Има ли други като мен

  • 2 333
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 953
Килим сложих само в детската, защото играе по земята, но другаде нищо.

# 16
  • Мнения: 587
6 г живях без килими , харесваше ми само добре поддържания паркет, но от тази Коледа нещо пак започнаха да ми липсват, та си купихме едно малко килимче за антрето, млечно зеленко и един среден килим в керемидено с  два цвята, Килима въпреки всичко създава уют Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 1 890
 Има  Mr. Green - аз не харесвам килими.
 Чак се учудвам на себе си - онзи ден загледах един килим от кравешка кожа в Айко, страхотен беше !  Flutter
 

# 18
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И защо са му килими newsm78

# 19
  • София
  • Мнения: 6 011
Здравейте, искам да се допитам до вас относно килимите в къщи. По принцип не съм им фен и имам алергия към домашния прах. Никъде в къщи няма килими. Който и да дойде у нас все ми повтаря, че щом малкия проходел трябвало да постеля килими навсякъде. Найстина ли е задължително това? Има ли други като мен който не ползват килими? Как да постъпя? newsm78 Sad
Не ти трябват килими.
Зависи каква точно ви е настилката, при нас навсякъде е ламинат, беше проблем при прохождането, че детето се пързаляше. Наложи се да прохожда с обувки, други трудности нямаше. При всички случаи първите 3 години от живота си човек прекарва основно по земята. Отоплявам, чистя всяка сутрин и пускам сина ми на пода, това е.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 397
Нямаме килими в кунята са плочки коридорите са мрамор и по стаите ламинат, слагах му само едни чорапи с гумените стъпки от долу зимата, а през другото време беше бос, нищо му няма на детето проходи си, сега с бебока същата процедура няма да слагам нищо  Peace
А данък обществено мнение не плащам  Mr. Green
п.с. а защо трябва да сложиш като проходи  newsm78

# 21
  • Мнения: 1 900
Благодаря ви много за отговорите.  bouquet
Започнах да се замислям на тази тема защото който и да дойде у нас все ми разправя, че не можело така голо да стой щом детето проходело. Трябвало да сложа килими и това е. Особенно една упорита комшийка тук си имам, все ми разправя да съм слагала килими на всякъде.
А честно да ви кажа според мен с килими е много трудно почистването, примерно сега аз пускам прахусмукачка и мия пода почти всеки ден. Ако имаше килими обаче част от праха щеше да остава в тях и ето го порочният кръг с кихането и сълзенето на очите.
Сега се поуспокоих като видях, че има и други мами който не ползват килими.
Харесва ми идеята за гумен килим или нещо подобно направено от пъзел което мога често да пера и да мия и ще съхне бързо. Такова нещо ще служи по скоро за декорация и може да сложа в детската. Иначе на малкия може да постилам на определено място за да си играе там.

# 22
  • Мнения: 1 900
Здравейте, искам да се допитам до вас относно килимите в къщи. По принцип не съм им фен и имам алергия към домашния прах. Никъде в къщи няма килими. Който и да дойде у нас все ми повтаря, че щом малкия проходел трябвало да постеля килими навсякъде. Найстина ли е задължително това? Има ли други като мен който не ползват килими? Как да постъпя? newsm78 Sad
Не ти трябват килими.
Зависи каква точно ви е настилката, при нас навсякъде е ламинат, беше проблем при прохождането, че детето се пързаляше. Наложи се да прохожда с обувки, други трудности нямаше. При всички случаи първите 3 години от живота си човек прекарва основно по земята. Отоплявам, чистя всяка сутрин и пускам сина ми на пода, това е.
В хола сме с гранитогрес, като и в коридорите. В другите стай е ламиниран паркет. newsm78

# 23
  • Мнения: 2 591
щом не ти харесват, няма нужда да слагаш! само може би трябва детенцето да е постоянно с пантофки - гранитогресът не държи ли студеничко newsm78

# 24
  • Мнения: 1 900
Ами студен е гранитогреса да, но ние винаги си ходим с чехли и не ни прави впечатление това.  Thinking

# 25
  • Мнения: 8 999
И вкъщи нямаме килими. На мен пък ми е по-уютно с гол под. Харесвам си страшно подовата настилка /ламинат е, но е много красив/. Не виждам защо би могло да е нужно да имаш килим за прохождащо дете. По-скоро е добре да има нещо мекичко за лазещо дете. Моите дзверове се търкалят непрекъснато по пода и играят така, но у нас е доста топло през зимата.

# 26
  • Мнения: 1 893
Мразя килими, а още повече почистването им. По тази причина ,точно когато малката проходи, открих корковата настилка. Лесно се чисти и държи по-топло от разните изкуствени килими.

# 27
  • Мнения: 479
.... открих корковата настилка. ...

За корковия паркет/ламинат ли говориш или за нещо като.... амммм, корково килимче  newsm78

аз също не съм постлала килими. Малкия като прохождаше постилах една голяаама олекотена завивка, но за лично успокоение - той много не се задържаше точно върху нея. Перях я в пералня и така няколко месеца и я махнах доста бързо.

# 28
  • Мнения: 20
На мен пък не ми харесва да живея в офис ( виж при подобен здравословен проблем е друго нещо). А и обожавам да ходя боса, но по студен под е просто ужасно. Още повече че за  децата е много полезно да ходят повече време боси, а не с разните му ортопедични боклуци  за да се получи правилна извивка на крачето. Вкъщи е единственото място където това може да стане (е и на плажа,  за кратко). Някак си не приемем че единствено когато си лягаме ще сме без обувки.

# 29
  • Мнения: 1 900
Мразя килими, а още повече почистването им. По тази причина ,точно когато малката проходи, открих корковата настилка. Лесно се чисти и държи по-топло от разните изкуствени килими.
Какво точно представлява и от къде я купи? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт