«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

’ранене с млека за кърмачета, захранване
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-87 от 87 отговора

—офи€

ћнени€: 277
«дравейте, мами.

—инът ми е на 6мес и 1 седм. почнах да го захранвам на 4мес и 1 седм. със зеленчуково пюре. —лед известно време му дадох и плодове на пара, каша, а от около седмица €де и купешки месни пюрета. ƒосега четох из нет-а и на н€колко места пише, че от 7ми месец тр€бва да почна да давам попара със сирене вместо второто сутрешно хранене с мл€ко. ¬ъпросът ми е - на колко месеца наистина почнахте да давате попара със сирене? и с какъв хл€б и какво сирене € правихте?  chef

ѕредварително благодар€ за всички отговори  Hug
÷итирай

—офи€

ћнени€: 2 227
ћай преди шести€ беше.. със сухари натрошени почти на прах, обезсолено сирене и малко масло.  ѕробвай го и ще разбереш дали му е дошло времето на тво€ младеж да хапва попарка.
÷итирай

ћнени€: 1 166
Ќа  ок. 7 месеца е бил, като започнах да му прав€ попара - със готови сухари, лъжичка масло и изкиснато сирене. Ќо мо€т син е захранван от 3и€ месец и сокове от 2и€ месец. ƒо 6-7и€ му е било въведено всичко - месо, риба, повечето зеленчуци и плодове, каши, кисели, дори и кисело мл€ко. ѕиша това, не за да предизвиквам спорове за и против късното захранване, а за да добиеш представа след колко време, какво е €д€л вече и т.н.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 376
ќколо 7м.н€къде.Ќатрошен сухар, обезсолено сирене и јћ.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 574
» на двете около 7-ми€ месец, но гол€мата не € обичаше и € спр€х,
докато към 9-10 месец започнах да и прав€ филийка със сирене и масло, нар€звах € на малки хапки и т€ се опитваше да се храни сама  Smile. ћалката още обича попара и ме кара да й прав€.
÷итирай

¬арна

ћнени€: 249
ѕреди около седмица дадох за първи път попара,но на него не му хареса. ъсно захранен е,н€ма заместено хранене и въобще не е много €щен по отношение на всичко с изключение на кърмата. Tired
÷итирай

¬арна

ћнени€: 5 178
Ќикъде не е казано, че тр€бва. ѕо старата схема е от 7-€ месец. »ма мноого писано за попарата.
ƒъщер€ ми е на 7 месеца, има заместено само обедно хранене, от вчера започнах д ай давам попара. »Ќаче е на кърма.
÷итирай

—тара «агора

ћнени€: 1 639
Ќа 9 месеца започнах да й давам закуска - попара, каша.
÷итирай

неустановено

ћнени€: 13 718
Ќа 7.
÷итирай

UK, Harlow/—офи€

ћнени€: 7 664

Ќа седем месеца.ѕравих € със сухарите на ѕападупулис и обезсолено краве сирене.
÷итирай

ћнени€: 2 045
Ќа седем месеца беше јлекс. ѕопарата прав€ със сухари, изкиснато сирене и малко масло. јко досега не си слагала масло в пюретата, внимавай с количеството, че разхлабва  Peace
÷итирай

—офи€

благодар€, момичета Smile
още един въпрос - задължително ли с јћ се прави? не може ли с чай?
÷итирай

UK, Harlow/—офи€

ќлеле, нали не см€таш да правиш попара от јћ със сирене 35ѕрави се с чай от шипка, или липа!
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 1 092
на 7 месеца започнах да давам попара,но € заливам с вода а не с јћ bouquet
÷итирай

—офи€

ћнени€: 5 673
«дравейте, мами.

—инът ми е на 6мес и 1 седм. почнах да го захранвам на 4мес и 1 седм. със зеленчуково пюре. —лед известно време му дадох и плодове на пара, каша, а от около седмица €де и купешки месни пюрета. ƒосега четох из нет-а и на н€колко места пише, че от 7ми месец тр€бва да почна да давам попара със сирене вместо второто сутрешно хранене с мл€ко. ¬ъпросът ми е - на колко месеца наистина почнахте да давате попара със сирене? и с какъв хл€б и какво сирене € правихте?   :chef:

ѕредварително благодар€ за всички отговори  Hug
Ќ€къде около 7-и€ месец започнах да давам попара. ѕрав€ € с купени сухари и јћ, сиренето се обезсол€ва поне една нощ. «ахар не слагам.
÷итирай

Ѕелги€/—офи€

ћнени€: 27 490
Ќикога.
јко искаш да даваш - нека да е след 8-ми месец, минималната възраст, подход€ща за сирене и масло  Peace
÷итирай

ћилано/¬арна

ћнени€: 1 467
Ќикога не съм давала.
ћисл€, че сирене може и към 7-и€ месец, а маслото, както е казала Ѕлонди, даже след 8-и€.
÷итирай

¬арна

ћнени€: 6 038
правех й попара след 7ми€ месец /преди това беше само на мл€ко, тъй като беше с јЅ ћ/
попара правех със сухар, овче или козе сирене, и чай на хип, разтворим, не добав€х масло, заради кравето мл€ко
толкова много обича попара и сега си € хапва, по малко по-друга рецепта

така и не ми стана €сно, защо толкова се анатемосва попарата??срамно ли е? какво?
÷итирай

ћнени€: 432
аз ще € почвам тези дни,досега иначе го захраних с масло,сирене,глутен.ще видим дали ще € хареса
÷итирай

¬арна

ћнени€: 6 038
аз ще € почвам тези дни,досега иначе го захраних с масло,сирене,глутен.ще видим дали ще € хареса

успех, на ћалена й беше просто любима Party
÷итирай

вече в собствен дом

ћнени€: 1 054
«апочнах на 6м. Ќо отдавна вече не давам, защото откакто спр€х да му € пасирам не му харесва и не иска да € €де. Peace
÷итирай

ѕо света и у нас

ћнени€: 1 096
ѕопара за пръв път дадох през 8 месец.»зползвах сухари, обезсолено сирене и чай.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 4 307
Malenna, много красиви снимки... »звин€вам се, че не е по темата, но не издържах да израз€ възторга си.
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 1 477
ќт осми€.
÷итирай

софи€

ћнени€: 437
ќт 7 месец.
÷итирай

—офи€

благодар€, момичета. май ще пробвам към кра€ на 7ми€ месец Smile само ме разубедихте за маслото... може и да го пропусна Wink
÷итирай

Ѕургас

ћнени€: 128
ћоето бебе е на 10 месеца и още не съм давала попара.
—м€там да въведа сиренето и маслото след годинката.
÷итирай

Ѕургас

ћнени€: 7 645
—лед 8€ се препоръчва/не съм давала/.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 2 638
ѕопара не давам - отказва. Ќо обича фили€ с масло на малки парчета и сирене на малки парчета.

¬същност отказва вс€какви бъркочи - не обича мл€ко с бисквити, но само мл€ко хапва. Ќе обича плод с мл€ко, но отделно (на едно €дене, но отделни купи, отделни хапки) - €де. Ѕаща й е същи€т.
÷итирай

Ѕ”–√ј—

ћнени€: 493
јз вече 2 пъти и дадох попара-сухари с чай липа и обезсолено сирене,но без масло.ѕърви€ път и хареса,но втори€ изобщо не искаше.ћай и аз ще изчакам.
÷итирай

y дома

ћнени€: 1 171
» аз не разбирам какво й е вредното на попарата, та има толкова крайни мнени€! ¬еро€тно има защо, но аз досега не съм срещала никъде!
јлександър си € хапва с огромно удоволствие от 7и€ месец!
÷итирай

ѕлевен

ћнени€: 969
Ќа 11 месеца
÷итирай

софи€

ћнени€: 29
ние започнахме да папкаме попара в 8 месец  2 сухарчета малко обесолено сирене масло колкото грахово зърно  1ч.л. захар и заливам с чай
÷итирай

гр.ѕловдив

ћнени€: 508

ќлеле, нали не см€таш да правиш попара от јћ със сирене 35ѕрави се с чай от шипка, или липа!
ј« «Ќјћ „≈ ƒќ ≈ƒЌј √ќƒ»Ќј ѕќѕќ–ј“ј Ќ≈ “–яЅ¬ј ƒј —≈ ѕ–ј¬» — „ј…,ј —јћќ — ¬ќƒј,да не говорим че и липата и лайката са алергени,а и см€там да слагам вътре поне по една доза јћ.» ћќ≈“ќ ѕ≈ƒ» ћ»  ј«ј „≈ Ќ≈ ≈ Ќ≈ќЅ’ќƒ»ћќ ƒј —≈ —Ћј√ј ћј—Ћќ,сиренето било достатъчно...,даже ми каза и захар да не добав€м ако € €де без разбира се.Ќие все още не €дем попора,но след 2-3 сед.ще пробваме дали ще ни хареса.
« ѕоследна редакци€: ср, 09 €ну 2008, 13:52 от ZLATO »
÷итирай

—офи€

ћнени€: 10 410
За първи път чувам, че попарата до 1г. трябва да се прави с вода, а не с чай. Не всички чайове са подходящи за бебета-да, така е. Но има други, които спокойно могат да се ползват.

Попарата без масло не е като попара с масло. Така че-като се достигне подходяща възраст, може да се слага. По-вкусно е. Нищо, че "не е необходимо". Детето, ако е рекло да яде попара, ще я изяде и без маслото, разбира се, но с него си е друго.  Peace
« ѕоследна редакци€: ср, 09 €ну 2008, 16:10 от Vivi »
÷итирай

—офи€

ћнени€: 3 920
—лед седми€ месец дадох на сина си попара. ѕрав€ € с изкиснато краве сирене, слагам и масло и € заливам с топла вода. «а чай не съм чувала, че не тр€бва да се дава до годинка. Rolling Eyes
Ќе му харесва много и не му прав€  всеки ден. ¬место не€ отвреме навреме хапва овесени €дки или грис със сирене и масло. Peace
« ѕоследна редакци€: ср, 09 €ну 2008, 14:51 от passion »
÷итирай

UK, Harlow/—офи€

» аз не разбирам какво й е вредното на попарата, та има толкова крайни мнени€! ¬еро€тно има защо, но аз досега не съм срещала никъде!

јми това са изказвани€ на префърцунени майки.ƒават за закуска фили€ с масло и сирене, дават и чай, но попарата била поми€ Smile¬ажното е да си аристократ тук, или да се правиш на велик Wink

ўо се отнас€ за даването на чай до годинката, знам че лайката е алерген.Ќо тази тема е коментирана много пъти.
÷итирай

ћнени€: 12 708
... ƒават за закуска фили€ с масло и сирене, дават и чай, но попарата била поми€ Smile¬ажното е да си аристократ тук, или да се правиш на велик Wink
...

јз €вно съм гол€м изрод, защото и това не съм давала  35
÷итирай

—офи€

ћнени€: 7 056
—лед като навърши 6 м. та до ден днешен. ћного € обича.
÷итирай

ћнени€: 39
—ина ми е на 7 месеца без 1 седмица и моето педи ми каза първо да сложа обезсолено сирене в зелечуковото му пюре, и така да давам през ден; след седмица каза вече да давам попара - стандартно изпълнение - чай от шипка, обезсолено сиренце и сухари. —иренето има калций и е полезно за костната система.  Smile
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 472
Ќа 8 навършени.
÷итирай

гр.ѕловдив

»сках да кажа че не тр€бва да се ползват пакетчета чай от лайка,за липата не съм сигурна.»звин€вам се че от бързане не съм се изказала точно HugЌо според мен в началото по-добре с вода,после разбира се с чай,а също и маслото по-късно, но при достигане на определена възраст,съм на едно мнение с ¬иви,че попората с масло е по-вкусна.¬ отговора си съм имала предвид децата на 6-7 месеца, на който се дава попарата с чай,масло,захар...
÷итирай

—офи€

јми това са изказвани€ на префърцунени майки.ƒават за закуска фили€ с масло и сирене, дават и чай, но попарата била поми€ Smile¬ажното е да си аристократ тук, или да се правиш на велик Wink
Ќе е върос на префарцуненост. ¬ъпросът е в това, че н€кои само попара дават за закуска.  азал им педиатърът, че се въвежда в седми месец, например, и до годинка,  че и повече,  не се сещат, че пиродата е измислила хил€ди начини да нахраниш детето си по-разнообразно. ѕък и какво му е толкова незаменимо на хл€ба, има овесени €дки, просо, пшеница, ечемик, елда и т.н., все богати на витамин ¬, ценното в хл€ба. »наче сирене и масло спокойно могат да се дават в пюретата или като парченца между хранени€та.

÷итирай

ћнени€: 1 674
сега сме на 6.5 мес.и вече дадох 2 пъти попара/мн € хареса/
÷итирай

Sofia

ћнени€: 8 050
ƒадох след семи€ месец не € хареса. » после към кра€ на осми€т месец € възприе. Ќо не и е била никога фен, макар , че децата харесват попара..
÷итирай

¬арна

ћнени€: 1 558
«апочнах да му давам след 7ми€ месец,много € харесва.ѕедиатърката ми каза още след 6 ти€ да почвам. акто казах и в предната тема попарката си е супер ако бебето € харесва и не виждам смисъл да € "нападаме" - всички знаем какво съдържа и всеки прецен€ва за себе си дали да дава или не.
÷итирай

—офи€

благодар€, момичета Hug
да попитам още нещо - б€х чела, че е по-добре да се започне с кози продукти, а не с кравешки, защото децата по-добре възприемали кози€ белтък. а тук виждам, че всички сте давали краве сирене...
÷итирай

—офи€

ћнени€: 10 410
«ащото децата не са имали јЅ ћ.
»ма деца, които са алергични към белтъка в кравето мл€ко. «атова при захранването им се дават продукти от козе, вместо от краве мл€ко.

≈то и още една гледна точка:
ѕак по въпроса за млечните продукти...

¬ариантът с овчето сирене е наистина по-предпазлив. ѕроблемът е, че овчето сирене тр€бва да е 100% от овче мл€ко, иначе и най-малките примеси обезсмисл€т предлагането му. ќтделно съставът и в частност мазнините не са предимство. ќбаче пък овчето мл€ко е по-богато на калций от кравето (30% повече) и от козето (60% повече).

ѕри алергичните дечица също се препоръчва много бавен темп на захранване със сирене, горе-долу следни€:
-> 1-2 трохички -> зърно от леща -> грахово зърно -> ½ кафена лъжичка и т.н.
ƒостатъчни са около 2 седмици за достигане на дозата от 30-40 гр. ѕредлага се през ден (за да се избегне натрупване в организма на алергени).

Ќаистина кравето мл€ко е по-алергизиращо от другите видове млека (4 основни вида алергени, освен казеина), но кравето сирене може да е проблемно само при най-острите форми на алерги€ към кравето мл€ко. ѕри деца с леки алергии се понас€т добре извара, масло, сирене. ўом едно кърмено бебе не е имало проблем (белтъчната алерги€ се предава и през кърмата, ако майката консумира млечни продукти), след 12 мес. може да се пробва захранване и с краве сирене.  оето дон€къде е въпрос и на традици€ по нашите географски шириниЕ

≈вентуална реакци€ на захранването със сирене - може да се по€ви заради самите съставки на сиренето или като реакци€ на стомахчето към непозната храна (т.е. към концентриран белтъчен продукт), не е задължително да се тълкува като алерги€. ƒори и след успешно захранване с млечни продукти, впоследствие може да се по€ви јЅ ћ например.

» още една :
 озето мл€ко е много близко т.е най- близко по състав до майчиното мл€ко. –азбира се като сравнителна характеристика между мл€кото на домашните животни / крава, овца, свин€ кучка, котка, кобила/  огато б€х студентка/ветеринарна медицина/ сме сравн€вали състава...наистина е много близко по състав, но има и друг момент...замърс€ването на козето мл€ко. “о може да се избегне само чрез стерилизаци€, но пък т€ разрушава н€кой ценни съставки..така че по добре е да се дава јћ който е специално пригоден и всичко това е предвидено
÷итирай

≈клесиаст

ћнени€: 754
при навършени 7 месеца - сухари, обезсолено сирене, малко масло, никога не съм слагала захар в попарата
÷итирай

—тара «агора

ћнени€: 685
ѕопара дадох след 7-€ месец - —ухари, обезсолено сирене, масло и јћ.
«а сиренето педиатърката ми каза - краве и такова съм давала / ако можем да бъдем сигурни че е такова купеното /
÷итирай

—офи€, √орна бан€

ћнени€: 145
Това за лайката за пръв път го чувам. Да не говорим, че  има продукти бебешка козметика съдържат лайка, която действа успокояващо и противовъзпалително. Попара давам от средата на 7-ия месец. Слагам изкиснато сиренце, масло, чай (шипка и лайка), сухар и малко захар. Много я обича.
÷итирай

–усе / —офи€

ћнени€: 337
 ато навърши 7 месеца - слагам сухари, обезсолено сирене, малко масло, захар и чай
÷итирай

—офи€

мерси за отговорите и на Vivi за изчерпателната информаци€
÷итирай

—офи€

ћнени€: 3 078
Ќе давам попара. Ќе съм давала, не см€там и да го прав€.
÷итирай

където не се пуши

ћнени€: 668
на 7 месеца ,но и досега не € €де.давам му сутрин макаронки със сирене.така вече става!:)
÷итирай

—офи€

ћнени€: 201
ƒавам попара от 7-и€ месец - прав€ € със сухари, изкиснато сирене и малко масло.«аливам € с вода, защото като попитах педито дали може да € прав€ с чай т€ каза да изчакам понеже билките се въвеждали по късно защото се см€тат за силен алерген и поради тази причина и медта се въвежда по-късно.Ќе € пасирам а само € намачквам с вилицата след като се задуши и така вече за три седмици започна да €де малко по едра храна.“а си мисл€ че от тази гледна точка попарата е много хубаво нещо- така едновременно въведох глутен, сирене и направихме прехода към по-едрите парченца в храната Love
÷итирай

ѕлевен

ћнени€: 801
към 8 месеца и половина. — вода, сухар и изкиснато сирене, аа и малко масълце.
÷итирай

—ќ‘»я

ћнени€: 424
Ќа навършени 7 месеца
÷итирай

—офи€

ћнени€: 3 255
 ато започна 7 ми месец давах попара на сина ми, сега с малката ще вид€ кога ще започна. ѕрав€ € със сухари.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 4 623
¬ кра€ на 7 месец Peace
÷итирай

ћнени€: 928
¬ картона му пише:даден съвет за започване на попара-6 1/2 месец.
ѕрави се със  сухар,изкиснато сирене и масло/.«аливаш с чай шипка/богата на витамин — /
Ќо на малки€ не му допадаше с чай,правех € с вода.
÷итирай

—офи€

ѕонеже знам, че никога не тр€бва да казвам никога, но пон€кога забрав€м това, се включвам втори път в темата с нов отговор на въпроса:

Ќа колко месеца почнахте да давате попара? - Ќа 12 навършени! Rolling Eyes

ƒъщер€ ми не беше добре и н€колко дни отказваше да се храни. ѕредлагах й различни храни, измежду които и попара. 2 пъти € €де, не с особен интерес, но при положение, че нищо друго не €деше, можем да приемем, че съм въвела успешно и тази храна.

ƒо сега никога не е благовол€вала да хапне. јз самата пък много обичам попара. Blush
÷итирай

—офи€

¬ече давам овесени €дки, просо, елда със сирене. “ова е нашата попара.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 597
ѕри положение че съм захранила късно-6ти месец,кога мога да дам попара?
» защо се прави със сухар,а не с мек хл€б?
ј за да дам попара,тр€бва ли да съм въвела предварително глутена?

ћерси
÷итирай

—офи€

ѕри положение че съм захранила късно-6ти месец,кога мога да дам попара?
ј за да дам попара,тр€бва ли да съм въвела предварително глутена?

ћерси
»зчакай. ўе станат много нови храни изведнъж, въведи първо месни пюрета.
Ќаправих така -след четвърти навършен месец зеленчукови и плодови пюрета, след шести навършен-месни, от седми -глутен. ћожеш да захраниш със зърнена каша преди попарата. ѕък и въвеждането й съвсем не  е задължително толкова рано и когато и да е. «ахранвам по-бързо, отколкото см€там, че е правилно, но се вод€ по интереса към храната, ко€то про€в€ва сина ми. ƒа чукам на дърво, не съм имала проблеми.
÷итирай

гр.ѕловдив

¬ече давам овесени €дки, просо, елда със сирене. “ова е нашата попара.
 ак да ги давам тези овесени €дки и просо също newsm78може ли да ми напишеш как ги приготв€ш.ј иначе аз захранвам с глутен от ден-два.ћисл€ след н€колко дни да й дам попара,но искам и други неща да й давам за разнообразие.» още нещо като даваш елда сутрин,следобед какво €дете-ние €дем следобед пл. пюре+каша-н€ма ли да стане мн каша и сутрин и вечер?
÷итирай

—офи€

јз € прав€ с нормален хл€б, но дъщер€ ми е гол€ма и може да дъвчи парченца храна, макар че н€ма зъби. —ъс сухар става по-хомогенно и н€ма такава опасност да се задави, ако не се справ€ със залци. ѕоне аз така си мисл€, не виждам друго логично об€снение за използването на сухар.

ак да ги давам тези овесени €дки и просо също

ќвесените €дки ги вар€ в микровълнова: 120 мл вода и 2 супени лъжици €дки (фини) за 80 секунди. ћоже и на котлон да ги свариш. ƒобав€м им малко масло и плод, най-често банан. ћоже и със сирене или с јћ, както детето ги харесва най-много.

ћоже и само да се накиснат €дките да набъбнат, но на мен не ми харесват така и ги предпочитам варени.
÷итирай

ћнени€: 432

[/quote]» още нещо като даваш елда сутрин,следобед какво €дете-ние €дем следобед пл. пюре+каша-н€ма ли да стане мн каша и сутрин и вечер?
[/quote]
и аз имам същото питане,когато сутрин на храненето към 10 бебето €де каша,попара,следобедното хранене какво да е ?само плодово ли?
÷итирай

Ќ€къде на път....

ћнени€: 9 351
Ќа 7 навършени мисл€, че беше - правех € със сухар, сиренце, масълце и чай  Peace
÷итирай

...

ћнени€: 2 727
предложих и като бе6е на 6 м. но т€ се погнуси и пове4е не ипредлагах Peace
÷итирай

—офи€

ак да ги давам тези овесени €дки и просо също newsm78може ли да ми напишеш как ги приготв€ш.ј иначе аз захранвам с глутен от ден-два.ћисл€ след н€колко дни да й дам попара,но искам и други неща да й давам за разнообразие.» още нещо като даваш елда сутрин,следобед какво €дете-ние €дем следобед пл. пюре+каша-н€ма ли да стане мн каша и сутрин и вечер?
[/quote]
‘инно смлени овесени €дки взимам. —лед като завр€т им е необходимо много малко да омекнат и са готови, зависи на какви котлони готвиш. —лед това добав€м една-две мерителни лъжици јћ и сирене, колкото кибритена кутийка. ћожеш и малко масло да добавиш, ако см€таш, че не е рано.
≈лдата и просото ги остав€м да киснат във вода от вечерта, за да се премахне едно вещество, което пречи на усво€ването на жел€зо. Ќа сутринта ги вар€, на елдата й е необходимо много малко, на просото около двайсетина минути, че и повече. ѕак добав€м јћ, сирене. ѕон€кога вместо сирене слагам пресни плодове-€бълки, круши, банани.  огато давам каша сутрин, следобед давам само плодово пюре. “ази, мо€та си попарка, е второто €дене на сина ми, защото той става в пет и пие мл€ко.
÷итирай

—офи€

ј ,и по повод дали ще стане много. јко се дава класическа попара, съдържанието на въглехидрати също е гол€мо, така, че не знам каква е разликата.
÷итирай

ћнени€: 232
ѕочнах в седми€ месец-сухари, обезсолено сирене /слагам го във вода/ и масълце.
÷итирай

ћнени€: 232
Ќещо не съм в час. “ази овесена каша за закуска ли е? ’аресват ли ги тези €дки. —ина ми е доста капризен.
÷итирай

—офи€

Ќещо не съм в час. “ази овесена каша за закуска ли е? ’аресват ли ги тези €дки. —ина ми е доста капризен.
ћо€т син ги харесва, но той въобще не е от зло€дите. «а закуска € давам, не виждам разлика с това да се дава попара за закуска, дори намирам овесените €дки или каквито и да е други зърнени култури за по-полезни€ за здравето вариант.
÷итирай

—офи€

благодар€, момичета, за мнени€та и рецетите Smile аз вече почнах с попарката - много му харесва; мисл€ да мине още седмица-две и ще пробвам и овесени €дки по рецептата на valerie Wink
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 192
—лед 7 -€ месец можеш да даваш попара.ѕрави се от сухар,изкиснато сирене,1 чаена лъжичка захар,1 каф€н€ лъжичка  краве масло.«алива се с гореща вода или шипков чай .“р€бва да € пасираш добре.“ова е.
÷итирай

¬арна

» аз давам от седми€ месец класическата попарка-сухар,изкиснато сиренце,масълце и една чаена лъжичка захар.
ќбаче имам мъничко въпросче-по колко парчета сухар слагате или по колко препечени филийки?
«ащото аз слагам три сухарчета на ѕападополус ама ми се струва,че бебчо иска още.
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 1 477
» аз давам от седми€ месец класическата попарка-сухар,изкиснато сиренце,масълце и една чаена лъжичка захар.
ќбаче имам мъничко въпросче-по колко парчета сухар слагате или по колко препечени филийки?
«ащото аз слагам три сухарчета на ѕападополус ама ми се струва,че бебчо иска още.
јз слагам 2 от същата марка.» му е достатъчно...мисл€
÷итирай
ќт 7 месец - прав€ € със  липов или шипков чай , сухари , обезсолено сиренце, масълце и 1 чаена лъжица захар.
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 8 242
Ќикога не съм давала.
÷итирай

” дома н€къде

ћнени€: 2 151
Ќ€къде към 8-ми€,но може след като въведеш глутена
÷итирай

Samokov

ћнени€: 674
Ќа около 7 месеца. ѕопарата € прав€ със сухар, јћ, масло, сирене, преварена вода.
÷итирай

London

ћнени€: 39
..................ѕопарата € прав€ със сухар, јћ, масло, сирене, преварена вода.
Peace —ъщото само че от 9 -и€ месец започнах да давам. ѕробвах € 8-и€ но не и хареса и изчаках малко. ќт 9-и€ си € хапва с най - гол€мо удоволствие  Laughing. ќт јћ слагам само 1 мерителна лъжичка, пон€кога и не слагам, сиренето е обезсолено, сухара го счуквам бъркам и готово 35 плющи та пушек се вдига. »нтересно но не мога да си спомн€ каката €ла ли е попара newsm78! явно е било мнооооого отдавна (извинете за отклонението).   
÷итирай

¬арна

јз слагам 2 от същата марка.» му е достатъчно...мисл€
ј на колко хранени€ сте?
÷итирай

—офи€

ћнени€: 4 046
јко давам и € €де мисл€ след 2 мес
÷итирай

—ќ‘»я

ћнени€: 887
ќт 7 месец - прав€ € със  липов или шипков чай , сухари , обезсолено сиренце, масълце и 1 чаена лъжица захар.

» аз тогава и така приготвена започнах да € давам.
÷итирай

ћнени€: 398
ћежду 7-ми и 8-ми месец захраних с попара.ѕриготв€х € със пшеничен сухар/√олдис в червена опаковка/,бучка изкиснато сиренце,захар половин чаена лъжичка и масло,колкото грахово зърно.«аливах с кипнала вода.
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-87 от 87 отговора