бременност и лазерна операция на очите

  • 4 634
  • 37
  •   1
Отговори
Бременна съм в първия месец и  съм късогледа  Shocked  Притеснявам се от раждането заради диоптъра. Дали е възможна лазерна операция на очите докато съм бременна? Какви рискове крие такава операция при бременност и имам ли някакъв шанс да ми се подобри зрението, за да не раждам секцио? Много ще съм благодарна да получа някакви съвети и коментари.  Hug

# 1
  • Мнения: 307
Аз си правих преди година лазерна корекция на късогледство.За да си направиш подобна корекция трябва да си над 18 години и да не си бременна.Ще трябва да изчакаш след раждането с корекцията.А за раждането не е задължително да е секцио,аз родих нормално сина си,тогава имах диоптър.
Най-добре отиди на очен лекар и след прегледа той ще ти каже дали можеш да родиш нормално. Peace
Леко бременеене ти пожелавам.

# 2
  • Мнения: 2 005
Мисля , че секциото е неизбежно , щом имаш проблеми с очите , дори и да те оперират Naughty

# 3
  • Мнения: 1 674
пиши голям ли ти е диоптъра.Аз също съм с диоптър но родих по нормален начин

# 4
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ще се наложи да изчакаш с операцията.

# 5
  • Мнения: 56
Проблемът е дали късогледство е довело до някакви изменения на ретината.

На мен лекарите ми казаха, че имам изтънена ретина и че може да се разкъса по всяко време. Направиха ми цезарово сечение, а ретината ми се скъса няколко месеца по-късно без да съм правила някакво усилие. Лазерната операция на боля, всъщност е святкане в очите с много силна светлина, но беше неприятно.

Намери си добър офталмолог.

Леко бременност!

# 6
  • Мнения: 3 695
Отиди на преглед при очен лекар, който може да прецени дали можеш да родиш нормално. Аз също имам диоптър, той не е определящ. Ходих на очен лекар, който написа, че няма проблем да родя нормално, така и родих.  Peace

# 7
blagodarq vi momicheta za vsichki otgovori dioptara mi e 5 i sam tanciorka, koeto e drygoto koeto me pritesnqva

# 8
  • Мнения: 472
Когато забременях бях с диоптри -3. По време на бремеността ми се качиха до -5. Наблюдаващият ме гинеколог ме пращаше редовно да ходя на очен лекар. Според него, а по-късно се оказа, че и според офталмологът ми при диоптри от -3 нагоре е препоръчително раждане със секцио, като важно значение оказва и това дали са наред очните дъна или не. На мен офталмологът ми каза, че нямам проблем с очните дъна, но въпреки това написа като препоръка раждане със секцио и така родих.

# 9
  • Мнения: 721
Не е задължително да раждаш със секцио. Трябва да отидеш на преглед на очен лекар и да видят не само диоптрите ти, но и очните ти дъна, налягането което имаш. Всичко това е от значение. Аз избягнах секциото с 3.75- нямаше никакъв проблем според очния лекар.

По принцип както са ти писали по-горе от раждането диоптърът е възможно да се промени.

Леко раждане - ако раждаш нормално не е лошо да посетиш някой курс за дишането, може да помогне при напъните за да си подготвена и да се избегне напън в очите (както стана при мене междудругото....)

# 10
  • София
  • Мнения: 6 011
За вида раждане може да ти каже само очен лекар. Аз поради сходни с твоите причини родих секцио, няма страшно, оцелява се. Laughing
Какво те притеснява, че си танцьорка? Нещо да не си развалиш фигурата ли?

# 11
  • софия
  • Мнения: 25 437
Както и други момичета са ти написала - това, че имаш диоптър и колко не е толкова определящо за начина на раждане. Важното е състоянието на очните ти дъна и на ретината, защото при нормално раждане правиш напъни, които се отразяват именно там, а  не на диоптрите ти. Аз също съм късогледа. Когато бях бременна ходих на преглед, докторът беше много внимателен и ме попита как искам да раждам, със секцио ли? Много беше изненадан, когато му казах , че не искам секцио, ако не се налага. Беше ми препоръчал да ми направи някаква процедура за укрепване на ретината с лазер. Отидох на още един доктор, който пък ми каза, че това не е наложително за раждането, но ако искам подобна процедура да си я направя след раждането. Не я направих тогава и все още не съм. Родих нормално и диоптрите не са ми се променили.
Препоръчвам ти консултация с още един офтамолог.
Не разбирам каква е връзката между това, че си танцьорка и раждането. Ако имаш предвид, това, че коремната ти мускулатура и по-стегната. Не се притеснявай. Пак можеш да родиш нормално.
Леко бременеене и здраво бебе!

# 12
  • Мнения: 3 621
Поздравления , пожелавам ти лека бременност и здраво бебче на финала.
Обаче с операцията трябва да почакаш бебето да се роди , препоръчвам ти частната очна клиника във Варна

# 13
  • Мнения: 961
Прави са мамите, които са ти писали, че е добре да изчакаш с операцията и да се консултираш с някой добър офталмолог. По-голямо значение има налягането на очните дъна, отколкото самия диоптер. Специалист ще може най-добре да те посъветва, така че не се дерзай излишно. Ако няма други причини да ти се препоръча секцио, няма проблем да родиш нормално.

Леко бременеене  Simple Smile

# 14
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
жената на братовчед ми по същите причини роди със секцио, аз лично родих секцио и трябва да ти кажа няма нищо страшно намери само добЪр екип и най-важното АГ на което да имаш доверие и всичко ще е ОК
Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт