Новина номер едно!

  • 2 237
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Ружа72
Вьобще расизьм по всички параграфи..

Обаче не zабравяй парите и инвестициите, които идват към БГ  Thinking от ЕС.

# 16
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Цитат на: Ружа72
Да само дето са подписали затварянето на АЕЦ  Козлудой и народа в Бьлгария не знае- льжат ги за частично затваряне не някакви блокове.  Политиците не смеят да кажат каква е цената.
Другия хит е че визите си остават- Ще има и специални забрани за работа в ЕС.


Не разбирам,защо всички са против затварянето на АЕЦ Козлудой Thinking ,дори по плановете на Тодор Живков през 2005 трябваше да се затвори.Според мен проблема е,че политиците ни се заинатиха да остане,вместо да намерят средства да построят новата в Беляне.Колкото до визите,разбира се че останат за известно време иначе как ще се оправят с емиграцията и подбиването на трудовия им пазар и без това навсякъде в Европа има проблеми с емигрантите.

# 17
Цитат на: Ружа72
Другия хит е че визите си остават- Ще има и специални забрани за работа в ЕС.
Вьобще расизьм по всички параграфи, ама нали има една група бьлгари дето ще стават евродепутати, та подписват каквото им кажатсамо и само за да си уредят живота занапред.
Ние с Румьнците ще сме НЕРАВНОПРАВНИ членове в ЕС.


И аз мисля че не е толкова зле че визите остават, а също и ограниченията за работа. Това не е расизъм и не е направено само за Бг, а за всички нови членки. И трябва да се регулира някак си. Представяш ли си какво ще стане ако няма никакви ограничения. Това оначава маси от милиони хора от източна европа да се изсипят на пазара на труда само в няколко страни, защото има и по-бедни членки и там съотвено по-малко хора ще отидат. Това може да срине една икономика колкото и мощна да е. И какво като членството не е пълноправно. А ние пълноправен член ли сме? Да не би да сме покрили пълноправно и на общо основание всички икономически критерии. Това е политически акт и след като не сме покрили икономическите изисквания, какво можем да очакваме? Но си мисля че ако не друго, поне ще участваме в някои търговски квоти и може би българско саламурено сирене няма да се внася в EС само от Гърция.

А по въпроса за АЕЦ Козлудуй не искам да се изказвам изобщо.
Мисля че в БГ се изказват върде много хора които грам представа си нямат. Това трябва да се остави в ръцете на специалистите, а не на обществеността. Имаше идеи за референдум. Пълна лудост! Можете ли да си представите баба ви Пена от село незнам си кое да определя дали АЕЦ да се затваря... Shocked  #Silly

# 18
  • Мнения: 4 399
Тюх, пак zабравих да се регистрирам...

# 19
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Със смесени чувства съм....Лично ме радва, че ще ми признаят шофьорската книжка и няма да се налага да им бутам 2000 евро.

Иначе, сега ще им е добре на големите западни фирми. Евтина работна ръка и пазар за стоките им / да не се заблуждаваме, че някой ще яде български домати и краставици тук/. А на народа дупе да му е яко. И то най-вече като навлезе еврото. То на много  холандци им се отелва вола да изкарат месеца нормално след като всичко е в евро и в пъти по- скъпо.

# 20
  • Мнения: 1 630
Цитат на: teopr
За съжаление не е слух Sad ,ще бъде минимум 3г,максимум 5г.(така бяха казали),


максимум 7г. е

# 21
  • Мнения: 1 630
Цитат на: Anonymous

Мисля че в БГ се изказват върде много хора които грам представа си нямат. Това трябва да се остави в ръцете на специалистите, а не на обществеността.


Вяра, за съжаление съм чувала изказванията на няколко специалиста в България, според които всичко е въпрос на икономически интереси. След обновяването реакторите ни са не по-малко сигурни от френските, примерно. Друг е въпроса дали изобщо искаме да имаме атомни централи, защото винаги стои въпроса с отпадъците.

# 22
  • Мнения: 1 630
според мен определено е повод за празнуване подписването на договора за присъединяване. можеше условията и преговорите да протекат по по-благоприятен за България начин, но това вече не може да се промени.

Това, което мен ме притеснява, е че много хора в България възлагат прекалено много надежди, вперели поглед в заветната 2007.  Някак си е много лесно да се вярва, че самото членство веднага ще промени коренно ежедневния живот.
Все пак имаме спомени от близко и по-далечно минало - царя, която щеше да оправи България  за 500 дни, големият съветски брат щеше да ни помогне, САЩ, НАТО, дядо Иван и още кой ли не
Та се надявам хората да не останят разочаровани като в 2007 не им скочат веднага заплатите (а би било хубаво да можеше).

# 23
  • Мнения: 1 246
Гледах новините на БиТиВи,и ми стана малко смешно,послу4ай подписването на договора с ЕС в БГ е по4ивен ден,тържества,концерти.....празник голям.Вси4ко ми се видя много приповдигнато и прекалено.....и това подписване каво зна4и-все още нищо.Пеговаряха по сума ти глави...къде е промяната....Нищо не е станало и опънаха масите да празнуват.Може и да греша,но ми се струва рано за празненства....

# 24
  • Мнения: 768
Цитат на: Anonymous
Цитат на: Ружа72
Другия хит е че визите си остават- Ще има и специални забрани за работа в ЕС.
Вьобще расизьм по всички параграфи, ама нали има една група бьлгари дето ще стават евродепутати, та подписват каквото им кажатсамо и само за да си уредят живота занапред.
Ние с Румьнците ще сме НЕРАВНОПРАВНИ членове в ЕС.


И аз мисля че не е толкова зле че визите остават, а също и ограниченията за работа. Това не е расизъм и не е направено само за Бг, а за всички нови членки. И трябва да се регулира някак си. Представяш ли си какво ще стане ако няма никакви ограничения. Това оначава маси от милиони хора от източна европа да се изсипят на пазара на труда само в няколко страни, защото има и по-бедни членки и там съотвено по-малко хора ще отидат. Това може да срине една икономика колкото и мощна да е. И какво като членството не е пълноправно. А ние пълноправен член ли сме? Да не би да сме покрили пълноправно и на общо основание всички икономически критерии. Това е политически акт и след като не сме покрили икономическите изисквания, какво можем да очакваме? Но си мисля че ако не друго, поне ще участваме в някои търговски квоти и може би българско саламурено сирене няма да се внася в EС само от Гърция.

А по въпроса за АЕЦ Козлудуй не искам да се изказвам изобщо.
Мисля че в БГ се изказват върде много хора които грам представа си нямат. Това трябва да се остави в ръцете на специалистите, а не на обществеността. Имаше идеи за референдум. Пълна лудост! Можете ли да си представите баба ви Пена от село незнам си кое да определя дали АЕЦ да се затваря... Shocked  #Silly


Ако испанците или португалците имат право да ходят и да работят из цяла Европа защо бьлгарите и румьнците д нямат право. Нали всички уж са с равни права в ЕС- нали затова е сьздаден Grinning  Grinning

# 25
  • Мнения: 4 399
Цитат на: Ружа72
Ако испанците или португалците имат право да ходят и да работят из цяла Европа защо бьлгарите и румьнците д нямат право. Нали всички уж са с равни права в ЕС- нали затова е сьздаден Grinning  Grinning


Защото макар и да са на опашката на съюза, все още стандарта им на живот е в пъти по-добър от този в БГ и Румъния и съответно далеч по-малко испанци или португалци отиват на гурбет. Ти да си чула за испанец, който е отишъл да бере портокали или да гледа възрастни хора в Гърция? Предполагам когато стигнем икономическите показатели на Испания и Португалия, можем да питаме защо не ни третират като тях.

Разбирам че трябва равнопоставеност, но тя трябва да е двупосочна. А по отношение на икономическите показатели, не сме точно равнопоставени. И не мисля че ЕС е съzдаден zа да осигурява работа на румънци и българи недоволни от живота в собствените си държави.

# 26
  • Bristol
  • Мнения: 9 347
Vjara, за Португалците и те са доста беднички. Преди присъединяването на първата вълна от източна Европа, баха на последно място, след тях идваха гърцте. Даже пътищата им били с дупки, като в БГ  Wink .
Испания е значително по-напред с материала. Интересното обаче е, че по хотелите тук е пълно с чистачки испанки  Thinking Ние си имаме такава и в училището на малкия, дето даже английски не говори  ooooh! .

# 27
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Аz подкрепям мнението на Вяра. Не може страни като България да имат същите права, както и такива държави, основатели на ЕС, като Германия, Франция и т.н. Още повече че БГ трябва да работи още много време zа постигането на иzискваните покаzатели zа сигурност, стабилност и др., zа да достигнат те нивото на другите държави.

# 28
  • Мнения: 4 212
Цитат на: Ружа72
.........Ако испанците или португалците имат право да ходят и да работят из цяла Европа защо бьлгарите и румьнците д нямат право. Нали всички уж са с равни права в ЕС- нали затова е сьздаден Grinning  Grinning

Много интересно ми стана изре4ението, защо Испания и Португалия да могат да работят без визи, а България не.Че Испания е от първите страни приети в еропейският съюз, моя съпруг пътува из цяла Европа, и мога доста да поспоря по въпроса, пътища, инфрастуктура, заплати....вси4ко е доста по добре от една Франция, Холандия, Австрия, 4е даже и Германия, на която икономиката драсти4но взе да спада.Тук е пълно с 4ужденци и не искат да си ходят, да не мислите, 4е испанците им е гот да гледаt физиономиите ни.......незнам защо пове4ето си мислят, 4е Испания е на опашката в Европейският съюз, много се лъжете.
На България ще и бъде забранено да работят хората извън старната дълги години, влизането в съюза, не озна4а отваряне на врати на всеки, Полша, Естония, Литва, вси4ки са така, да не мислите, 4е имат право на работа, таратанци....за Германия забраната е до 7 години след влизането в европейският съюз.Aма ве4е никой не се и натиска да ходи, 4е малко са им кофти данъците.

# 29
  • Мнения: 4 399
Оле-лe, тук се заформя битка на ниво местен национализъм... Всеки държи мястото където живее да е по-най-най...

Тея, аз си мисля Испания е в опашката на ЕС (в стария му вид) защото така показва статистиката. Състоянието на една икономика се измерва с икономически параметри, не с наблюденията на мъжа ти. Също мога да ти кажа от лични наблюдения че в Германия и Австрия има доста гастарбейтери от Испания. И това са млади хора, а не някой дето е дошъл преди поколения. В курсовете ми по немски испанците са били винаги доста внушителна квота.

А що се отнася до емиграцията към Германия, за съжаление не е стихнала, въпреки че там икономическото положение се влошава. Високите данъци съвсем не са от вчера и даже в последните години ги намалиха леко. И въпреки това емиграция към Германия винаги е имало, защото когато получаваш добра заплата и да те орежат с данъците, пак ти остава достатъчно. Мен може да ме е яд че плащам данъци за турските семейства с 10 деца, където жените никога не са работили, но това което ми остава, ми е достатъчно за задоволяването на много капризи.

Общи условия

Активация на акаунт