едвам ходех на работа. Ще отшуми, четвъртият месец ще ти се стори рай

# 11
  • Мнения: 59
Първите един два дни цитрусите помагаха, но сега ми остъргват стомаха още повече и става по.зле.

Лошото е, че нищо не ми се яде, я като не ям става още по-лошо.

Мъча се насила да хапвам по нещо.

# 12
  • Мнения: 589
Миличката, ще мине до четвъртия месец, после ще си се наслаждаваш на бременността.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 190
Аз насила ядях - главно белтъчини (месо, кашкавал). На пълен корем беше една идея по-добре.
Честно казано, фактът, че ходех на работа, макар и на пръв поглед утежняващ положението, доста ми помогна. У дома човек няма с какво интензивно да си ангажира съзнанието, и е по-зле.
Но минава.   bouquet

# 14
  • Мнения: 1 032
На мен най- много ми помага коричка хляб. Това ме спасява и до момента. Също така забелязах, че започва да ми се гади когато съм гладна, така че колкото и да нямаш апетит от неразположението- хапвай. По малко, но на често. Мен ме облекчава и айрянът, кръсницата ми пък пие прясно мляко, за да не й се гади. Така че пробвай. За това, че те втриса и аз съм така. Сега поне е зима и звучи нормално като кажеш, че ти е студено. През първата си бременност се завивах с одеала през юли и август  Mr. Green Още тогава мъжът ми ме заподозря, че не съм наред и така и не успях да разсея съмненията му. Всичко минава- не се притеснявай.

Общи условия

Активация на акаунт