Тиленол и кърмене

  • 2 874
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 278
Американки и канадки, с над 40 градуса температура съм, но нямам особен успех с парацетамола. Как стои въпросът с Тиленола по време на кърмене? Може ли да се пие и, ако може, в обичайната доза ли?
А някой знае ли активната му съставка - ацетаминофенът - от рода на амидофена ли е или от рода на парацетамола?

Благодарско!

# 1
Цитат на: Demetra
Американки и канадки, с над 40 градуса температура съм, но нямам особен успех с парацетамола. Как стои въпросът с Тиленола по време на кърмене? Може ли да се пие и, ако може, в обичайната доза ли?
А някой знае ли активната му съставка - ацетаминофенът - от рода на амидофена ли е или от рода на парацетамола?

Благодарско!


Здравей,

 Ако пиеш тилинол трябва де е обикновен, не за синус или за главоболие, защото съдържат и други съставки които преминават в кърмата. Аз кърмя и ако ми е зле пия ацетаминофен или обикновен тилинол. Не съм сигурна за дозажа при кърмене. Пила съм мах 2/3 таблетки на ден, не пове4е от 3 дена. За ацетаминофен нормалната доза за възрастни е по една таблетка ( 500 mg) всеки 4 4аса не пове4е от 8 дни. Бих ти препоръ4ала компреси с вода и оцет. А пък утре е хубаво да те види и лекар.
Бързо оздравяване!

# 2
  • Мнения: 198
Госта съм аз Embarassed  Embarassed

# 3
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Основната съставка на Тайленола е парацетамол. Спокойно можеш да пиеш вариянта за температура. Бих ти препоръчала да си направиш топъл чай от лайка + горещ душ, таблетка тайленол и в леглото. Също така разтривка с оцет върши работа. Защо тази температура - грип или препълване на гърдите? Бързо да се оправяш!

# 4
  • Мнения: 4 629
Да може да пиеш Таленол. Дано скоро да се оправиш

# 5
  • Мнения: 217
Можеш да пиеш Тайленол,аз като бях настинала и имах температура ми казаха,че не е вреден за бебето,но както ти е написала valvl,трябва да е съвсем обикновен,без прибавки колд,синус и др.И да оздравяваш бързо Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 1 278
Много благодаря за отговорите. Сега погледнах, най-обикновен е. Съдържа само ацетаминофен. Дозировката обаче е по 2 табл. на 4 часа и аз пих толкова, защото през нощта температурата ми стана 40,5  #Shocked Никога не съм имала толкова висока темепратура
Цитат на: Sneji
Защо тази температура - грип или препълване на гърдите?

Грип. Класически грип - с главоболие, болки в мускулите и очите, и много високата температура. Вчера цял ден не можах да стана от леглото, но сега, като че ли съм по-добре. Гадна работа. И децата са болни, без Борис за сега, слава Богу! Татко се е превърнал в чичо доктор, милият. Цяла нощ ми е слагал компреси на главата и краката и ми сготви "болна" супа. Ще ви я кажа, защото е много добра за сваляне на температура:
Няколко картофа, нарязани на парчета се сваряват в добре подсолена вода, заедно с дафинов лист и зърна черен пипер. Яде се гореща, като непосредствено преди това се подправя богато с лимон. Още, докато я ядеш и започваш да се потиш.

# 7
  • Мнения: 4 244
Веси, мила къде се подреди така бе моме?
Гледай таткото да те поглези още с болната супа и бързо оправяне.
Добре че е грип, а не проблем с гърдите
Нямате ли при вас Umckaloabo по аптеките
Върши чудеса при вирусни инфекции. Вдига те много бързо на крака

# 8
  • Мнения: 430
Бързо да се оправяш!
Тъкмо ти писах в темата за Прощъпулилия Иван, в която звучиш много свежо и гледам, че ситуацията се е променила Sad

Опит с антипиретици нямам - вкъщи никой не е от температуровдигащите, но те съветвам да потърсиш и лекарско мнение! Все пак, скоро си родила, кърмиш, организма ти е отслабен от две последователни бременности ... да не направиш беля със самолечение.

Имаш ли си някой около теб да ти помага?
Дано вече си по-добре!

# 9
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Веси бързо да се оправяте и ти и дечковците!
Поздрави от нас!

# 10
  • Мнения: 1 586
Ацетаминофен и парацетамол е едно и също. Тайленол е едно от търговските му имена: http://www.safefetus.com/DrugDetail.asp?DrugId=298&TradeName … &TradeId=3307

Алтернативата му е ибупрофенът - също се води безвреден при кърмене, преминава в малки количества в кърмата. Не знам при вас под какви имена се продава. В България е Нурофен. Ето инфо и за него: http://www.safefetus.com/DrugDetail.asp?DrugId=178&TradeName … &TradeId=4079

Изобщо на този сайт http://www.safefetus.com може да си правиш справки за влиянието на различни лекарства върху плода при беременност и върху бебето при кърмене.

Бързо оправяне!

# 11
  • Мнения: 1 278
Кати, и проблем с гърдите!!! Току-що докторът ми каза, че имам инфекция и ми предписа антибиотик. Ужас!

Андреа, много ти благодаря за цялата информация. Сайтът е страхотен!

# 12
  • Мнения: 4 244
Няма да си първата нито последната на която се налага да пие антибиотик по време на кърмене, колкото и да е неприятно
Оправяй се по бързо и скоро да те чуем свежа и оздравяла

Общи условия

Активация на акаунт