кога започнахте да се чувствате "на години"?

  • 10 983
  • 159
  •   1
Отговори
  • Мнения: 941
Темата ми е провокирана, от една друга, в която майка на 37год. е бременна с второто си дете и пише че се чувства "на години" и я е страх за бремеността и!
И мамите я емнаха - нищо че си "стара" Sick  ще го родиш секцио и т.н.
Та въпроса ми е: кога ставаме "на години"?
Кога сме вече стари?
Големите ни деца ли ни правят стари или изживяните години?
Нямам против да ме нарекат зряла, но стара и "на години" на 37 год.?  #Cussing out
Само за протокола - преди 2 месеца навърших 30 години, но съм ужасена, че жени, изкарват  жени на 37год. едва ли не на преклонна възраст!
Та вие стари ли сте? На години ли сте? И кога започнахте да се чувствате така?

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Не е важно на колко години си, а на колко се чувстваш.

Плаша се от себе си , че данданията от купони на съседите над мен ме дразни страшно много.
А преди 7 години аз съм била на дори по-шумни купони  Embarassed

...Мисля си обаче, че едно по-късно бебе страхотно подмладява родителите си. Имам позната която роди на 42г. и въпреки забързаната си професия, съчетава и майчинството и кариерата страхотно, изглежда поне 15 години по-млада.
Иска ми се да имам куража за още едно дете като стана на 40г., но мъжът ми ще е против. Но ако стане ще съм щастлива и хич няма да ме интересува мнението на другите.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Още не се чувствам на години. Ако това точно питаш. Иначе ако въпросът е кога човек става на години - ами когато самият той така се почувства. Имам колежка по-млада от мене, която вече е "на години". Облеклото, мисленето, държанието й - всичко. Направо ме убива. Много пъти съм я питала "защо така?", а отговорът е "защото така се чувствам" Rolling Eyes
Аз съм съвсем близо до 30-те и съвсем скоро, дай Боже, ще съм майка на две деца. Ако не бях бременна, щях да се пързалям със сина ми на найлон по баирите, честно Grinning Някак не ми се вярва скоро да се почувствам на години Laughing

# 3
  • Мнения: 2 131
Странно ми е как може жена на 37 години да бъде наречена стара. Аз съм на 27 години. Дори и родителите си, които са над 60-годишни не наричам стари - самата дума ми звучи някак си грозно.

# 4
  • Мнения: 941
Не се чувствам "на години" нищо,че когато тръгнем на разходка с дъщеря ми и я държа за ръка, тя стърчи с два пръста над мен  Heart Eyes
Какво да ме прави "стара"? И преди е сега съм си все нощна птица. Преди имам предвид преди 10 години. И преди и сега секса е все така желан и хубав, дори сега "по" .
И преди 10 години и сега, когато съм на 30г. биологичния ми часовник си иска своето - тоест бебе  Heart Eyes
И сега купонясвам - но сега други са ми ценностите. И сега мога да се затворя с мъжо и 3 дена да не станем от леглото. Нищо, че той не ми е на 20 и няколко, а гони 40-те. 

Не бих се засегнала, когато връстници на детето ми, ни мислят за "стари" , но когато го правят жени по-малки от Нас (над 30годишните) с не повече от 10 години  , тогава започват да идват чуденките  newsm78
Стара ли съм? ; трябва ли да се чувствам така? ; защо да съм стара? ; защо в тяхните очи изглеждам стара? - не ми пука дали си мислят другите, че съм стара - чудно ми е защо ни смятат за такива?

# 5
  • Мнения: 274
Когато падне щангата, ще се замисля по този въпрос....

# 6
  • Мнения: 3 423
Темата ми е провокирана, от една друга, в която майка на 37год. е бременна с второто си дете и пише че се чувства "на години" и я е страх за бремеността и!
И мамите я емнаха - нищо че си "стара" Sick  ще го родиш секцио и т.н.
Ето, аз съм на 37, но още не бързам с второто.
Може би ще изчакам до 40. За игра на ластик
май съм вече стара, но за други игри - още не.
Пък и никога не е късно да стане човек за резил.

# 7
  • Мнения: 4 965
Амиии, майка ми е на 53 г. и още не се чувства "на години". Леля ми пък е на 48 г. и още се облича като мацка /тя така си и изглежда - перфектна е и само отблизо по лицето й личи, че не е под 35/.
Аз съм на 30 и съм майка на 2 деца /родила съм 3/ и копнея за поне още 1 /планирам да го родя след навършване поне на 35 г./, но не вярвам скоро да се почувствам възрастна.
Да, сега съм по-улегнала, защото го изисква начинът ми на живот - задължително трябва да се обличам с костюми, да се държа по-сериозно и т.н. /но на работа/. В останалото време ходя с дънки, гледам анимационни филми /и филми с ужаси/, редя пъзели, играя с кукли /сериозно - даже скоро си купих едно ходещо бебе, което се залива от смях и протяга ръчички, когато му натиснеш пъпчето/, ходя по купони, правя "глупости"...
Възрастта е по-скоро въпрос на вътрешна нагласа и няма много общо с външния образ /но пък, когато се чувстваш добре в кожата си, това се отбелязва и на лицето ти/.

# 8
  • Мнения: 4 733
 Вече съм на 30. Не мисля, че съм стара ... По други параграфи не ми увира главата и така и не успявам да надскоча 17-те.
 

Последна редакция: пн, 07 яну 2008, 15:10 от Kasidy

# 9
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
дърта риба няма ......

# 10
  • Мнения: 3 423
Вече съм на 30.
не се получава именно заради възрастта.
Каква възраст е това 30, бе, аз на 30 дори и не
се замислях за дете, вие за възраст ми говорите...
че седнали и да се вайкат. На 30 е време за купони
и за егоистично наслаждаване на всичко от живота.

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Ей това пък е другото ми любимо Laughing След това да ми обясняват, че вече съм на години и трябва да си седна на гъзо, най-обичам да ми казват, че съм твърде млада и ужасно съм се прецакала, раждайки на 25, пък сега и второ ooooh! Mr. Green
Изобщо, хубаво е, когато някой мъдър човек знае по-добре от теб кога душата и тялото ти са готови за житейските предизвкателства Hug

# 12
  • Мнения: 2 556
И аз не съм се почувствала особено "на години". Единствената разлика, която откривам в сравнение с преди 10 години примерно е, че тогава можех да скачам цяла нощ в дискотеката или на купон и без да спя и 5 минути да пия 1 кафе и да ида на работа, а сега това по никакъв начин не може да стане. Grinning

# 13
  • Мнения: 116

Май мераците взеха да стават повече от възможното  Thinking, а иначе
дърта е баба ми  hahaha

# 14
  • Варна
  • Мнения: 552
И аз не съм се почувствала особено "на години". Единствената разлика, която откривам в сравнение с преди 10 години примерно е, че тогава можех да скачам цяла нощ в дискотеката или на купон и без да спя и 5 минути да пия 1 кафе и да ида на работа, а сега това по никакъв начин не може да стане. Grinning


Точно така беше.И се чудя как издържахме тогава, от дискотеката на работа. Сега заспивам в 10ч понякога преди децата. А съм на 37.

# 15
  • Мнения: 3 675
Аз лично не се чувствам на годините, на които съм.Единственото, което ме дразни, че започвам да побелявам, но и за това си има решение.

# 16
  • Мнения: 135
смята се че човек остарява по внушение - примерно смятайки(подсъзнателно), че като се увеличава възрастта му, трябва да е вече и стар.
има начини (комплексно) този процес да стане обратим, и то без... козметична хирургия!
Важно е наистина как се чувства човек. А и деца от по-възрастни родители могат да бъдат по-умни.

# 17
  • Мнения: 4 733
има начини (комплексно) този процес да стане обратим, и то без... козметична хирургия!

Стана ми интересно Simple Smile Ще споделиш ли?

# 18
  • Мнения: 2 161
Майка ми е на 51 и не съм я чула да се оплаква от годините си,напротив.Всичко е въпрос на усещане.

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
понеже всички сте младИ, ей не нА - аз съм от дъртите...

# 20
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
смята се че човек остарява по внушение - примерно смятайки(подсъзнателно), че като се увеличава възрастта му, трябва да е вече и стар.
има начини (комплексно) този процес да стане обратим, и то без... козметична хирургия!
Важно е наистина как се чувства човек. А и деца от по-възрастни родители могат да бъдат по-умни.

и с доста по-голяма вероятност болни от разни труднолечими малко извесни болести.

# 21
  • Мнения: 2 161
А и деца от по-възрастни родители могат да бъдат по-умни.
Не смея да си помисля каква щеше да е дъщеря ми,ако бях я родила не на 19,а на 39.

# 22
  • Мнения: 135
има начини (комплексно) този процес да стане обратим, и то без... козметична хирургия!

Стана ми интересно Simple Smile Ще споделиш ли?

първо да уточня че това не съм го "изобретил" аз, източника е според мен сериозен:)

Има различни фактори, които касаят спомагат за подмладяването, и някои са по-достъпни.

1. Една от причините е внушението(че остаряваш)
оттук може да се работи съзнателно с често мислено произнасяне на положително самовнушение от вида:
"Ще се подмладя", "Красива ще бъда", "Ще се подобри положението ми".
 Чрез самовнушение на запад са лекували успешно много
сериозни заболявания. може да потърсите в google.com  за Емил Куе
2. С увеличаване на възрастта, може да намалее нивото на "биоенергия" която има човек. В младите е повече, но тревоги , нездравословен начин на живот и стрес може да влияят неблагоприятно на количеството на енергия, което има човек.
И съответно съзнателно да се правят методи, които увеличават нивото на енергия - дълбоко пълно дишане, по често ходене на планина, особено по високи върхове(Мусала и др.), пиене на гореща вода или горещ чай сутрин на гладно,
(тонизиращи билки - има китайски и български:), http://si-plus.com/index.php?p=31.
3. Активиране на някои мозъчни центрове и жлези с вътрешна секреция, но това е по-сериозна работа. Ако някой се интересува, може да ми пише на лична бележка.

Последна редакция: пн, 07 яну 2008, 16:01 от Deepinside

# 23
  • Мнения: 3 461
Когато започна да ми става студено на 17 градуса , а като ученичка, на -17 ми беше жега. Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 181
Аз съм на 41 год. Имам две дъщери - на 18 и на 2 год. - и двете от един и същи партньор. Родих втората си дъщеря, защото, въпреки че стана"случайно" и двамата с мъжа ми  я искахме. Родих много лесно, нормално, без нито един шев, въпреки всички увещания, че понеже съм на години и все едно ми е първо при такава голяма разлика - трябва да бъде секцио. Чуствам се млада, хубава и желана. Удовлетворена съм от работата си, от семейството си, от годините си! С голямата си дъщеря си споделяме всичко по женски, тя гледа малката, когато решим да излезем с мъжа ми. Пиша го не заради друго, а просто за повечето от вас, които са много по-млади от мен - да знаят, че животът може да бъде хубав по различен начин и след 5, и след10, и след 20 г.

# 25
  • Мнения: 3 675
Това за децата на възрастни родители е вярно.Имах един съученик, чийто родители в 8 клас бяха пенсионери, беше много умно, брат му също.

# 26
  • Мнения: 3 675
Между другото на мъжа ми никой не може да му даде 41 години, изглежда на 29-30.Като го попитат на колко е и когато той им каже, не могат да повярват.Всичко си е до ген май.

# 27
  • София
  • Мнения: 18 679
Имах един съученик, чийто родители в 8 клас бяха пенсионери, беше много умно, брат му също.
Мм, чудничко, татко се пенсионира, когато бях в пети клас Laughing Винаги съм се чудила как съвсем обикновени хора са успели да създадат такова съвършено творение като мен, пък то от какво било Joy

# 28
  • Мнения: 274
Автотренинг за подмладяване? Хм......Те някои лекуват и рак така, айде молЯ ви се.
При  мен кризата настъпва тепърва. И как няма, като през май правя 35, а всяка обява за работа/ е, почти всяка/, съдържа фразата "ДО 35 години"......... Confused

# 29
  • София
  • Мнения: 39 755
Ми не се чувствам "на години". Само на 35 съм Simple Smile
Мама на 50 ходеше по дискотеки и "Метрополис". Смеех се с приятели, че се прибирам скапана от работа, цял ден съм висяла пред монитора, прибирам се, лягам на дивана и заспивам пред ТВто, а мама зачезва на дискотека Simple Smile
Но пък зависи в какъв контекст се каже това - "на години".

# 30
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Чувствам се млада, но ЕГН-то ме стряска. Другият месец ще навърша 33- Христовата възраст. Преди 20 год. хората на тази възраст ми се виждаха дъртофелници ooooh! Пък кога минаха тия 20 год- незнам Whistling

# 31
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Имах един съученик, чийто родители в 8 клас бяха пенсионери, беше много умно, брат му също.
Мм, чудничко, татко се пенсионира, когато бях в пети клас Laughing

чакай сега.. То има пенсионери и пенсионери... Военни пенсионери, миньори пенсионери и научни сътрудници пенсионери. ..
Не мож' всичкото пенсия под един знаменател.  Laughing

Ай, само аз съм дърта  Crossing Arms. Как пък няма още един, барем сантаклес да си разиграваме  Flutter

# 32
  • Мнения: 1 008
Когато започна да ми става студено на 17 градуса , а като ученичка, на -17 ми беше жега. Laughing
...и когато започна да ми се приспива в 12:30, което иначе си беше време за излизане, и когато започна да ми се замайва главата от 2 малки, а преди си бяха за "отскок" и други темподобни...

# 33
  • Мнения: 529
 Thinking не се чувствам стара,другия месец правя 30г.
Но какво значи,стара,зависи как се чувстваш и как изглеждаш най-вече. Моя близка на 40 стана баба,но да я видите........... все едно ми е наборче  Peace

# 34
  • Мнения: 135
Цитат
но ЕГН-то ме стряска.

това е едно от нещата, което касае психология, може да има ..биохимични последствия.
преди време бях виждал снимка на Учителя на един от известните български йоги - Венцислав Евтимов, при дадена за нeго възраст 70 години години, дали би могло да му се даде и 40!

 

 
http://en.wikipedia.org/wiki/Dhirendra_Brahmachari

Последна редакция: пн, 07 яну 2008, 17:09 от Deepinside

# 35
  • София
  • Мнения: 4 412
Почувствах, че преминавам в друга категория, когато родителите ни започнаха за разчитат на нас за здравословните си проблеми, и то не, за да им купим лекарства, а за да ги заведем при подходящите лекари, в подходящото време. Оказа се, че трябва да имаш много силни позиции за да си жив в БГ, когато си около 68-70 годишен.

# 36
  • Мнения: 2 401
Автотренинг за подмладяване? Хм......Те някои лекуват и рак така, айде молЯ ви се.
При  мен кризата настъпва тепърва. И как няма, като през май правя 35, а всяка обява за работа/ е, почти всяка/, съдържа фразата "ДО 35 години"......... Confused

Е ти вече си се предала, сложила си се в полето "на години".
За мен възрастта е само и единствено състояние на духа, нищо повече.  Когато бях на 20 най-добрите ми приятелки бяха на 16 и на 54 годинки. 

# 37
  • София
  • Мнения: 3 064
Ами, не се чувствам. Сигурно ще си остана дърт тийнейджър. Е, понякога се усеща разликата, главно след купон. Пък и "на години" за какво? Аз лично дискотеките не съм ги обичала никога, това значи ли, че съм си "лелка" от малка? Не мисля.  Сега покрай детето съвсем се вдетинявам.  За справка - на 32 съм.

# 38
Аз съм на 25 и се чувствам на 18, но може да изглеждам и на по-малка знам ли, преди нова година като плащах тока, партидата се води на свекърва ми и касиерката беше изнервена, че няма дребни и аз и давам точно, а тя вика: "Е, баба Ви знае, че ще свършите работата, както трябва!" Laughing

# 39
На 27 съм,лошото е,че самата аз си мисля,че одъртявам вече #Crazy,нещо съм изкукуригала явно #Crazy Joy

# 40
  • Мнения: 171
Май май откакто взех по-често да общувам с по-млади... Наскоро чух, че съм била забавна, нищо че съм "лелче". Позачудих се дали да се обидя, после реших да не се. Wink
На 36 съм и аз доскоро се чудех на 56 годишна моя колежка, която казваше - "ооо, как се чувствах на 40 и как съм сега. На 40 е страхотно".
Но времето лети ужасно бързо и ме е страх. А щом ме е страх явно остарявам духом. Мхм  Tired

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Не се чувствам "на години " !!!
Не се стряскам от Егн-то и от огледалото не се стряскам  Mr. Green
 

# 42
  • София
  • Мнения: 5 074
Прочетох само въпроса, много са отговорите след това, може би по-късно, ще се върна.
Още не се чувствам , макар и да съм на 54. Какво значи на години  newsm78 По узряла, по умна, по мъдра ? Да ,може да съм вече по-мъдра, Преживяла съм много , разбрала съм много истини, справила съм се с много ситуации,имам внучки, които много обичам, и които като ми кажат БАБО, все едно  ме засипват с лавина от любов. Това не ми пречи, като се погледна в огледалото, да си кажа , ами аз все още изглеждам добре, а пък и се чувствам така bowuu

# 43
  • Мнения: 3 447
Започнах да се чувствам "на години" след като родих. Т.е. откак започнах да не нося на безсъние, пиене и секс.

# 44
  • Мнения: 340
Почувствах се на години когато баба и баща ми починаха в рамките на 5 месеца.  Бях на 29.  До тогава се чувствах безгрижна като дете, а след това изведнъж се почувствах все едно на сила са ме издърпали в друго поколение...  И от тогава ме е страх за майка ми, за мъжа ми и вече не се чувствам млада.  Иначе обичам шумни купони, на аквапарка на Златните тичах да предредя 13-годишни хъшлаци на водната пързалка, и чакам с нетърпение синът ми да стане по-голям, че да замеряме минувачите с водни бомбички и да се крием...

# 45
  • Мнения: 17 546
На 38 съм. Големият ми син е на 18. Понякога се сепвам като се замисля, виждайки го около мен и бъбрейки си сладко, че това е детето ми, почти мъж вече...! Не се чувствам стара и ничии думи не биха ме накарали да се почувствам, докато успея да запазя детето в душата си. Понякога се държа по-по детски от малко дете (не говоря за лигавене) и ми е хубаво, а като жена се чувствам в разцвета си! Peace Много скъпи са ми думите на мой приятел и колега, който ме познава от много години: "Колкото повече минават годините, толкова по-хубава ставаш!"  Embarassed В първото Шоу на Слави гост беше Кеворк Кеворкян. В Книгата той написа на Слави: "Някои хора остаряват като катедрали, а други като колиби. Пожелавам ти да остаряваш като катедрала!". Важно е човек с годините да осъзнава възрастта си, защото такъв е цикъла на живота. Да не я смята за порок (защото възрастта не е порок), да остарява красиво, но да запази душата си млада!

Последна редакция: вт, 08 яну 2008, 12:37 от Балу

# 46
  • Мнения: 227
 Аз пък признавам си без бой съм дърта-дъртофелница,и всичко иде от бръмбарите дето са в главата ми,залъгвам се,че съм древна душа,но сега си давам сметка колко тъжно е да си бил пораснало без време дете и колко много си изпуснал от дните си,затова сега тъпо и упорито се опитвам да надяна обувките на пет годишният си син и да наваксам макар и малка част от пропуснатите мигове.Календара,огледалото не определят възрастта ми,изглеждам млада,но душата ми се чувства стара и това ме плаши...

# 47
  • Мнения: 2 700
Ами май миналата година се почувствах "на години". Никога не ми е пукало от възрастта ми, но когато животът ти завърти няколко шамара за много кратко време, например да загубиш за 11 месеца двамата си родители + няколко други роднини и познати, някак рухваш - губиш оптимизма и безгрижието на младостта... Просто вече нищо около мен не е такова, каквото е било дотук Cry

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
И аз остарях преди 3 години, когато загубих майка си. По точно пораснах. Изведнъж двигателят на нашето семейство изчезна и аз някак си естествено се опитвам да го заместя. Ама няма да съм пораснала много, щото на моменти се усещам, как се чудя "това аз ли го реших и направих и как можах". И после се сещам, че съм на 37 и е напълно естествено. "На години" не се чувствам още. Ми жена в разцвета на силите си съм. Сега знам повече от колкото на 20 и мога повече отколкото на 60.
Е и аз започнах да закопчавам връхната си дреха зимата, че и шал и шапка да слагам. И аз не мога да изкарам на дискотека до сутринта и от там на работа. И мен силната музика и много шумни купони ме дразнят. Ама какво пък толкова - всяка възраст с приоритетите си!

# 49
  • Мнения: 274
Почувствах се на години когато баба и баща ми починаха в рамките на 5 месеца.  Бях на 29.  До тогава се чувствах безгрижна като дете, а след това изведнъж се почувствах все едно на сила са ме издърпали в друго поколение...  И от тогава ме е страх за майка ми, за мъжа ми и вече не се чувствам млада.  Иначе обичам шумни купони, на аквапарка на Златните тичах да предредя 13-годишни хъшлаци на водната пързалка, и чакам с нетърпение синът ми да стане по-голям, че да замеряме минувачите с водни бомбички и да се крием...
Това до последната дума все едно аз съм го писала...направо е стряскащо. Сиси,  Hug  bouquet

# 50
  • Мнения: 5 577
 Embarassed аз съм млада, на 24 години.
незнам на 37 ... това ми изглежда като след 100 века, незнам как ще се чувствам, каква ще бъда, но тогава едва ли ще съм млада.

не искам да обидя някой, но 37 са си сериозни години за мен, в моите очи, по  моите представи ... може и да бъркам.
майка ми стана баба на 41, и определено не е младичка вече. бабешка възраст си е, нищо, че изглежда свежа и запазена..

# 51
  • Мнения: 17 546
Embarassed аз съм млада, на 24 години.
незнам на 37 ... това ми изглежда като след 100 века, незнам как ще се чувствам, каква ще бъда, но тогава едва ли ще съм млада.

не искам да обидя някой, но 37 са си сериозни години за мен, в моите очи, по  моите представи ... може и да бъркам.
майка ми стана баба на 41, и определено не е младичка вече. бабешка възраст си е, нищо, че изглежда свежа и запазена..

smile3532 smile3532 smile3532 Никого няма да обидиш, или поне не мен! Защото всички мисли се променят с възрастта! На 24 и аз мислех, че 37 е архаична възраст. Като станеш колкото нас, дано имаме възможността пак да го обсъдим! Wink

# 52
  • Мнения: 5 577
 Embarassed Embarassed Embarassed  това ми е мнението, радвам се, че мога да го споделя спокойно.

а пък искам да ви кажа, че 24 пък ми е супер келешарска възраст.

# 53
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Вергилия, като бях ученичка намирах 24-годишните за лелички Laughing
 

# 54
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
От една страна имам чувството, че съм изживяла живот за поне сто човека...
От друга страна от години се чувствам на 23-25, не повече  Grinning

# 55
  • София
  • Мнения: 4 052
Моето мнение, е че 37г. не са малко за раждане на дете, поради по-високия риск от възможни усложнения. В този смисъл бих казала, че жената "е на години", Но в никакъв случай не е стара!
Аз съм на 27г. но понякога се чувствам остаряла, уморена и...някак не ги разбирам пуберите Wink, друг път преливам от енергия и желание за купон, както винаги до сега. Всичко е много индивидуално и наистина човек е на толкова, на колкото се чувства.

# 56
  • Мнения: 6 167
Установила съм, че в България ме мислят за по-стара. Все някой ми говори за разни часовници, които тиктакали, за 'времето', за 'работите ли по въпроса" , все някой компетентно ми обяснява за 'усложненията' и въобще хората там са страшно загрижени. Реално, аз съм с няколко години по-млада от Кари Брадшоу, живея в  страна, в която първо раждане над 40 е ежедневие и нямам никаква идея да си затормозявам мисленето с хорското добро намерение Laughing Откровено казано тръпки ме побиват от млади майки, които нямат никаква друга тема и интерес в главите си, освен поколението им.

# 57
  • Мнения: 1 761
Аз съм на 31.Имам усещането,че най-интересната част от живота ми тепърва предстои.
Родих на 29.Като се замисля колко е напреднала съвременната медицина мисля да родя второто си дете на около 59.
Майка ми е на 54 и не излиза без да се наконти.
Свекърва ми е на 77 и миналата седмица си взе сертификата за компютърна грамотност (по-висока степен от моята).
Свекър ми е решил да учи руски следващата учебна година.(на 80 е).

Какво ще кажат хората не ме интересува изобщо.

Ако трябваше да живея по хорските правила и да слушам бабини деветини до сега да съм умряла....не ща да мра още.

МОМИЧеТа,събудете се!Животът е само един,не бързайте да остарявате.

# 58
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Свекърва ми е на 77 и миналата седмица си взе сертификата за компютърна грамотност (по-висока степен от моята).
Свекър ми е решил да учи руски следващата учебна година.(на 80 е).


Tук е така, но за съжаление в България не е така. Дано и там хората започнат да се радват и обогатяват ( не парично) във всяка възраст.
Иначе по темата: не се чувствам стара. Никой почти не успява да ми улучи възрастта.

# 59
  • Мнения: 6 167
Свекърва ми е на 77 и миналата седмица си взе сертификата за компютърна грамотност (по-висока степен от моята).
Свекър ми е решил да учи руски следващата учебна година.(на 80 е).


Tук е така, но за съжаление в България не е така. Дано и там хората започнат да се радват и обогатяват ( не парично) във всяка възраст.
Иначе по темата: не се чувствам стара. Никой почти не успява да ми улучи възрастта.

Калинка, пак започна с обобщенията. Rolling Eyes
Дядо ми е на 87 години, българин от София и ежедневно използва WORD, освен , че пише свободно може да форматира текст до някаква степен, а  също така е в състояние да използва Интернет ( доста по-ограничено от мен, разбира се). Няма мобилен телефон, не защото не може да се справи, а защото ни е страх, че ще го наранят, за да му го вземат.
Вече не може да говори английски, казва, че не намира думите. Но до миналата година говореше относително свободно. Няма да те убеждавам, че е масов случай. Не е. И ти не ме убеждавай, че 80годишен холандец на курс е нещо масово.

Българските пенсионери може да нямат пари за курсове, което не означава, че са тъпи, че не са търсещи, или че не биха се радвали да се 'обогатяват". 

Последна редакция: ср, 09 яну 2008, 01:18 от Lennie

# 60
  • Мнения: 4 629
Аз се "чувствам на години" от няколко насам - а съм под 30  Rolling Eyes Въпрос на лично усещане е.

Не бих искала да раждам на 37. Жените, които се чувстват комфортно с това едва ли се нуждаят от моето одобрение  Wink

# 61
  • Мнения: 533
Много зависи какъв живот живееш , аз лично се чуствах "на години" от27 до 37 .

# 62
  • Мнения: 274
В първото Шоу на Слави гост беше Кеворк Кеворкян. В Книгата той написа на Слави: "Някои хора остаряват като катедрали, а други като колиби. Пожелавам ти да остаряваш като катедрала!".

Да. Това е готино! Но не вярвам да го е измислил Кевин. Но какво значение има Simple Smile Харесва ми.

# 63
  • Мнения: 274
MILF,  готин ник Simple Smile Кажи на хората от къде идва Simple Smile

# 64
  • Мнения: 621
Дефиницията на понятието "на години" ми е неясна newsm78 Никога не съм се притеснявала от възраст, нито когато съм била на 18 съм се смятала за незряла, нито сега като съм на 32 се смятам за презряла newsm78 Не си обяснявам действията си в живота с възрастта си, което предполага, че сигурно никога няма да се квалифицирам в обща графа "на възраст".

# 65
  • Мнения: 1 938
Не се чувствам на години.  Peace Дори напротив... Grinning

# 66
  • Мнения: 373
Аз се чувствам "на години" от няколко месеца насам , въпреки , че съм на възраст , в която ама никак не би трябвало да ми минават през главата такива чувства...Може би е просто период. Rolling Eyes

# 67
  • Мнения: 3 622
На 31 години съм и не се чувствам стара по скоро зряла  Peace

# 68
 

не искам да обидя някой, но 37 са си сериозни години за мен, в моите очи, по  моите представи ... може и да бъркам.
майка ми стана баба на 41, и определено не е младичка вече. бабешка възраст си е, нищо, че изглежда свежа и запазена..

Почти съм обидена .  Тази година ще навърша 41 и не знам дали ме мислят за старичка или пък младичка.Щастлива съм,че съм майка на първокласничка ,а не баба. Mr. Green

# 69
  • Мнения: 2 722
На 41 съм, не се чувствам на години, дори се готвя да повторя влизането в пубертета  Laughing
Само на моменти се чувствам недоспала но то е от малкото време за сън, а не от възрастта.  Joy

# 70
  • Мнения: 2 723
Чувствам се на 100 години.
Искрено се надявам обаче това да е преходно усещане и мечтая за деня в който нещата ще се променят.
До скоро с приятелките ми се кискахме с часове на по чаша вино, е... вече не е така.

Скапана работа  Tired

# 71
Чувствам се на 100 години.
Искрено се надявам обаче това да е преходно усещане и мечтая за деня в който нещата ще се променят.
До скоро с приятелките ми се кискахме с часове на по чаша вино, е... вече не е така.

Скапана работа  Tired

няма и как да е другояче, докато виждаш само негативните страни!
никой няма да дойде и наготово да ти го поднесе....не става така

# 72
  • Мнения: 782
Чувствам се на 100 години.
Искрено се надявам обаче това да е преходно усещане и мечтая за деня в който нещата ще се променят.
До скоро с приятелките ми се кискахме с часове на по чаша вино, е... вече не е така.

Скапана работа  Tired

няма и как да е другояче, докато виждаш само негативните страни!
никой няма да дойде и наготово да ти го поднесе....не става така

Ееее, не така де ...момичето е бременно и плюс това с малко дете Naughty в момента е в хормонален дисбаланс и е нормално да пише така Peace

# 73
  • Мнения: 4 380
И аз съм на 37. Не става въпрос за това как се чувствам, а за това че СЪМ СТАРА за бебе. И да искам вече не мога да имам. Не че искам...не бих си позволила риска да родя болно дете от келешлък да раждам на 40. newsm78 Има си биологичен часовник за тези неща. Който успял, успял.... newsm78
А иначе и на 70 ще се чувствам като на 20. Достатъчно щура т.е. Laughing

# 74
  Laughing Смятам, че 37 не е възраст да чувстваш годините, нито за притеснения за външен вид и самочувствие поне до 50 за жените. Но това, което е факт е, че е хубаво от медицинска гледна точка децата да се родят до 35. Разбира се, това не означава, че е абсолютно задължително, а само е препоръчително. Толкова много звезди раждат на 40 и нагоре първо дете. Аз също ако имам второ дете няма да успея преди 35 - скоро навършвам 34.  newsm78

# 75
Чувствам се на 100 години.
 Laughing
 
Всеки има тежки моменти, ще дойдат и по - добри!  Laughing

# 76
Чувствам се на 100 години.
Искрено се надявам обаче това да е преходно усещане и мечтая за деня в който нещата ще се променят.
До скоро с приятелките ми се кискахме с часове на по чаша вино, е... вече не е така.

Скапана работа  Tired

няма и как да е другояче, докато виждаш само негативните страни!
никой няма да дойде и наготово да ти го поднесе....не става така

Ееее, не така де ...момичето е бременно и плюс това с малко дете Naughty в момента е в хормонален дисбаланс и е нормално да пише така Peace

"момичето" ми се пада жена.
така, че сигурно знам как разсъждава и когато не е бременно!

# 77
  • Мнения: 338
с моя акъл май никога няма да се почуствам "на години".

# 78
  • Мнения: 782
E, щом знаеш всичко...аз няма какво повече да кажа Peace

# 79
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз съм на 37. Не става въпрос за това как се чувствам, а за това че СЪМ СТАРА за бебе. И да искам вече не мога да имам.
Принципно жените на 37 могат да имат деца. Фертилният период продължава и след 40.
Да, рискът се увеличава, но той съществува и при 20-годишните.

# 80
  • Мнения: 7 382
Та въпроса ми е: кога ставаме "на години"?
Кога сме вече стари?
За протокола - няма да напиша на колко години съм  Mr. Green само ще спомена,че пиша в темата на бабите  Mr. Green. Там попитайте - кога ставаме на години - ще се убедите , че някой НЕ ставаме на години и НЕ ИСКАМЕ  да станем. Laughing Peace  bouquet
              А за раждането - ами РОДИХМЕ си внучета.  Laughing И пак не станахме на години. Embarassed

# 81
Пък аз съм на 53,но акълът ми още е 15-18години.Особено откакто се оттърсхме от децата.Сега и сина ,и щерката си имат свои семейства и деца,ание с мъжа ми сме двамата-като в началото...И имаме мноого време пак за нас си,за мечти,за щуротии.Не мисля скоро да влизам "в години"-здрави сме,млади сме,щури сме.Отглеждането на децата ни беше поприхлупило,но и това мина.Сега с любимите внуци си играем и забавляваме много по-свободно,отколкото със собствените си деца.
  Мили млади момичета,не се вземайте много насериозно!Животът е една прекрасна игра-понякога е и уморителна,но е игра.Забавлявайте се,живеейки!Иняма значение какво казва огледалото-под обвивката на всяка от нас е едно весело и младо момиче.

# 82
  • Мнения: 2 622
На 34 съм и се чувствам в разцвета на живота и силите си Peace

# 83
  • Мнения: 24 467
От както съм се родила- все ме учеха на колко съм години, после започнах да си ги смятам сама.
Винаги съм се чудила какво значение има?
Бях чела нещо от сорта на това, че "на години" е нейде 15 години след сегашната ми възраст, която пък може и да е всякаква.

# 84
  • София
  • Мнения: 4 052
От както съм се родила- все ме учеха на колко съм години, после започнах да си ги смятам сама.
Винаги съм се чудила какво значение има?
Бях чела нещо от сорта на това, че "на години" е нейде 15 години след сегашната ми възраст, която пък може и да е всякаква.
Страхотно! Peace

# 85
  • Мнения: 24 467
Звучеше по- хубаво, но беше на английски и беше от някакво списание ли, книга ли, не помня... Embarassed Това е бледа интерпретация, но е стойностно по смисъл.

# 86
  • Мнения: 2 336
Аз съм типичен пример, че си на толкова колкото се чувстваш. Защото на 25 год по рождение имам чувството, че животът ми е минал.
Но се надявам след известно време да стана на 18.  Mr. Green

# 87
  • Мнения: 9 990
Когато живота ти е подреден и някак има взаимност и се чувстваш удовлетворен, колкото и да си физически уморен-все си ок, на колкото и да си години.Страшното идва, когато си изхабен от празни надежди, тогава и 100 са ти малко.

# 88
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Цитат
но ЕГН-то ме стряска.

това е едно от нещата, което касае психология, може да има ..биохимични последствия.
преди време бях виждал снимка на Учителя на един от известните български йоги - Венцислав Евтимов, при дадена за нeго възраст 70 години години, дали би могло да му се даде и 40!

 

 
http://en.wikipedia.org/wiki/Dhirendra_Brahmachari


Роден е през 1924...снимката, която си дал е от 1945 и е едва на 23 ...умрял е на 70 години през 1994  ...

# 89
  • Мнения: 9 990
еее, вие па сега-70 години не са малко, но и не са нищо.Много стари си заминават на след  80, почти 90.Всичките ми баби и дядовци-след 83-тата си година, един на 89.Реално повечето тук сме си преполвили пътя ми се струва. Mr. Green

# 90
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ако за моя пост се отнася- човека се е разбил със самолет

# 91
  • Мнения: 9 990
Еми и аз знам за един пич, дето спортувал, не пушел, не пиел и бла-бла супер вери биг здравословно е живеел, ама на 25 кола го блъска.Изводът за мен е-кой когато му е писано, независимо колко си духовно възвисен и тялом кален. Peace

# 92
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 755
Човек е на толкова години на колкото се чувства. За протокола, биологичната ми възраст е 37 години, но не се чувствам на толкова. Нямам проблеми да купонясвам и да ходя на работа след това. Не съм родила, защото съм имала други приоритети в живота си. Мисля си, че възрастта ми не е пречка да имам дете сега.

# 93
  • Мнения: 804
Веднага щом започна да се чувствам "на години" ще пиша тук за да го споделя.
А сега сериозно - има хора които на 35-40 се чувстват "на години " и се държат като "изтрещели лелички", има други които запазват духа си млад дори когато изглеждат като печени ябълки. Всичко е въпрос на възпитание и начин на мислене.

# 94
  • Мнения: 3 423
За едно може да си "на години" за друго не.
Специално за раждането на дете се съобразих с препоръките,че е добре първо дете да се роди до 30 години.
Смятам,че ако се престраша за второ дете,то трябва да го планирам близките две-три години.
Нищо странно няма в това и съзнавам,че способността на жената да забременее намалява плавно след навършване на 30,след 35 драстично-това според всички медицински проучвания,които съм чела.



# 95
  • Мнения: 23
Напълно съгласна съм с казаното в предния пост. Според изследвания на американски гинеколози възможността за забременяване до 25 години е 100%, на 30 години- 70% а на 40 години спада на 30%. Така че за раждане на първо бебе 40 години не са най-подходящата възраст.

# 96
  • Мнения: 206
Когато се роди синът ни,започнахме да мислим за него,защото имаш голяма
отговорност към него.Може би от тогава започнахме да мислим и  за годините си..
Няма значение,според мен човек е винаги "млад"...
А няма време да мислиш за това,живота е кратък...

# 97
  • Мнения: 4 733

А няма време да мислиш за това,живота е кратък...
В действителлност точно това е истината. Хората губят толкова много от дните си в излишни мисли. Слагам и себе си в това число...

# 98
  • Мнения: 9 990
Еми не е вярно-щом са ти в главата, значи са необходими, значи са приоритетни-дали лоши или хубави-те си имат там мястото.Щом са в главата, значи са на мястото си.Човек без мисли няма.Всички мислим.Няма излишни мисли-нима човек, който има проблем трябва да спред като с магическа пръчка да го мисли този проблем.Неизбежно е, против волята е-той си стои там, в мислите.И според мен има защо да е така.

# 99
  • Мнения: 782
Напълно съгласна съм с казаното в предния пост. Според изследвания на американски гинеколози възможността за забременяване до 25 години е 100%, на 30 години- 70% а на 40 години спада на 30%. Така че за раждане на първо бебе 40 години не са най-подходящата възраст.

Съжалявам , но не съм съгласна с Вас. Аз съм на 25 /уж в разцвета за забременяване/, но от 2години се опитваме да имаме детенце и все нещо не се получаваше /нямаме здравословни проблеми със съпруга ми/, слава богу накрая ни споходи и това щастие...
Моя колежка роди миналата година първото си дете на 38г, нямаше усложнения по време на бремеността и роди нормално въпреки  ахкащите доктори "ама Вие не сте първа младост...и т.н."
Според мен няма граници за забременяване, на който когато му е писано...
Държа да отбележа, че не желая да споря, просто изказвам мнението си Peace

# 100
  • Мнения: 9 990
Това са по-скоро изключения.2 години да нямаш деца в най-фертилната си възраст не е току-така.Имало е причина,която не е била установена.Много жени около 40-та си година са с изчерпан яйчников резерв.Нищо не е случайно, природата е отредила така.

# 101
  • Мнения: 3 423
Това са по-скоро изключения.2 години да нямаш деца в най-фертилната си възраст не е току-така.Имало е причина,която не е била установена.Много жени около 40-та си година са с изчерпан яйчников резерв.Нищо не е случайно, природата е отредила така.
така е разбира се Peace,но в този форум винаги се намира някой да спори със статистиките и доказаното в медицината ,единствено на база личен и комшийски опит Stop

# 102
  • Мнения: 1 172
Oще не съм започнала да се чувствам "на години". На 27 съм.

# 103
  • Мнения: 263
Като навърших пълнолетие, а сега на 37 не се чувствам "на години" и се надявам в бъдеще да не изпитвам подобни чувства.

# 104
  • Мнения: 600
почувствах се 'стара', когато родих. с новата отговорност просто престанах да се чувствам дете на мама. и още страдам  Cry

# 105
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Аз пък трябва да ви кажа, че сега съм на 36, а синът ми е вече на 18г...Въобще не се чувствам стара и не изглеждам така, т.е. не допускам нито в съзнанието, нито в духа, нито в тяло да натежава ЕГН-то. И трябва да ви кажа, че съм много по-уравновесена от преди няколко години, с много неща в живото вече съм наясно от житейските уроци, малко неща могат да ме учудят, няма ги пубертетските притеснения и /евентуално сутрин пъпка като погледнеш в огледалото/...абе с две думи чувствам се добре така: Знам какво искам и как да го постигна!....И всяка възраст си има своите хубави страни...

# 106
  • Варна
  • Мнения: 63
Когато родих третото ни дете-на 30. Почувствах се изморена и още не съм си починала,но някой ден..... newsm68

# 107
  • Мнения: 1 336
Почувствах се "на години" едва когато се роди сина ми преди 2г., когато бях на 29. Приоритетите ми коренно си смениха позициите, станах значително по-отговорна и зряла, спрях да поемам рискове и за първи път понякога се чувствам физически изтощена... Започнах да предпочитам спокойни тихи заведения, семейни курорти, прекарвам 95% от вечерите си вкъщи с детето, отказвам предложения за работа свързани с командировки, работя за пари не за визитна картичка... Все по-често говоря с приятелките си за ясли, градини, детски храни, сиропи за кашлица и капки за нос  Joy Искам 3 деца и започвам да се притеснявам, че часовника тиктака...
Май имам всички симтоми на хората "на години"  newsm78  Joy

# 108
  • Мнения: 197
Почувствах се на години, когато детето стана на ок. 8-10 месеца. Бях на 27. Сега имам чувството , че животът е прелетял край мен и съм пропуснала да свърша толкова много неща, че не знам от къде да започна и  как да го направя.

# 109
  • Мнения: 679
Въпреки че не съм първа младост не мисля и не се чувствам "на години". Може би за всеки е индивидуално ...

# 110
  • Мнения: 5 940
На 28 съм, не знам това много или малко е, но аз въобще не се чувствам "на години".

# 111
  • Мнения: 1 427
На 31 съм.Чувствам се улегнала и помъдряла,но "на години"-в никакъв случай.Помня баба ми,лека и пръст,на 90 години казваше че сякаш още изживява 30-те си.

# 112
  • Мнения: 87
"....майка на 37год. е бременна с второто си дете и пише че се чувства "на години" и я е страх за бременността и!" Това вероятно идва от времето за раждане - а то на 37 е късно. А не, че на 37 вече е "на години".
Като се замисля, познавам жени, които са влязли в климактериума на 40, 42 и така погледнато ....

# 113
  • Мнения: 290
Е чак пък късно на 37 год!!!
Може на 37 да е малко по-рисковано отколкото на 20, но много жени раждат здрави и умни деца над 35 год.
Важно е здравето на жената.Има 20 годишни жени не можеши да забременят.

# 114
  • Мнения: 1 568
Чувствам се на 20,а съм на 35,но понякога,когато се срещна с 20-годишни и после се погледна в огледалото ми става тъжно,а изглеждам перфектно,но все пак....

# 115
  • Мнения: 9 990
Е чак пък късно на 37 год!!!
Може на 37 да е малко по-рисковано отколкото на 20, но много жени раждат здрави и умни деца над 35 год.
Важно е здравето на жената.Има 20 годишни жени не можеши да забременят.

Стига сте сеели заблуда.Факт е, че фертилността намалява с възрастта..Има си сравнителна табличка, не мога да я търся сега.20 годишни не могат да забременеят по съвсем други причини/хормонален дисбаланс, запушени тръби, хламидиална инфекция, въобще-мъжки и женски фактор може да има за непоявата на бебе/, а не изчерпан яйчников резерв.И аз познавам, ако е до познаване една жена, коят улови последната си , буквално последната си яйцеклетка на 40 и  износи и роди.Но една година по-късно нямаше да може.Това е съвсем, ама съвсем различно-просто да нямаш повече яйцеклетки.Да, те свършват в един момент и да, това се случва вече все по-рано.Изключения за жените родили късно без проблем, че и забременяли без проблем.На това му викам аз късмет.

# 116
  • Мнения: 24 467
Ако е въпрос за раждане само и ако имам реален избор- определено бих предпочела да приключа с ражданията до около 30 годишна възраст. Не само поради причините, изтъкнати от пенелопа, които аз лично не оспорвам, тъй като също съм чела неща в тази насока, а и по ред други такива. Основната за мен е, че след тази възраст имам настройката да подредя друга част от живота си.
Е, ако съм изтървала влакове, ако не съм намерила подходящ партньор или съм се лекувала дълго време, или.. въобще ако има конкретни причини, щях да родя и по- късно, но определено предпочитам да не го правя на 37 години.

# 117
  • Варна
  • Мнения: 63
Децата определено са една от основните причини да се чувстваме на години. И са най-важното нещо в живота ни.
Искрено вярвам,че всяко нещо трябва да става с времето си. И няма проблем да се чувстваш на години,ако наистина си.
Не се притеснявам,защото животът ми е изцяло пълен и осмислен от децата.

# 118
  • Мнения: 179
Не мога да разбера що за комплекс е тази тема с годините!Аз скоро ще направя 30(да съм жива и здрава) и това въобще не ме депресира.И на 50 да стана пак ще е така.Човек не може да спре въртенето на Земята.Всеки има различно гледище:свекърва ми например я дарихме с внуче когато беше на 47.Тя не дава на детето ми да я нарича "бабо",защото била млада.Е какво пък общо има възрастта с роднинските отношения?Да не би съседчето да я нарича"бабо"?Но това май е тема за друг форум...

# 119
  • Мнения: 9 990
А кой е казал тук, че се депресира.Темата е съвсем друга мисля...или отново аз не съм в час?И мен не ме депресират годините ми.А съм над 30.Просто мирогледа се променя, приоритетите, тялото, понякога и здравословното състояние.... Mr. Green

# 120
  • Мнения: 4 733
А кой е казал тук, че се депресира.Темата е съвсем друга мисля...или отново аз не съм в час?И мен не ме депресират годините ми.А съм над 30.Просто мирогледа се променя, приоритетите, тялото, понякога и здравословното състояние.... Mr. Green
Пенелопе, лоша си Mr. Green. Тресе ме ревматизъм, имам дископатия, а на 20 и помен нямаше от подобни неща ooooh! Имам чувството, че освен външните фактори за умственото състаряване играят роля и самите души. Сори ама аз лично се тресох в какви ли не емоции през последните няколко години и колкото и да не исках да пусна 20-те, имам чувството че умът ми качи едно 10 години отгоре Rolling Eyes

# 121
  • Мнения: 9 990
Ем да-някои от нас са доста пообрулени.Някои имат зидовете около себе си и здравите устои.От там иде и разликата. Mr. GreenДископатията я мани, мен ме питай с плевритите от носене на ръце.Ма инак съм млада бе, как Mr. GreenТа не е в броя години към днешна дата , а в начина на изживените назад такива.Аз ся и на 1000 спа процедури да отида, тялото ми е повредено вече, изхабено му се вика, понаболява го.Ма инак съм млада и съм си ок отвсякъде. Laughing

# 122
  • Мнения: 43
Жената е на колкото изглежда, а мъжът на колкото се чувства smile3535

# 123
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 292
Още не се чувствам "на години".Силна съм,щастлива съм,мога планина да повдигна, особено като ми се напълни къщата.Майната им на 50те ми години,на дископатии, плексити и кръвно! Все още аз водя хорото!

# 124
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Когато станах на 30,вече не е така както на 25 примерно.......лелека съм вече бе....лелка на 33 Joy

# 125
  • Мнения: 9 990
Още не се чувствам "на години".Силна съм,щастлива съм,мога планина да повдигна, особено като ми се напълни къщата.Майната им на 50те ми години,на дископатии, плексити и кръвно! Все още аз водя хорото!

Ето-тук е разковничето-имаш близки и любими хора, имаш основите, опората в тях.А от там и духът е такъв, силите са различни.Някои хора нямат това и просто са уморени, независимо дали са на 30 или на 50. Hug Peace

# 126
  • Мнения: 1 479
На 41сьм и не се "чувствам на години"!По дух сьм шемет и купон да става!Слушам най-новата музика,а сьщо и тази от училище/метьл,хард рок,ню уейв ит.н./.На вьншен вид сьм слаба,ходя с дьнки и ме наричат"скакалец".Не ми вярват,като си кажа годините.Според мен е важно как изглеждаш и как се чувстваш!Кьдето сьм работила имах приятелки по-вьзрастни жени,но луди/като мен/.За пример:бащата на децата ми е 7год. по-мальк от мен,а се дьржи като пенсионер,та на моменти ме вбесява!Има хора на по 18-20 години "умрели" от всякьде,а има и 50-60 годишни "живи" от всякьде!

# 127
  • Мнения: 606
На 32.
Почувствах го отраз на 26.01.2007г.
Иначе не ми личат  Mr. Green

# 128
  • Мнения: 121
На 29 съм и не се чувствам ,,на години,, само дето си казвам на майтап,,ееех,кога бях на 18...бях млада и красива....,,А сега бременея и дебелея Winkмалко изтъркан лаф,но си е точно така,,не е важно на колко години си,а на колко се чувстваш,, нал'тъй?

# 129
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
На 36 съм. Не се чувствам стара определено. Надявам се тепърва да родя второто си дете. Първото го родих на 20 г. и сега виждам, че съм го родила почти дете. Всички се учудват ,че имам толкова голям син. Всъщност опитите ни за второ бебе са от 3 години и тогава - 33 годишна споделих с баща ми ,че възнамеряваме да имаме второ дете и той ми каза не е ли късничко?  Sad
Е, не се учудвам, понеже той е станал татко на 19г. на мен и на 22 г. на сестра ми. Та, според неговите разбирания сигурно е късно.
Човек е толкова стар, колкото се чувства. Майка ми е на 55 г. и на моменти се държи като ученичка.

# 130
  • Мнения: 887
На 28 съм, не знам това много или малко е, но аз въобще не се чувствам "на години".
Това важи и за мен. Grinning

# 131
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз съм на 36 и започнах да се чувствам "на години" преди 1-2 години. Тогава започнаха болки в коленете, болки в гърба, високо кръвно, шипове, артрит, наднормено тегло и т.н все неща дето хората ги получават на стари години. И като ида на лекар и ме питат на колко съм години та се оплаквам от "бабешки болежки" съвсем се чувствам сбабичосана.  А това дето малкото дете подмладява не е точно така. Сега на площадката не ми се тича по него, не ми се играе на футбол или на гоненица, гледам да легнем да си четем приказки или да строим с конструктор. Все неща дето бабите правят.

# 132
  • Мнения: 232
Почти на 36 съм.По дух не се чуствам стара, но просто чуствам издайническите бръчки под очите, побеляващата коса... и изведнъж ми става много тъжно.

# 133
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Много смешно ми става като чета за хора които на  28-30г и се чувстват стари.ХЕЙЙЙ...Хора не се предавайте бе ...Какво да кажем ние с гайдите дето сме на 50.Ама аз не се предавам и никога няма да се почуствам стара защото духът на човек никога не остарява.Трябва да съм на смъртно легло за да се предам /макар че и там ще се боря/.
Така че както казва  баба Янка аз водя хорото и нямам намерение да се пускам,и ще го водя  още доста години.
Никога няма да допусна да стана това   
smile3532 smile3532

# 134
Аз съм точно от тези 27-годишните "баби". От около 2 години се чувствам много много остаряла с тенденция към самотен живот на стара мома. може и да ви е смешно но просто не знам как да изляза от това състояние и да преодолея непрекъснатия страх от самотата. може би поради тази причина имам връзка с човек, когото не обичам и работя работа, която не харесвам. Sad И всяка вечер се моля на Господ да промени живота ми защото аз наистина съм се отчаяла тотално от всичко Cry

# 135
  • Мнения: 90
Ама хич не се чуствам ''на години''напротив.От години не пуша и  изглеждам много по хубава от преди:D Нищо не ме боли.Акохол не пия.И съм си готина Laughing

# 136
  • София
  • Мнения: 62 595
При мен усещането "на години" е свързано не с възрастта ми, а с количеството грижи или неприятности. Когато се чувствам добре съм като на 18, но в кофти моменти и като съм преуморена наистина се усещам "на години".

# 137
  • Мнения: 814
Без да чета изписаното досега/ ще се върна след малко, но не искам да се влияя от написаното до тук/ ще отговоря: на години се почувствах не като станах баба на своето внуче или  от навършена възраст, такава се почуствах като поех отговорността и за свекъра си след като секърва ми почина. Това единствено ме обременява! Фактът, че съм баба на внуче не ме тревожи и комплексира, животът ми пак е пълноценен, - на работа съм, имам страхотни приятели, съпругът ми е супер щур, имам си личен живот, без ограничения от негова страна - дсоверието му ме радва, живея пълноценно...
Конкретно на въпроса щу отговоря след време, когато имам точен отговор!






















,

# 138
  • Варна
  • Мнения: 2 036
На 40 съм и не се чувствам 'на години', даже на моменти имам чувството, че животът ми сега започва...

# 139
  • Мнения: 122
Да ти разкажа една случка. Когато бях дете през лятото си ходех на село и там цяло лято игри. Един ден с баба ми отивахме към реката и когато наближихме един склон тя ме попита. "Вие в училище по физическо тичате ли" Аз казах "Да". А тя - "Ами тогава хайде да се надбягваме по склона"..... и се затичахме, а тя ме изпревари. Когато стигнах горе каза " Баба още може" и ме погали. Ей такива неща, а тогава жената беше някъде към 60

# 140
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Калинка, пак започна с обобщенията. Rolling Eyes
Дядо ми е на 87 години, българин от София и ежедневно използва WORD, освен , че пише свободно може да форматира текст до някаква степен, а  също така е в състояние да използва Интернет ( доста по-ограничено от мен, разбира се). Няма мобилен телефон, не защото не може да се справи, а защото ни е страх, че ще го наранят, за да му го вземат.
Вече не може да говори английски, казва, че не намира думите. Но до миналата година говореше относително свободно. Няма да те убеждавам, че е масов случай. Не е. И ти не ме убеждавай, че 80годишен холандец на курс е нещо масово.

Българските пенсионери може да нямат пари за курсове, което не означава, че са тъпи, че не са търсещи, или че не биха се радвали да се 'обогатяват".

Съгласна съм с Калинка! В Бг хората остаряват много по-рано по манталитет. Лени, дядо ти е абсолютно изключение. 99% от пенсинерите в Бг са много далеч от "търсещи". И то не защото са пенсионери, а защото такъв им е манталитетът. То и на голяма част от младите между другото.

А по темата - аз ще навърша 30 след 8 месеца и се чувствам по-добре от всякога. Със сигурност по-уверена и по-привлекателна отколкото на 20.  Peace

# 141
  • Мнения: 607
    Когато почнах да се уморявам от работа, която преди не можеше да ми се опре.

# 142
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 292

  Когато бях на 20 един 25 годишен ми предложи брак.Отказах му.Не защото не го харесвах,не,но "да не съм луда да се обвържа с такъв стар!"
 Сега от пиедестала на моите 50 си мисля,че още не съм на години.Може би като се пенсионирам ще го почувствам.Самата мисъл "пенсионер" като че ли ще рече "на години"!
 

# 143
  • Мнения: 552
При мен усещането "на години" е свързано не с възрастта ми, а с количеството грижи или неприятности. Когато се чувствам добре съм като на 18, но в кофти моменти и като съм преуморена наистина се усещам "на години".
Абсолютно! И при мен е точно така  Sick hahaha
Само една нощ да не спя достатъчно, и почвам да се чувствам стара... а иначе генерално мисля, че тези неща нямат значение - и аз познавам "баби" и "дядовци" под 30, както и невероятно млади духом хора над 60, които при това водят по-интересен и активен живот от досто 20-годишни  Simple Smile Само се надявам и ние да сме такива след 30-тина години...  Whistling

# 144
  • Мнения: 327
не съм почнала да се чувствам "на години" като стане ще пиша Laughing

# 145
  • Мнения: 1 175
Има моменти когато се чувствам почти,като пенсионерка,а съм само на 36.Друг път се чувствам млада и си казвам-никой не би ми дал годините.Тоест изглеждам по-млада.Всичко май при мен е въпрос на моментно настроение.

# 146
  • Мнения: 1 366
Интересна тема, много близка до мен. Ще споделя и собствените си изживявания.
На 38 съм. Майка на две деца - 18 год и 4 Simple Smile
По стечение на обстоятелствата (тези, които ме познават, знаят за какво говоря) преживях тотална промяна през последните 2 години. Та като тегля чертата - никога не съм се чувствала по-красива, по-желана и по-умна (помъдряла, може би е по-точно). По-ценяща себе си, по-знаеща и можеща, по-осъзната личностно. От тук - не бих искала да се върна и един час назад.
И другото - за децата. Имайки 14 годишна разлика между децата си, мога да Ви уверя, че няма нищо по-дълбоко, по-ценно и по-запълващо, от зрялото родителство (на тази ми реплика ще помоля тези, които не са го изживяли да не реагират, защото просто е безпредметно). На големия съм приятелка, на малката родител, който имайки собствена дълбочина, съумява да я предаде на детето. Отделно, нейния растеж за мен е истинска емоция. Пожелавам го всекиму.

 Hug

# 147
# 148
  • Мнения: 1 599
Еми то кой как си го направи... аз  Naughty не се чувствам на години... още се имам за тинейджър... баща ми е на 56 г.  той още се има  за младеж...а той така и изглежда има 3-4 бели косъма на главата иначе е с черна коса. Така , че човек е на толкова на колкото се чувства... надявам се скоро да не се почуствам на години... поне още 40 г. Joy

# 149
# 150
  • София
  • Мнения: 4 884
Аз съм на 32 и усещам, че много съм се променила и във физичеки, и в духовен аспект. Имам колеги, които са на "двадесет и..." години, и чието ежедневие е свързано с неща, които аз имам чувството, че съм изживяла много отдавна. На фона на всички хора, които виждам около себе си, и естествено на база на това- как се чувствам аз мога да кажа, че след 30 години човек влиза в някакво по-различно биологично измерение, независимо дали си го признава или не. Simple Smile

# 151
  • Мнения: 606
  На скоро се почувствах на 33.

# 152
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Зефс-Това е най-хубавата- Христовата възраст.

# 153
  • Мнения: 109
Аз също съм на 37 год и не  мога да кажа че се  чувствам чак стара  но определено има разлика с преди.Някак си човек се променя неща които са ме вълнували и са ми правили впечатление като че ли вече не ги забелязвам толкова много.Мисля си понякога дали това не е от първите признаци . newsm78

# 154
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Годините сами по себе си  не са причина да се дамгосаш сам за стар или за незрял /в обратния случай/. Моите са малко, но никога не съм възприемала 60 годишен човек за стар. Улягане има безпорно принципно, но то пак не  е пряка функция на възрастта, както и умората.

Има неща, които са биологично обусловени - изхабяване на нервната система, излизане от детеродна възраст. За това разбирам дамата, описана  в първия пост, в това отношение. Бебетата май най-често карат жените да се чувстват на възраст заради самата бременност и страховете за протичането й, които са статистически подплатени за съжаление.

# 155
  • Мнения: 1 103
Аз съм на 32 но се чуствам на 23  Joy Joy Joy Joy

# 156
Когато вече не можех да си духна свещите от тортата на един дъх Mr. Greenи вече не ми отиваше да сложа ултракъса пола.

# 157
  • Мнения: 2 908
Аз съм на 26,почти 27,но се чувствам като на 45. SadМоже би кой както се чувства....за съжаление или за радост.Никога не бих казала за 37 годишна жена,че е стара,или на възраст-че тя си е още млада жена....Вече кой как се чувства е проблема.

# 158
  • Мнения: 757
аз съм много млада,но има моменти когато се чувствам много стара и отегчена не знам защо,толкова съм млада,че чак е глупаво и смешно да говоря така,но момени и настроения в мен много.
нещо съм се сдухала здравата newsm78

Последна редакция: пн, 31 мар 2008, 11:09 от versace

# 159
  • Мнения: 607
аз съм много млада,но има моменти когато се чувствам много стара и отегчена не знам защо,толкова съм млада,че чак е глупаво и смешно да говоря така,но момени и настроения в мен много.
нещо съм се сдухала здравата newsm78

 Споко, това не е от възрастта. Аз съм на 43 и в момента също съм се сдухала. Преминават тези настроения,  не им се поддавай, направи нещо малко за себе си ,зарадвай се с нещо. аз в такива случаи си пускам музика и си танцувам или излизам навън.

Общи условия

Активация на акаунт