Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора

Моята кърма вече не му стига.Да захранвам ли с пюрета или да давам адаптирано мляко? Тази седмеца навършва 4 месеца. Ако давам мляко да не откаже да яде моето? Благодаря предварително на отзовалите се! 
Цитирай

София

Дори и да захраниш с пюрета, още е рано да се спре приема на мяко, кърма или адаптирано мляко. Иначе ти си решаваш. Лично аз захраних при четири навършени месеца, но синът ми беше почти седнал тогава, проявяваше интерес към нашата храна. Това, комбинирано с моето нетърпение, ме накара да го захраня по-рано, отколкото смятам, че трябва.
Цитирай

В полето на неограничените възможности.

Съветвам те да НЕ захранваш още и най-вече да НЕ спираш АМ-то!

Захрани поне след месец и дори и тогава не спирай млякото!  Peace
Цитирай

Съветвам те да НЕ захранваш още и най-вече да НЕ спираш АМ-то!

Захрани поне след месец и дори и тогава не спирай млякото!  Peace
Това е и моето мнение  Peace
Цитирай

София

Дори напълно да ти спре кърмата поне до годинка е хубаво да има минимум две млечни хранения дневно. АМ в този случай е решение. Аз захраних от началото на 5-ия месец, дотогава само АМ.
Цитирай

София

Спокойно може да даваш само АМ до навършване на 6 месеца.
И децата, хранени с АМ, и кърмените, може да се захранят на тази възраст и до тогава да са само на мляко.
Ако искаш, може и да захраниш, но няма защо да бързаш. Изчакай с пюретата поне до навършване на 5 месеца, ако решиш да не отлагаш до 6.
Цитирай

Едното не е алтернатива на другото.
Ако нямаш достатъчно кърма може да дохранваш с АМ. Това не означава задължително, че трябва да захранваш веднага с пюрето. До 6 месец бебето няма нужда от друго освен от кърма или АМ при липса на такава. Има някаква вероятност на бебето да му е по лесно от шишето и да се чупи на гърдата. Има и обратен вариант да не иска шише.
По принцип е хубаво да поизчакаш да направи поне 5 месеца, макар че аз захраних на 4,5.
Цитирай

София

Едното не е алтернатива на другото.
Ако нямаш достатъчно кърма може да дохранваш с АМ. Това не означава задължително, че трябва да захранваш веднага с пюрето.

Peace
Цитирай

Белгия/София

Първо АМ, после пюрета.
Цитирай

София

А защо смяташ, че кърмата ти е недостатъчна и не му стига?

Ако това е така наистина, можеш да дохранваш с АМ или да потърсиш начини за стимулиране на лактацията. Аз съм привърженик на теорията за късното захранване и смятам, че е прекалено рано да въвеждаш каквато и да било храна, различна от кърма и/или адаптирано мляко. Peace
Цитирай

София

Ако наистина кърмата не стига, започни да го дохранваш с АМ.
Пюретата можеш да оставиш за след петия месец. Peace
Цитирай

Бургас

АМ.. пюрета после.
Цитирай

В сърцето на Пламен

Не можеш да премахнеш на 100% кърмата или АМ
Цитирай

София

Пробвай само да кърмиш  Hug
Цитирай

София

Ако наистина кърмата не стига, започни да го дохранваш с АМ.
Пюретата можеш да оставиш за след петия месец. Peace
и аз така мисля. аз започнах с добавка към кърменето след навършени 3 месеца като се кърми и досега, но пак си му давам добавка АМ-че. Пюрето го запонхме при навъшени 5 месеца и малко Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора