За какви съставки в храните да внимавам?

  • 478
  • 8
  •   1
Отговори
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Захранени сме на 5 месеца. Имам едно заместено хранене. От по-общата кухня ядем само бебешки бисквити, сирене и масло.
Постепенно ми се иска да предлагам повечко неща. Необходимо ли е да се вглеждам винаги в опаковката за определени съставки, които да избягвам? Само продукти, обозначени като детски ли да купувам?

Сондирам мнение, повечеко неща ще предложа след годинката...

# 1
  • Мнения: 3 718
Аз лично гледам да избягвам продукти с повече Е-та в състава. Гледам да давам максимално прости неща, като например предпочитам да купя Био кисело мляко и да добавя плод отколкото да дам Данонино или там какъвто беше рекламирания продукт на Данон за деца.
Избягвам продукти съдържащи сухо мляко, подсладители, добавени аромати. Определено не ползвам само продукти за бебета, повечето от тях за нищо не стават. Гледам до колкото мога да му приготвям аз нещата, поне да знам горе долу какво съм сложила.

# 2
  • Мнения: 287
Горе-долу и аз спазвам същите правила като Шаманката.
До 1 година давах предимно неща, разработени за бебета и избирах все скъпи марки (с надежда цената да гарантира качество). Гледах да няма сол, захар, Е-та, оцветители, подсладители и т.н. но естествено не може да е абсолютно чиста храната, купувана от магазина.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 064
Избягвам многото Е-та, оцветители, подобрители,  и т.н. Доколкото е възможно.

# 4
  • Мнения: 8 242
Досега не съм му давала нищо купено, освен бисквити Закуска.. Всичко му приготвям аз и смятам така да продължи, доколкото мога по-късно..

# 5
  • Мнения: 63
Аз започнах със захранването от скоро. Изчерпаха ми се запасите от домашното производство на баба ми и предвид сезона, всичко на пазара с много нитрати, започнах да купувам пюрета. Като вляза в магазин за бебешки храни, без да усетя минават часове Simple Smile...Чета етикетите на пюретата ли чета....Това, което избирам, за момента, са ХИП, Семпер и Гербер, защото не пише за наличие на оцветители, Е-та, подобрители и пр. Обаче, не мога да им се доверя, ама никак. Прекаленно дълго съм се занимавала с търговия, за да ме успокоява написаното...Този продължителен срок на годност и "чисто" съдържание ...?!? Вие какво мислите за това? Но, както и да е - трябва да се яде!

# 6
  • Мнения: 3 718
Аз започнах със захранването от скоро. Изчерпаха ми се запасите от домашното производство на баба ми и предвид сезона, всичко на пазара с много нитрати, започнах да купувам пюрета. Като вляза в магазин за бебешки храни, без да усетя минават часове Simple Smile...Чета етикетите на пюретата ли чета....Това, което избирам, за момента, са ХИП, Семпер и Гербер, защото не пише за наличие на оцветители, Е-та, подобрители и пр. Обаче, не мога да им се доверя, ама никак. Прекаленно дълго съм се занимавала с търговия, за да ме успокоява написаното...Този продължителен срок на годност и "чисто" съдържание ...?!? Вие какво мислите за това? Но, както и да е - трябва да се яде!
To be or not to be...  Rolling Eyes
Нямаме избор, четене и избиране на евентуално по малкото зло, това е.

# 7
  • Мнения: 738
Определено избягвам всички оцветители и консерванти, но според мен готовите бебешки храни без тях биха имали много малък срок на годност!!!Приготвям голяма част от храната на малечко с домашни продукти, но винаги се налага и да ползвам готовита пюрета и храни!!!

# 8
  • София
  • Мнения: 6 242
Kато се замисля на тази възраст (9 м.) баткото ядеше само домашни каши и пюрета. Единствено хляб и бисквити му купувах. Кисело мляко още не ядеше, да не говорим за плодови (които и сега не яде, единични случаи съм му купувала). По-натам внимавах за оцветители, захар, сол, консерванти, сухо мляко (правеше обриви), яйчен жълтък (пак обриви), какао.

Общи условия

Активация на акаунт