Пюрета или адаптирано мляко

  • 949
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 771
Моята кърма вече не му стига.Да захранвам ли с пюрета или да давам адаптирано мляко? Тази седмеца навършва 4 месеца. Ако давам мляко да не откаже да яде моето? Благодаря предварително на отзовалите се! 

# 1
  • Мнения: 5 940
Дори и да захраниш с пюрета, още е рано да се спре приема на мяко, кърма или адаптирано мляко. Иначе ти си решаваш. Лично аз захраних при четири навършени месеца, но синът ми беше почти седнал тогава, проявяваше интерес към нашата храна. Това, комбинирано с моето нетърпение, ме накара да го захраня по-рано, отколкото смятам, че трябва.

# 2
  • Мнения: 4 447
Съветвам те да НЕ захранваш още и най-вече да НЕ спираш АМ-то!

Захрани поне след месец и дори и тогава не спирай млякото!  Peace

# 3
  • Мнения: 814
Съветвам те да НЕ захранваш още и най-вече да НЕ спираш АМ-то!

Захрани поне след месец и дори и тогава не спирай млякото!  Peace
Това е и моето мнение  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
Дори напълно да ти спре кърмата поне до годинка е хубаво да има минимум две млечни хранения дневно. АМ в този случай е решение. Аз захраних от началото на 5-ия месец, дотогава само АМ.

# 5
  • София
  • Мнения: 15 215
Спокойно може да даваш само АМ до навършване на 6 месеца.
И децата, хранени с АМ, и кърмените, може да се захранят на тази възраст и до тогава да са само на мляко.
Ако искаш, може и да захраниш, но няма защо да бързаш. Изчакай с пюретата поне до навършване на 5 месеца, ако решиш да не отлагаш до 6.

# 6
  • Мнения: 1 900
Едното не е алтернатива на другото.
Ако нямаш достатъчно кърма може да дохранваш с АМ. Това не означава задължително, че трябва да захранваш веднага с пюрето. До 6 месец бебето няма нужда от друго освен от кърма или АМ при липса на такава. Има някаква вероятност на бебето да му е по лесно от шишето и да се чупи на гърдата. Има и обратен вариант да не иска шише.
По принцип е хубаво да поизчакаш да направи поне 5 месеца, макар че аз захраних на 4,5.

# 7
  • Мнения: 4 621
Едното не е алтернатива на другото.
Ако нямаш достатъчно кърма може да дохранваш с АМ. Това не означава задължително, че трябва да захранваш веднага с пюрето.

Peace

# 8
  • Мнения: 27 524
Първо АМ, после пюрета.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 249
А защо смяташ, че кърмата ти е недостатъчна и не му стига?

Ако това е така наистина, можеш да дохранваш с АМ или да потърсиш начини за стимулиране на лактацията. Аз съм привърженик на теорията за късното захранване и смятам, че е прекалено рано да въвеждаш каквато и да било храна, различна от кърма и/или адаптирано мляко. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 4 587
Ако наистина кърмата не стига, започни да го дохранваш с АМ.
Пюретата можеш да оставиш за след петия месец. Peace

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 891
АМ.. пюрета после.

# 12
  • Мнения: 491
Не можеш да премахнеш на 100% кърмата или АМ

# 13
  • Мнения: 6 029
Пробвай само да кърмиш  Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 3 524
Ако наистина кърмата не стига, започни да го дохранваш с АМ.
Пюретата можеш да оставиш за след петия месец. Peace
и аз така мисля. аз започнах с добавка към кърменето след навършени 3 месеца като се кърми и досега, но пак си му давам добавка АМ-че. Пюрето го запонхме при навъшени 5 месеца и малко Peace

Общи условия

Активация на акаунт