Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

имам едно питане - не успях да намеря да е коментирано  Thinking четох реда, по който сте въвеждали пресни плодове. а ако се правят на пара - трябва ли да се спазва същата възраст, на която да почнат да се дават? моят син досега е ял плодове само на пара - ябълка, круша и банан; единственото нетермично обработено нещо, което е ял, е авокадо. но ми се иска малко да му разнообразя менюто, например с киви, ананас....

благодаря предварително на всички отговорили   bouquet
Цитирай

Стара Загора

много е рано за киви ананас, круша по - добре му дай.
Цитирай

Мисля, че можеш да даваш суров банан. Поне аз така правя и така ми каза педиатърката - че бананът е единственият плод, който мога да давам суров /тогава Алекс беше някъде на шест месеца и половина/. Също тогава ми каза, че е добре да варя ябълката, да не давам сурова. Бананът го пасирам с малко горещо АМ.
Цитирай

В полето на неограничените възможности.

След 6 навършени месеца вече може да даваш сурови плодове.

Започни с меки плодове - круша, банан, ябълка, праскова и т.н. След месец дай и манго. След 8-9ти месец вече може да му дадеш ананас а след 10 - киви.

Peace

И не, нищо на пара не е = на суровото!
Цитирай

София

След 6 - ия месец можеш да му даваш спокойно сурови плодовете.
Кивито го водят доста силен алерген, аз досега не смея да давам, въпреки, че е много полезно.
Цитирай

Белгия/София

Започни с меки плодове - круша, банан, ябълка, праскова и т.н. След месец дай и манго. След 8-9ти месец вече може да му дадеш ананас а след 10 - киви.

Изумяваш ме честичко  Laughing Ябълката едва ли може да се нарече мек плод, както и прасковата е мъхест плод, т.е. алерген и не се дава толкова рано  Smile Мангото и авокадото, и папаята са едни от първите подходящи плодове за захранване и няма нужда да се чака месец. Ананас и киви твърдо след навършена годинка  Smile
Цитирай

Изумяваш ме честичко  Laughing Ябълката едва ли може да се нарече мек плод, както и прасковата е мъхест плод, т.е. алерген и не се дава толкова рано  Smile Мангото и авокадото, и папаята са едни от първите подходящи плодове за захранване и няма нужда да се чака месец. Ананас и киви твърдо след навършена годинка  Smile

Под мек плод имах предвид, че не е агресивен за стомаха или алерген, но да, и аз изумявам се бе си понякога Mr. Green, прасковата съм я сложила в редицата по инерция..  Rolling Eyes

Ананас и киви дадох към 11 месеца (и половина Mr. Green) и не съм имала негативна реакция.  Peace
Цитирай

София

благодаря, момичета Smile засега май само с манго мога да му разнообразя менюто... а ми се искаше да му правя и други плодове на пара, но май ще почакам
Цитирай

Sofia

Да поизчакай, има време за всичко.
Цитирай

гр.Пловдив

Peace
ДА АНАНАСА И КИВИТО НАлИ СА цИТрУСИ-СлЕД ГОДИНКАТА Peaceвиждам че сте яли вече круша- дай му синя слива-на Хип е страхотна-дъщеря ми я обожава...
Цитирай

Peace
ДА АНАНАСА И КИВИТО НАлИ СА цИТрУСИ-СлЕД ГОДИНКАТА Peaceвиждам че сте яли вече круша- дай му синя слива-на Хип е страхотна-дъщеря ми я обожава...

Нито ананаса, нито кивито са цитруси, а са тропически плодове  Peace
Цитирай

София

благодаря, момичета Hug
Цитирай

София

дай му синя слива-на Хип е страхотна-дъщеря ми я обожава...
и аз си мислех да прегледам плодовите пюрета на хипп, защото досега съм му давала само плодове на пара Smile сливите му звучат добре, благодаря за съвета Hug
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.